
Kamer: verdere opschaling ic-bedden en steun voor zorgpersoneel
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil binnen een week van het kabinet weten welke mogelijkheden er zijn om het aantal bedden voor intensieve zorg nog verder op te schalen naar bijvoorbeeld 3000. Ook moet duidelijk worden welke knelpunten er zijn, zoals een tekort aan zorgpersoneel, en oplossingen daarvoor. Daarnaast moet ook de optie zijn opgenomen om ic-patiënten naar het buitenland te brengen voor een behandeling.
De Kamer nam woensdagavond unaniem een motie van de PvdA en PVV hiertoe aan. Alle partijen zijn erg ongerust over het dreigende tekort aan ic-bedden omdat het aantal ernstig zieke coronapatiënten dagelijks hard stijgt. Woensdag werden bijna 1200 ic-plekken bezet door coronapatiënten. Komende zondag moeten er in totaal 2400 ic-bedden geregeld zijn, waarvan 1900 bestemd zijn voor coronapatiënten en 500 andere patiënten.
Verder nam de Kamer unaniem voorstellen aan om te kijken of de extra zorgmedewerkers die nu voor de coronacrisis worden aangenomen, daar langer kunnen blijven werken. Dit extra personeel zal hard nodig zijn om de reguliere zorg en behandelingen die nu uitgesteld worden, later in te kunnen halen. Ook wil de Kamer ondersteuning en nazorg voor zorgmedewerkers die nu lange tijd onder grote druk werken.
Verder wil de Kamer dat banken hun hoge boeterentes voor klanten die 'rood staan' drastisch verlagen. Deze rentes kunnen oplopen tot 13 procent terwijl de banken zelf kunnen lenen tegen extreem lage rentes, stelde de Partij voor de Dieren. Het kabinet moet alles eraan doen om banken te bewegen die rentes te verlagen
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - 85 procent van de artsen krijgt te maken met patiënten die verkeerd geïnformeerd zijn. Patiënten twijfelen vaker aan het medisch advies van hun arts of negeren het zelfs, meldt artsenfederatie KNMG.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Volksgezondheid Robert F. Kennedy zal de Centers for Disease Control and Prevention (CDC) vragen nieuwe richtlijnen te ontwikkelen voor de behandeling van mazelen met medicijnen en vitamines. Dit zei een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Volksgezondheid, aldus CBS News.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal gevallen van mazelen loopt iets sneller op. In de afgelopen week zijn 37 besmettingen geregistreerd. Een week eerder kwamen er 25 nieuwe gevallen bij en de week daarvoor 34.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Stamcelbank Nederland, de enige plek in Nederland waar mensen hun eigen stamcellen konden opslaan, krijgt zijn erkenning niet terug. De goedkeuring was in januari 2022 ingetrokken, en de Raad van State heeft woensdag geoordeeld dat dit terecht was.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Een nieuw medicijn tegen baarmoederkanker wordt voortaan vergoed uit het basispakket van de zorgverzekering. Zorgminister Fleur Agema voegt de immuuntherapie toe, na een positief advies van het Zorginstituut Nederland.
2 weken geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Zorgautoriteit mocht gegevens opvragen over mensen die geestelijke gezondheidszorg krijgen. Dat heeft de rechtbank in Utrecht woensdag bepaald. Tegenstanders die zich zorgen maakten over privacy hadden samen een massaclaim ingediend tegen de toezichthouder, maar die is afgewezen.
2 weken geledenHUIZEN (ANP) - Supermarkt Lidl waarschuwt voor het Verspakket Paella. In het pakket zit een blikje doperwten waar mogelijk stukjes glas in zitten. Klanten worden dringend verzocht dit product niet te eten, maar terug te brengen naar de winkel. Ze krijgen het aankoopbedrag vergoed.
2 weken geleden