
Kamer 'verbolgen' over beperkte verbetering veiligheid Defensie
DEN HAAG (ANP) - Verbetering van de veiligheid is een prioriteit voor de minister van Defensie, maar volgens een onderzoekscommissie is er het afgelopen jaar weinig verbeterd. De Tweede Kamer reageert zeer kritisch.
"Ik ben hier zeer verbolgen over", zei André Bosman van coalitiepartner VVD in een debat over het personeel van Defensie. De commissie kreeg "moeizaam" informatie van Defensie. "Dat geeft het beeld dat er iets onder de pet wordt gehouden."
De VVD'er heeft niet het idee dat veiligheid een "topprioriteit" is voor het ministerie. De commissie mag "geen strobreed" in de weg worden gelegd. Zij moet zo spoedig mogelijk alle relevante informatie krijgen, aldus een boze Bosman.
Kritische rapporten
Andere partijen delen zijn mening. Tom van den Nieuwenhuijzen van GroenLinks spreekt van een "heftig rapport" en John Kerstens (PvdA) noemt het rapport "behoorlijk pittig". Volgens Martijn van Helvert van regeringspartij CDA is het "een heel slechte zaak" dat er slechts beperkte voortgang is bereikt bij de verbetering van de veiligheid.
Defensie kwam twee jaar geleden na kritische rapporten van de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) met een plan om de veiligheid te verbeteren. Een commissie onder leiding van Gerdi Verbeet toetst op verzoek van de Tweede Kamer de voortgang.
Lange weg te gaan
Maandag meldde de commissie dat de vooruitgang bij de verbetering van de veiligheid "beperkt" is. "Defensie is nog niet aan het einde van het begin van het verbeteren van de veiligheid binnen Defensie."
"Wij zijn ook niet tevreden", verklaarde minister Ank Bijleveld. Defensie heeft "nog een lange weg te gaan", maar "er worden wel stappen gezet". Met de commissie zijn inmiddels afspraken gemaakt dat ze alle informatie krijgt waar ze om vraagt.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Wat 50PLUS betreft, mag het volgende kabinet het begrotingstekort "voorzichtig" laten oplopen om de extra uitgaven aan defensie te kunnen betalen die nodig zijn om op termijn te voldoen aan de nieuwe NAVO-norm. Dat heeft lijsttrekker Jan Struijs gezegd in het radioprogramma Sven op 1.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer vindt dat Israël moet betalen voor de schade in de Gazastrook. Bij voorgaande oorlogen in de Palestijnse kuststrook draaiden andere landen altijd op voor de wederopbouw en dat mag niet weer gebeuren, zei Kati Piri (GroenLinks-PvdA) donderdag in een in het reces ingelast debat over de EU-top volgende week. Het kabinet lijkt daarin mee te gaan.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De SP is de laatste jaren strenger geworden op migratie, maar dat is niet omdat Geert Wilders (PVV) daar succes mee had bij de vorige verkiezingen, zei lijsttrekker Jimmy Dijk bij BNR. "Het is belangrijk als je een wijk in komt en met mensen in gesprek gaat, om dan een duidelijk verhaal te hebben", verklaart Dijk. Hij zei dat de SP vooral duidelijker is geworden op migratie, zorg en wonen.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Frans Timmermans heeft meer politiebegeleiding nadat hij afgelopen zondag werd geïntimideerd op een terras in Amsterdam, zei hij donderdagochtend in een interview met Marieke van de Zilver van RTL. De leider van GroenLinks-PvdA vertelde dat er ook andere maatregelen zijn genomen, maar wil daarover niets kwijt.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet "echt even een tandje bijzetten" om ervoor te zorgen dat de verkiezingen "goed en veilig" verlopen. Dat heeft demissionair minister-president Dick Schoof gezegd.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet zit het bedrijfsleven dwars met "gezwabber" over de ambities voor meer windenergie op zee. Dat verwijt maakte GroenLinks-PvdA-Kamerlid Suzanne Kröger tijdens een verkiezingsdebat over de maritieme industrie, die daar volgens haar veel last van gaat hebben. Ook D66'er Jan Paternotte ziet "frustratie" bij bedrijven door onzekerheid rond de beschikbaarheid van energie.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lijsttrekker Esther Ouwehand van de Partij voor de Dieren vindt het niet vreemd dat soms mensen weggaan bij haar partij als ze zich niet meer in de standpunten kunnen vinden. Een aantal oud-PvdD'ers richtte eerder dit jaar de partij Vrede voor Dieren op uit onvrede over de keuze om meer te investeren in defensie.
17 uur geleden