Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer vindt dat het voorgenomen doxingverbod nog strenger mag

Kamer vindt dat het voorgenomen doxingverbod nog strenger mag

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer is blij met het verbod op doxing dat het kabinet heeft voorgesteld, al gaat dat op sommige punten voor het parlement nog niet ver genoeg. De maximale straf voor het publiceren van persoonlijke gegevens met als doel iemand lastig te vallen moet omhoog, vindt de Kamer. Ook zijn vragen gesteld over extra strenge regels voor het doxen van bepaalde beroepsgroepen en over het verwijderen van die informatie van het internet.

VVD-Kamerlid Ingrid Michon-Derkzen kwam in 2021 met een verzoek aan het kabinet om doxing te verbieden. Met uitzondering van Forum voor Democratie schaarde de hele Kamer zich daar achter. Het parlement debatteert donderdag over een wetsvoorstel van minister van Justitie en Veiligheid Dilan Yeşilgöz-Zegerius waarin dat geregeld wordt. Ook dat kan op een meerderheid rekenen.

Michon-Derkzen stelde voor om het doxingverbod aan te scherpen. Op strafbare doxing wil Yeşilgöz maximaal een jaar gevangenisstraf of een boete van 9000 euro zetten. De VVD vindt dat er twee jaar gevangenisstraf en een boete van maximaal 22.500 euro voor opgelegd moet kunnen worden. Volgens de partij is daar een meerderheid voor in de Kamer.

Specifieke beroepsgroepen

SGP'er Kees van der Staaij heeft samen met Anne Kuik van het CDA voorgesteld om vast te leggen dat de straf voor doxing hoger uitpakt als gegevens verspreid worden van een aantal specifieke beroepsgroepen. Het gaat onder anderen om burgemeesters, politiemensen, advocaten, politici en journalisten. Of hier voldoende steun voor is, is nog de vraag. Minister Yeşilgöz vindt dat niet nodig, zeker niet als de maximale straf wordt opgehoogd.

Tijdens het debat vroegen Kamerleden ook wat de minister kan doen om te voorkomen dat persoonlijke gegevens gepubliceerd worden. D66'er Joost Sneller wil dat bijvoorbeeld Kadaster-informatie makkelijker afgeschermd kan worden. Songül Mutluer (PvdA) stelde een publiekscampagne en strengere regels voor socialemediaplatforms voor.

Het woord 'doxing' is afgeleid van het Engelse woord 'documents'. Het verwijst naar het verspreiden van documenten die aanvankelijk niet breed toegankelijk waren. Het kabinet zegt dat het probleem vooral tijdens de coronapandemie zichtbaar is geworden, omdat onder meer namen en adressen gedeeld werden van Tweede Kamerleden, medewerkers van het RIVM en de GGD'en.

Meer uit Politiek

Karremans belooft landelijke aanpak fatbikes, inhoud onbekend

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) komt met een landelijke aanpak van fatbikes, zei hij in de Tweede Kamer. Wat die aanpak behelst, maakte hij nog niet duidelijk. Wel houdt de VVD'er vast aan de coalitiewens om een juridisch onderscheid te maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen.

26 minuten geleden
Van Veldhoven: energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven

DEN HAAG (ANP) - De wereldwijde energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven, verwacht energieminister Stientje van Veldhoven na het aankondigen van een staakt-het-vuren tussen de VS en Iran. Dat is goed nieuws, vindt Van Veldhoven, "maar veel energie-infra is ernstig beschadigd in de regio". Herstel daarvan kan maanden tot jaren duren.

2 uur geleden
Berendsen: militairen naar Straat van Hormuz nu niet aan de orde

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) nu niet aan de orde dat Nederland militairen stuurt om de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat zei hij in het programma Goedemorgen Nederland en op NPO Radio 1 nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran werd afgekondigd.

2 uur geleden
D66 gaat toch praten met Hart voor Den Haag over coalitie

DEN HAAG (ANP) - D66 gaat met Hart voor Den Haag praten over de vorming van een nieuwe coalitie in Den Haag, heeft de fractie besloten. Eerder verzette de partij zich tegen samenwerking, maar vorige week deed verkenner Ahmed Aboutaleb een dringend beroep op D66 om toch in gesprek te gaan met partijleider Richard de Mos. Dat heeft D66 over de streep getrokken.

4 uur geleden
ChristenUnie en CDA vinden dat Ye niet moet worden toegelaten

DEN HAAG (ANP) - Net als het Verenigd Koninkrijk moet Nederland rapper Ye (ook bekend als Kanye West) de toegang weigeren, vinden ChristenUnie en CDA. Ye geeft begin juni twee concerten in Arnhem. "Wat mij betreft komt hij ons land niet binnen", zegt Mirjam Bikker (ChristenUnie). "Als dat juridisch kan, heel graag", reageert Tijs van den Brink (CDA).

20 uur geleden
Jetten hoopt op terughoudendheid VS na dreigement tegen Iran

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten hoopt op terughoudendheid van de Verenigde Staten in de oorlog tegen Iran. De Amerikaanse president Donald Trump dreigt op sociale media dat komende nacht "een hele beschaving" zal worden gedood als de blokkade van de Straat van Hormuz niet wordt opgeheven. "Dat zijn geen behulpzame teksten", vindt de premier.

20 uur geleden
Ministerie: UWV maakt te vaak fouten bij beoordelingen WW

DEN HAAG (ANP) - Het UWV maakt te vaak fouten bij het handmatig beoordelen of iemand een werkloosheidsuitkering (WW) krijgt. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) op basis van controles door het UWV. Daaruit blijkt dat bij 11 procent van de handmatig gecontroleerde dossiers fouten zijn gemaakt.

1 dag geleden