Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer terughoudend over Europese migratieplannen

Kamer terughoudend over Europese migratieplannen

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe migratieplan van de Europese Commissie kan in de Tweede Kamer nog niet op juichende reacties rekenen. Sommige partijen vinden het niet ruimhartig genoeg, anderen willen het juist strenger zien. Een enkeling is voorzichtig positief.

VVD-Kamerlid Bente Becker is blij dat de Commissie dezelfde doelen "erkent" als haar partij: "Een strenger Europees asielstelsel, met dichte grenzen voor gelukszoekers, opvang in de regio voor vluchtelingen en snelle terugkeer van uitgeprocedeerden." Het voorstel van de Commissie moet volgens haar wel strenger aan de buitengrens. Ook moeten er effectieve regels komen om mensen terug te laten keren naar het land van herkomst.

Joël Voordewind van de ChristenUnie noemt het een "goede eerste stap". Hij vindt dat "het huidige migratiebeleid failliet is. Dat laten de onmenselijke omstandigheden zoals op Lesbos, Samos en Lampedusa duidelijk zien." Hij vraagt zich wel af of het tegemoetkomen van landen die weigeren vluchtelingen op te nemen "niet leidt tot uitholling van de solidariteit ten aanzien van het opvangen van echte vluchtelingen in de EU".

GroenLinks wil dat Nederland meer doet om vluchtelingen op te vangen en vindt dat de regering in Europa een coalitie moet vormen met landen die dat ook willen. Nederlandse gemeenten die zich bereid tonen mensen op te nemen, moeten daar de ruimte voor krijgen, aldus Kamerlid Bram van Ojik.

FVD-voorman Thierry Baudet heeft geen goed woord over voor de plannen. "Het EU Migratiepact is de directe opvolger van het Marrakesh Immigratiepact en zal nóg meer immigratie naar ons land teweegbrengen."

Meer uit Politiek

Coalitiepartijen praten apart met oppositie over belastingplan

DEN HAAG (ANP) - De fractievoorzitters van de coalitiepartijen praten de komende dagen los van elkaar met oppositiefracties. Dat zeggen Haagse ingewijden na berichtgeving door RTL Nieuws over het verdere proces om alsnog afspraken te maken over het belastingplan. De coalitie is namelijk onderling verdeeld over het verhogen van de vermogensbelasting in ruil voor steun aan het pakket met belastingen.

42 minuten geleden
Minister positief over voorstel verbod politieke dubbelfuncties

DEN HAAG (ANP) - Binnenlandminister Pieter Heerma (CDA) is positief over een plan van D66 en PRO om bepaalde dubbelfuncties binnen de politiek te verbieden. De partijen willen dat het niet langer mogelijk wordt om naast Tweede Kamerlid ook politiek actief te zijn binnen een gemeente of provincie.

6 uur geleden
Jetten: aanpassingen van belastingplan nu aan Kamer

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten laat verdere aanpassingen van het belastingplan, waar nog steeds geen meerderheid voor is, over aan de Tweede Kamer. Het kabinet heeft dinsdag na vele onderhandelingen nog eens een gewijzigd pakket gedeeld met de Kamer, en Kamerfracties kunnen dat pakket nu aanpassen met amendementen.

18 uur geleden
Markuszower steunt belastingplan om verkiezingen te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower is bereid om het belastingplan te steunen, omdat hij wil voorkomen dat er verkiezingen komen. Dat zegt hij in het debat over het pakket aan belastingen.

19 uur geleden
Minister herkent kritiek van ombudsman op boerenbeleid

DEN HAAG (ANP) - Minister Jaimi van Essen (Landbouw, D66) kan zich vinden in de kritiek van de Nationale ombudsman dat de overheid de afgelopen jaren onbetrouwbaar is geweest voor boeren. "Het klopt, net zoals de Ombudsman constateert dat boeren en tuinders al te lang te maken hebben met voorstellen die te vaak veranderen."

1 dag geleden
Voorspelling: Democraten krijgen meerderheid in Huis bij midterms

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Democraten winnen bij de midtermverkiezingen een meerderheid in het Huis van Afgevaardigden. Dat voorspelt Decision Desk HQ, een organisatie die verkiezingsdata verzamelt. Het komt vrijwel altijd voor dat de partij van een zittende president, in dit geval de Republikeinen van Donald Trump, zetels verliest tijdens de midterms.

1 dag geleden
Democraat Jon Ossoff herkozen voor Senaat namens Georgia

ATLANTA (ANP) - De Democraat Jon Ossoff wordt als senator herkozen in de Amerikaanse staat Georgia, voorspelt persbureau Reuters op basis van voorlopige uitslagen van Decision Desk HQ. Dat is een bureau dat verkiezingsuitslagen verzamelt. Georgia stemde bij de laatste verkiezingen op Donald Trump, maar Ossoff wist in de peilingen al een ruime voorsprong op de Republikeinse afgevaardigde Mike Collins te houden.

1 dag geleden