Kamer voelt niks voor inzet leger bij rellen
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer gaat niet mee met het voorstel van PVV-leider Geert Wilders om het leger in te zetten bij grootschalige rellen. Geen enkele andere partij schaarde zich woensdag achter Wilders' oproep.
Volgens Wilders kan de politie de aanpak van relschoppers niet lang volhouden, maar verschillende partijen in de Kamer zijn het daar niet mee eens. De PvdA wijst erop dat de politie zelf op dit moment aangeeft het leger niet nodig te hebben en het CDA merkt op dat er ook bij de burgemeesters op dit moment geen behoefte aan hulp van het leger bestaat. Verschillende partijen stellen bovendien dat het geen taak is van het leger om te helpen tijdens rellen.
Op dit moment ondersteunt de Koninklijke Marechaussee, officieel ook onderdeel van de krijgsmacht, de politie al als de rellen uit de hand lopen. Volgens demissionair premier Mark Rutte is een groter beroep doen op Defensie "geen taboe". "Als het nodig is dan kunnen we dat doen." Justitieminister Ferd Grapperhaus herhaalde dat extra inzet van het leger nu niet nodig is.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, meldt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de grotere organisaties in de geestelijke gezondheidszorg (ggz) voldoet niet aan de wettelijke vereisten voor informatiebeveiliging. Dat schrijft de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De IGJ wil dat de organisaties zo snel mogelijk volgens de wettelijke norm gaan werken.
2 uur geledenEPE (ANP) - Hotelketen Fletcher hoeft voorlopig niet te vrezen voor een dwangsom van de gemeente Epe omdat na de afgesproken deadline nog asielzoekers in het hotel aan de Dellenweg worden opgevangen. De gemeente had het hotel tot 26 mei gegeven om zich in te spannen samen met het COA de opvang te stoppen. Die deadline is niet gehaald, maar de gemeente deelt nog geen geldboete uit.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft woensdag de 35-jarige Sana C. uit Woerden veroordeeld tot vier jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk, voor het verkopen van informatie uit de systemen van de rechtbank in Amsterdam. Zij werkte daar tot aan haar arrestatie in maart vorig jaar. De rechtbank bevond de vrouw ook schuldig aan het afpersen van een man die zij kende van het gokken. C. was gokverslaafd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Duitse bondspresident Frank-Walter Steinmeier en zijn vrouw Elke Büdenbender gaan tijdens hun aanstaande staatsbezoek aan Nederland samen met het koningspaar onder meer langs bij het Nationaal Holocaustmuseum, het Internationaal Strafhof (ICC) en chipfabrikant ASML. De Rijksvoorlichtingsdienst maakte het volledige programma woensdag bekend. Het paar bezoekt Nederland van 9 tot en met 11 juni.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In het H'ART Museum in Amsterdam is later dit jaar een bijzondere bruikleen te zien. Het is het schilderij La Blouse Roumaine (1940) van de Franse schilder Henri Matisse (1869-1954). Het hangt normaal in het Centre Pompidou in Parijs en wordt vrijwel nooit uitgeleend: dit wordt pas de tweede keer.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verhuurders van grote schermen krijgen veel aanvragen voor de wedstrijden van Oranje tijdens het WK voetbal. Met name voor de wedstrijd op 20 juni, als Nederland vanaf 19.00 uur tegen Zweden speelt, is grote belangstelling.
4 uur geleden