Kamer wacht evaluatie niet af, wil bonusregels banken zo houden
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil geen versoepeling van de huidige bonusregels voor de financiële sector. Een meerderheid heeft ingestemd met een oproep daartoe van SP-leider Jimmy Dijk. Onder anderen de coalitiepartijen PVV en NSC stemden voor.
Het huidige bonusplafond werd ingesteld in de nasleep van de mondiale financiële crisis van 2008. Die zou mede het gevolg zijn geweest van verkeerde prikkels die bestuurders van banken en andere financiële instellingen aanzetten tot risicovol zakendoen. Variabele beloningen mogen sindsdien niet hoger zijn dan een vijfde van het basissalaris.
Bij het vaststellen van die regels is al afgesproken dat die na een aantal jaar zouden worden geëvalueerd. Dat gebeurde al eens in 2018 en dit jaar opnieuw. Minister Eelco Heinen (Financiën) wilde de uitkomsten daarvan afwachten. Hij noemde dat in een debat vorige week "een goed gebruik". Maar de Kamer wil de bonusregels dus hoe dan ook houden zoals ze zijn.
In de financiële sector gingen stemmen op om de regels voor variabele beloningen wel te versoepelen. Banken zouden moeite hebben geschikte mensen te vinden voor topfuncties. Nederland is namelijk strenger dan andere Europese landen. Op veel andere terreinen wil het huidige kabinet juist af van wat ook wel 'nationale koppen' op EU-beleid wordt genoemd.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.
54 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aan de winstreeks op Wall Street van de laatste dagen kwam vrijdag een einde. De graadmeters op de aandelenbeurzen in New York gingen overwegend met verliezen de handel uit. Beleggers leken wat voorzichtiger te worden in aanloop naar de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran, die in het weekend beginnen.
11 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de hervatting van zijn vluchten van en naar Dubai uitgesteld tot in juni. Ondanks het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten van deze week vindt de luchtvaartmaatschappij de situatie in de regio nog steeds te onzeker. Daarom is besloten de vluchten tot en met 14 juni te annuleren.
11 uur geledenASSEN (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) begint maandag met werkzaamheden om de gaswinning in het Groningse Warffum te hervatten. De gaswinning op de locatie was tijdelijk stilgelegd. Bij het opstarten bleek dat zich een hoeveelheid water en zand in de bodem van de put heeft opgehoopt. Daarom moet de put worden schoongemaakt.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Kerstmannen zijn de nieuwste begunstigden van Donald Trumps nieuwe regeling voor belastingaftrek van fooien. Het Amerikaanse ministerie van Financiën en belastingdienst IRS hebben vrijdag verduidelijkt dat imitatoren van beroemdheden of bepaalde karakters, waaronder ook mensen die als kerstman optreden, jaarlijks tot 25.000 dollar aan inkomen uit fooien kunnen aftrekken van hun belastingen.
13 uur geleden