Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer terughoudend over Europese migratieplannen

Kamer terughoudend over Europese migratieplannen

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe migratieplan van de Europese Commissie kan in de Tweede Kamer nog niet op juichende reacties rekenen. Sommige partijen vinden het niet ruimhartig genoeg, anderen willen het juist strenger zien. Een enkeling is voorzichtig positief.

VVD-Kamerlid Bente Becker is blij dat de Commissie dezelfde doelen "erkent" als haar partij: "Een strenger Europees asielstelsel, met dichte grenzen voor gelukszoekers, opvang in de regio voor vluchtelingen en snelle terugkeer van uitgeprocedeerden." Het voorstel van de Commissie moet volgens haar wel strenger aan de buitengrens. Ook moeten er effectieve regels komen om mensen terug te laten keren naar het land van herkomst.

Joël Voordewind van de ChristenUnie noemt het een "goede eerste stap". Hij vindt dat "het huidige migratiebeleid failliet is. Dat laten de onmenselijke omstandigheden zoals op Lesbos, Samos en Lampedusa duidelijk zien." Hij vraagt zich wel af of het tegemoetkomen van landen die weigeren vluchtelingen op te nemen "niet leidt tot uitholling van de solidariteit ten aanzien van het opvangen van echte vluchtelingen in de EU".

GroenLinks wil dat Nederland meer doet om vluchtelingen op te vangen en vindt dat de regering in Europa een coalitie moet vormen met landen die dat ook willen. Nederlandse gemeenten die zich bereid tonen mensen op te nemen, moeten daar de ruimte voor krijgen, aldus Kamerlid Bram van Ojik.

FVD-voorman Thierry Baudet heeft geen goed woord over voor de plannen. "Het EU Migratiepact is de directe opvolger van het Marrakesh Immigratiepact en zal nóg meer immigratie naar ons land teweegbrengen."

Meer uit Politiek

Markuszower ziet geen argument om tegen belastingplan te stemmen

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower wil nog niet hardop zeggen of zijn fractie voor het aangepaste belastingplan van het kabinet gaat stemmen. Maar hij vindt het naar eigen zeggen "moeilijk argumenten te bedenken" om dat niet te doen. "Volgens mij is er heel veel pijn weggehaald."

1 uur geleden
JA21 kan belastingplan nog niet steunen, ziet eisen niet terug

DEN HAAG (ANP) - JA21 kan het belastingplan nu nog niet steunen, maar ziet wel "dat er voorzichtig wat stappen worden gezet". Zo vindt partijleider Joost Eerdmans het bijvoorbeeld positief dat de zogenoemde vrijheidsbijdrage wordt gecompenseerd. Tegelijkertijd mist hij plannen voor ondernemers. Ook ziet hij de eisen van hem en bondgenoten BBB en SGP op niet-financiële thema's niet terug, zoals asiel, abortus of stikstof. "Daar moet op bewogen worden."

1 uur geleden
ChristenUnie positief over aanpassing belastingplan

DEN HAAG (ANP) - De ChristenUnie is positief over de aanpassingen van het belastingplan waarmee het kabinet dinsdag is gekomen. Wel blijft de oppositiepartij vragen houden over de plannen voor de vermogenswinstbelasting box 3, zegt fractieleider Mirjam Bikker van de ChristenUnie.

2 uur geleden
Meer gemeenten moeten gft-afval scheiden, vindt Van Veldhoven

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat meer gemeenten gft-afval gaan scheiden. Dat is al verplicht, maar minister Stientje van Veldhoven (Klimaat, D66) wil uitzonderingen op die plicht schrappen uit de wet, schrijft ze in een brief aan de Tweede Kamer. Het is een van de maatregelen die ze voorstelt om afvalstromen landelijk meer op elkaar te laten lijken.

3 uur geleden
Kabinet wil tientallen miljoenen voor politie en AI-plannen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet stelt voor om tientallen miljoenen uit te geven aan onder meer politie, OM en plannen rond AI. Daarmee wil het tegemoetkomen aan wensen uit de oppositie. Ministers Eelco Heinen (VVD) en Eelco Eerenberg (D66) van Financiën noemen in hun brief de Groep Markuszower en 50PLUS als het om veiligheid gaat, en Volt als het om AI gaat.

3 uur geleden
Eerenberg: uitstel box 3 kost schatkist miljarden

DEN HAAG (ANP) - Dat de invoering van een nieuw stelsel voor vermogensbelasting met een jaar wordt uitgesteld, kost de schatkist naar verwachting miljarden. Dat verwacht staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën). Hoeveel het exact gaat kosten, wordt later dinsdag bekend.

5 uur geleden
Jetten na overleg: extra investering in koopkracht en veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat extra investeren in koopkracht en veiligheid, in de hoop daarmee steun te kunnen krijgen van zowel linkse als rechtse partijen voor het belastingplan. Dat zei premier Rob Jetten na een extra ministerraad, waarin de aangepaste plannen formeel zijn vastgesteld. Nu zitten er volgens de premier "voor links en rechts heel mooie elementen" in het belastingplan.

5 uur geleden