Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer voor solidariteitsheffing, kabinet kijkt naar bijeffecten

Kamer voor solidariteitsheffing, kabinet kijkt naar bijeffecten

DEN HAAG (ANP) - Een brede meerderheid in de Tweede Kamer spreekt steun uit voor een solidariteitsheffing of meevallersheffing voor bedrijven. Het kabinet wil serieus kijken naar die optie, maar kijkt ook naar de mogelijke "onbedoelde effecten" van zo'n taks, zegt minister van Financiën Sigrid Kaag.

"Wij zijn er ook al mee bezig, omdat we zelf ook willen weten: is dat iets wat verstandig is", aldus Kaag in debat met de Tweede Kamer over de Voorjaarsnota. Verschillende partijen hebben voorstellen gedaan voor een solidariteitsheffing, hoewel het onduidelijk is hoe die er precies uit zal zien. Een 'windfall tax' zoals in het Verenigd Koninkrijk zou betekenen dat overwinsten worden belast die bedrijven boeken als gevolg van de oorlog in Oekraïne en de hoge (energie-)prijzen. Maar sommige partijen stellen ook voor tijdelijk het hoge winstbelastingtarief te verhogen.

Ondanks de populariteit in het parlement, ziet Kaag ook risico's aan zo'n belasting. "Levert het meer schade op dan het baten oplevert?" vraagt zij zich af. "Dat is ontzettend belangrijk: bedrijvigheid, gelijk speelveld, toekomst en behoud van banen in Nederland." Ook de VVD, die in principe positief tegenover de heffing staat, maakt zich zorgen over de gevolgen voor het Nederlandse vestigingsklimaat.

Meer uit Politiek

Nederland werkt met andere landen aan terugkeerhubs asielzoekers

BRUSSEL (ANP) - Nederland gaat met een aantal andere EU-landen samenwerken om zogenoemde terugkeerhubs voor afgewezen asielzoekers buiten de EU te realiseren. Dat zei minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) in Brussel. Het gaat om een kopgroep van Nederland, Oostenrijk, Griekenland, Duitsland en Denemarken, zei de minister na een vergadering met zijn Europese ambtgenoten.

1 uur geleden
Ministers ontwijken vragen over gevolgen zorgbezuinigingen

DEN HAAG (ANP) - De twee zorgministers Sophie Hermans en Mirjam Sterk hebben vragen van alle oppositiepartijen over de gevolgen van de bezuinigingen op de zorg niet beantwoord. De ministers schetsten tijdens het debat over de zorgbegroting steeds weer vergezichten over de noodzaak van de bezuinigingen, die tot 10 miljard euro moeten opleveren.

1 uur geleden
FVD'er Van Meijeren noemt vrijspraak 'belangrijke overwinning'

DEN HAAG (ANP) - FVD-Kamerlid Gideon van Meijeren beschouwt het als "een belangrijke overwinning" dat het gerechtshof in Den Haag hem in hoger beroep heeft vrijgesproken van opruiing. "Niet alleen voor mij, maar voor de vrijheid van meningsuiting van ons allemaal", zegt hij in een video op X.

1 uur geleden
Hermans geeft niet toe aan oppositie over verhoging eigen risico

DEN HAAG (ANP) - Zorgminister Sophie Hermans is nog niet bereid om de verhoging van het eigen risico in de zorg aan te passen. Tijdens het debat over de begroting van haar ministerie wees de VVD-minister "uitgestoken handen" van Tweede Kamerleden af.

2 uur geleden
Van Weel: Nederland alert op Iraanse cyberaanvallen

BRUSSEL (ANP) - Het kabinet is alert op Iraanse cyberaanvallen, zei minister David van Weel (Justitie, VVD) na afloop van een vergadering met EU-ministers van Justitie. Hij wil niet zeggen of Nederland extra maatregelen neemt voor de fysieke beveiliging van Israëlische en Amerikaanse doelen en joodse instellingen.

2 uur geleden
Kamer ziet niets in JA21-voorstel 'noodvoorraad' Gronings gas

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer ziet niets in het voorstel van JA21 om het gasveld in Groningen te gebruiken als noodvoorraad als de import van gas dreigt te stokken. D66, VVD, CDA en GroenLinks-PvdA willen niet tornen aan eerder gemaakte afspraken om het Groningenveld gesloten te houden.

4 uur geleden
Kamer positief over inzet marinefregat in Middellandse Zee

DEN HAAG (ANP) - Hoewel er nog geen besluit is genomen door het kabinet over een defensieve inzet van een marinefregat in de Middellandse Zee, staat een meerderheid van de Tweede Kamer hier positief tegenover. Frankrijk heeft Nederland gevraagd om Zr. Ms. Evertsen als ondersteuning mee te sturen met het vliegdekschip Charles de Gaulle.

4 uur geleden