Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer verwerpt nipt voorstel voor medische evacuatie uit Gaza

Kamer verwerpt nipt voorstel voor medische evacuatie uit Gaza

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft donderdag nipt een voorstel verworpen om ernstig gewonde of zieke Gazaanse kinderen voor wie in de regio niet de juiste zorg aanwezig is naar Nederland te halen. Er stemden 72 Kamerleden tegen de motie, 71 spraken hun steun uit. Het demissionaire kabinet had de motie ook afgeraden.

Volgens SP'er Sarah Dobbe, de initiatiefnemer van de motie, roept de Wereldgezondheidsorganisatie landen in Europa op om zieke kinderen uit Gaza te helpen, omdat in de regio onvoldoende capaciteit is. Dat wordt al gedaan door verschillende landen waaronder Italië, België en Frankrijk. Onder meer VVD en PVV steunden de motie niet.

Minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vindt dat hulp geven aan de regio efficiënter is. Hij maakt dit jaar 25 miljoen euro vrij om de medische noden in Gaza en de regio te verlichten.

Al meerdere gemeenten hebben aangegeven patiënten uit Gaza te willen opnemen. Begin deze maand meldde Amsterdam bereid te zijn zieke of gewonde Palestijnen op te vangen. Ook het college in Utrecht kwam tot dit besluit.

Meer uit Politiek

ChristenUnie positief over aanpassing belastingplan

DEN HAAG (ANP) - De ChristenUnie is positief over de aanpassingen van het belastingplan waarmee het kabinet dinsdag is gekomen. Wel blijft de oppositiepartij vragen houden over de plannen voor de vermogenswinstbelasting box 3, zegt fractieleider Mirjam Bikker van de ChristenUnie.

5 minuten geleden
Meer gemeenten moeten gft-afval scheiden, vindt Van Veldhoven

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat meer gemeenten gft-afval gaan scheiden. Dat is al verplicht, maar minister Stientje van Veldhoven (Klimaat, D66) wil uitzonderingen op die plicht schrappen uit de wet, schrijft ze in een brief aan de Tweede Kamer. Het is een van de maatregelen die ze voorstelt om afvalstromen landelijk meer op elkaar te laten lijken.

1 uur geleden
Kabinet wil tientallen miljoenen voor politie en AI-plannen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet stelt voor om tientallen miljoenen uit te geven aan onder meer politie, OM en plannen rond AI. Daarmee wil het tegemoetkomen aan wensen uit de oppositie. Ministers Eelco Heinen (VVD) en Eelco Eerenberg (D66) van Financiën noemen in hun brief de Groep Markuszower en 50PLUS als het om veiligheid gaat, en Volt als het om AI gaat.

1 uur geleden
Eerenberg: uitstel box 3 kost schatkist miljarden

DEN HAAG (ANP) - Dat de invoering van een nieuw stelsel voor vermogensbelasting met een jaar wordt uitgesteld, kost de schatkist naar verwachting miljarden. Dat verwacht staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën). Hoeveel het exact gaat kosten, wordt later dinsdag bekend.

3 uur geleden
Jetten na overleg: extra investering in koopkracht en veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat extra investeren in koopkracht en veiligheid, in de hoop daarmee steun te kunnen krijgen van zowel linkse als rechtse partijen voor het belastingplan. Dat zei premier Rob Jetten na een extra ministerraad, waarin de aangepaste plannen formeel zijn vastgesteld. Nu zitten er volgens de premier "voor links en rechts heel mooie elementen" in het belastingplan.

3 uur geleden
Heinen denkt dat belastingplan steun krijgt van Tweede Kamer

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet verwacht nog steeds dat de Tweede Kamer het belastingplan gaat steunen. "In de Tweede Kamer heb ik er alle vertrouwen in dat ik daar een meerderheid heb", zei minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) dinsdag voor aanvang van een extra ministerraad.

4 uur geleden
Er ligt gewoon een heel goed belastingplan, zegt Van den Brink

DEN HAAG (ANP) - Asielminister en vicepremier Bart van den Brink houdt vol dat er "gewoon een heel goed belastingplan" ligt. Tegelijkertijd erkent hij dat er nog geen deal met de oppositie is waarmee steun voor het belastingplan in het parlement verzekerd is.

4 uur geleden