Kamer wacht evaluatie niet af, wil bonusregels banken zo houden
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil geen versoepeling van de huidige bonusregels voor de financiële sector. Een meerderheid heeft ingestemd met een oproep daartoe van SP-leider Jimmy Dijk. Onder anderen de coalitiepartijen PVV en NSC stemden voor.
Het huidige bonusplafond werd ingesteld in de nasleep van de mondiale financiële crisis van 2008. Die zou mede het gevolg zijn geweest van verkeerde prikkels die bestuurders van banken en andere financiële instellingen aanzetten tot risicovol zakendoen. Variabele beloningen mogen sindsdien niet hoger zijn dan een vijfde van het basissalaris.
Bij het vaststellen van die regels is al afgesproken dat die na een aantal jaar zouden worden geëvalueerd. Dat gebeurde al eens in 2018 en dit jaar opnieuw. Minister Eelco Heinen (Financiën) wilde de uitkomsten daarvan afwachten. Hij noemde dat in een debat vorige week "een goed gebruik". Maar de Kamer wil de bonusregels dus hoe dan ook houden zoals ze zijn.
In de financiële sector gingen stemmen op om de regels voor variabele beloningen wel te versoepelen. Banken zouden moeite hebben geschikte mensen te vinden voor topfuncties. Nederland is namelijk strenger dan andere Europese landen. Op veel andere terreinen wil het huidige kabinet juist af van wat ook wel 'nationale koppen' op EU-beleid wordt genoemd.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.
24 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Veel richtinggevend nieuws was niet voorhanden voor beleggers op Wall Street. Bovendien verliep de handel erg rustig, omdat veel handelaren vrij waren voor kerst. De volumes lagen ongeveer de helft lager dan normaal.
11 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten doen onderzoek naar een Britse webwinkel die ervan wordt verdacht op kinderen lijkende sekspoppen te verkopen. Dat hebben openbaar aanklagers tegen het Franse persbureau AFP gezegd. Eerder was er nog grote ophef in Frankrijk over de verkoop van sekspoppen op de Chinese webwinkel Shein. Shein heeft de poppen al verwijderd van zijn platform.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - De wereldwijde markt voor bedrijfsfusies en overnames is dit jaar gestegen naar een totale waarde van 4,5 biljoen dollar, oftewel 4500 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant Financial Times die zich baseert op cijfers van het Britse beursbedrijf LSE. Dat is het hoogste niveau sinds 2021 en een waardestijging van bijna 50 procent vergeleken met vorig jaar.
17 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine koersuitslagen begonnen. Wall Street is op tweede kerstdag in tegenstelling tot de Europese beurzen wel gewoon geopend voor de beurshandel, al zal die naar verwachting erg rustig verlopen omdat veel handelaren vrij zijn. De hoeveelheid aandelen die wordt verhandeld, ligt doorgaans een stuk lager dan normaal.
18 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Honderden vluchten op de grote luchthavens van New York zijn geschrapt in verband met een grote sneeuwstorm. Er wordt verwacht dat er vanaf vrijdagmiddag tot en met zaterdag zware sneeuwval is in New York City en op Long Island, met een mogelijke ophoping van wel 20 centimeter sneeuw voordat de storm afneemt.
19 uur geleden