Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer verafschuwt aanval op conducteur, wil meer actie kabinet

Kamer verafschuwt aanval op conducteur, wil meer actie kabinet

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft tijdens een debat haar afschuw uitgesproken over de mishandeling van een NS-conducteur afgelopen zaterdagavond. De vrouw werd door een groep jongeren geschopt en van een trap geduwd. Partijen willen dat het kabinet met meer plannen tegen geweld in het ov komt, en eerder genomen maatregelen sneller uitvoert.

De PVV vindt de aanval "compleet onacceptabel" en vindt "het tijd dat door de regering keihard wordt ingegrepen". De partij wil onder meer dat conducteurs dezelfde bevoegdheden als boa's krijgen, zoals het uitschrijven van een proces-verbaal. Ook wil de PVV dat alle conducteurs worden uitgerust met een bodycam.

"Voor veel medewerkers in het ov is de maat vol, en dat is heel begrijpelijk", aldus Habtamu de Hoop (GroenLinks-PvdA). Vorig jaar waren er 1042 gevallen van geweld tegen medewerkers van de NS, 8 procent meer dan het jaar daarvoor. "Ondanks dat de Kamer en kabinet het erover eens zijn dat het geweld moet stoppen, lukt het niet om voldoende maatregelen te nemen." De VVD noemt de aanval "een triest dieptepunt" en wil dat daders altijd een gevangenisstraf krijgen.

Meer uit Politiek

Bestuursvoorzitter Radboud vond bemoeienis minister 'te ver gaan'

HILVERSUM (ANP) - Alexandra van Huffelen, bestuursvoorzitter van de Radboud Universiteit, vindt dat demissionair onderwijsminister Gouke Moes te ver ging toen hij uitspraken deed over een inmiddels vertrokken docent.

17 minuten geleden
Wilders wordt tweede ondervoorzitter Tweede Kamer

DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders wordt de tweede plaatsvervanger van de nieuw verkozen Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Dat maakte Van Campen eerder donderdag bekend, voorafgaand aan een debat. Van Campen wordt in eerste instantie vervangen door Wieke Paulusma (D66), maar als ook zij niet kan, neemt Wilders de voorzittershamer over in de plenaire zaal.

1 uur geleden
Keijzer wil huurregels nog steeds versoepelen, ondanks motie

DEN HAAG (ANP) - Woonminister Mona Keijzer wil nog steeds versoepelingen doorvoeren in regels over verhuur, ondanks een aangenomen Kamermotie die haar vroeg zulke versoepelingen per direct in te trekken. De demissionaire BBB-minister vraagt de Tweede Kamer in een brief om met haar in gesprek te gaan.

2 uur geleden
Jetten deelt zorgen media over dominantie techbedrijven 'enorm'

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten kan zich "enorm" vinden in de zorgen die media hebben geuit in een brief aan informateur Sybrand Buma (CDA) over de dominante rol van techbedrijven. De briefschrijvers vinden het een zorgelijke ontwikkeling dat bedrijven kunstmatige intelligentie (AI) gebruiken om ongecontroleerde en vaak onbetrouwbare informatie te verspreiden.

2 uur geleden
Coenradie: duizenden haatberichten uit PVV-hoek verwijderd

DEN HAAG (ANP) - JA21 heeft tijdens de verkiezingscampagne duizenden haatberichten verwijderd die volgens Tweede Kamerlid Ingrid Coenradie afkomstig waren uit de PVV-hoek. In het televisieprogramma Pauw & De Wit zei de voormalige PVV-staatssecretaris dat er een "trollenleger" was ingezet.

17 uur geleden
GL-PvdA bevestigt aangifte tegen PVV'ers om AI-beelden Timmermans

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA heeft dinsdag aangifte gedaan tegen twee PVV'ers om AI-afbeeldingen die zij maakten van Frans Timmermans. Dat bevestigen de partij en het Openbaar Ministerie (OM) woensdag na berichtgeving van RTL Nieuws. De partij liet eerder al weten van plan te zijn de aangifte te doen.

21 uur geleden
D66 en CDA laten zich donderdag bijpraten over defensie

DEN HAAG (ANP) - Formerende partijen D66 en CDA spreken donderdag verder met elkaar over defensie en veiligheid. Ze hebben gesprekken gepland met een vertegenwoordiger van de NAVO, medewerkers van de ministeries van Defensie en Buitenlandse Zaken en van de Nationaal Coƶrdinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).

23 uur geleden