Kamer wacht evaluatie niet af, wil bonusregels banken zo houden
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil geen versoepeling van de huidige bonusregels voor de financiële sector. Een meerderheid heeft ingestemd met een oproep daartoe van SP-leider Jimmy Dijk. Onder anderen de coalitiepartijen PVV en NSC stemden voor.
Het huidige bonusplafond werd ingesteld in de nasleep van de mondiale financiële crisis van 2008. Die zou mede het gevolg zijn geweest van verkeerde prikkels die bestuurders van banken en andere financiële instellingen aanzetten tot risicovol zakendoen. Variabele beloningen mogen sindsdien niet hoger zijn dan een vijfde van het basissalaris.
Bij het vaststellen van die regels is al afgesproken dat die na een aantal jaar zouden worden geëvalueerd. Dat gebeurde al eens in 2018 en dit jaar opnieuw. Minister Eelco Heinen (Financiën) wilde de uitkomsten daarvan afwachten. Hij noemde dat in een debat vorige week "een goed gebruik". Maar de Kamer wil de bonusregels dus hoe dan ook houden zoals ze zijn.
In de financiële sector gingen stemmen op om de regels voor variabele beloningen wel te versoepelen. Banken zouden moeite hebben geschikte mensen te vinden voor topfuncties. Nederland is namelijk strenger dan andere Europese landen. Op veel andere terreinen wil het huidige kabinet juist af van wat ook wel 'nationale koppen' op EU-beleid wordt genoemd.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vindt een terugkeer naar kernenergie geen oplossing voor de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei Merz donderdag in een persconferentie. Het was volgens Merz wel een fout van Duitsland om volledig te stoppen met kernenergie toen drie jaar geleden de laatste operationele reactoren werden stilgelegd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten. Chipmachinefabrikant ASML stond wel opnieuw bij de dalers in de hoofdindex op het Damrak na de kwartaalcijfers die woensdag werden gepubliceerd. Olie- en gasconcern Shell profiteerde juist van de gestegen olieprijzen en werd hoger gezet.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan een beursgang in Amsterdam, waarbij de waardering van het bedrijf meer dan 30 miljard euro bedraagt. Dat meldt de Financial Times. De zakenkrant had eerder dit jaar al gemeld dat Belron voorbereidingen treft voor een beursgang in Amsterdam of New York. Nu is dus gekozen voor het Damrak, aldus bronnen tegen de Financial Times.
2 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - Oekraïne gaat in de VDL-fabriek in het Limburgse Born langeafstandsdrones bouwen. Het gaat om een aanvalsdrone en een verkenningsdrone, de K4 Deepstrike en de Midstrike Plane Baton.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering verlaagt de groeiverwachtingen voor de economie voor dit jaar en volgend jaar. Dat melden bronnen in Berlijn aan persbureau Reuters. De inflatieverwachtingen worden juist naar boven bijgesteld als gevolg van de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt de komende maand 160 vluchten van en naar Schiphol. Vanwege de stijgende kosten voor kerosine kunnen een aantal vluchten binnen Europa volgens de luchtvaartmaatschappij niet rendabel uitgevoerd worden. Het zou gaan om minder dan 1 procent van de vluchten van KLM in Europa. De maatregel gaat volgens een woordvoerster vanaf 27 april gelden.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag licht omhoog na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Berichten dat de Verenigde Staten en Iran overwegen het staakt-het-vuren, dat volgende week dinsdag afloopt, met nog eens twee weken te verlengen, zorgden voor optimisme bij beleggers. Dat zou de partijen meer tijd geven om te onderhandelen over een vredesakkoord en een verdere escalatie van het conflict kunnen voorkomen.
4 uur geleden