Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer teleurgesteld over briefing mondkapjesdeal

Kamer teleurgesteld over briefing mondkapjesdeal

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer is teleurgesteld over de technische briefing die Deloitte heeft gegeven over de omstreden mondkapjesdeal. De onderzoekers hebben geen enkel tipje van de sluier opgelicht over de inhoudelijke bevindingen van het onderzoek. De Kamer wil feitelijke informatie om donderdag het debat over de deal te kunnen voeren, maar is van een koude kermis thuisgekomen.

Zo is het nog steeds niet duidelijk wat de bemoeienis van minister Hugo de Jonge is geweest bij de deal die het ministerie van Volksgezondheid sloot met Sywert van Lienden. De Jonge was in die tijd minister van VWS, maar niet verantwoordelijk voor de inkoop van persoonlijke beschermingsmiddelen, zoals mondkapjes.

Ook de vraag of de privémails van De Jonge bij het onderzoek zijn en/of worden betrokken, wilden de onderzoekers niet beantwoorden. Heeft VWS obstructie gepleegd bij de dataverzameling door Deloitte? Hoeveel onrechtmatigheden zijn er tot nu aangetroffen? Op al deze prangende vragen van Kamerleden kwam geen antwoord. Zo lang het onderzoek loopt, worden geen tussentijdse bevindingen openbaargemaakt en ook niet gedeeld met opdrachtgever VWS, benadrukten de onderzoekers keer op keer.

Data

De Kamer is teleurgesteld over de informatie die ze van Deloitte heeft gekregen. Die ging alleen over de enorme hoeveelheden data die de onderzoekers, op vrijwillige basis van de betrokkenen hebben ingezien en geanalyseerd, en nog steeds aan het bekijken zijn. Die vrijwilligheid zint een deel van de Kamer niet. Het vermoeden bestaat dat belastende informatie is weggemoffeld.

'We voelen allemaal ongemak", stelde GroenLinks-Kamerlid Lisa Westerveld. "We willen donderdag een debat voeren op basis van feiten. Het kabinet wilde die niet geven en verwees naar deze technische briefing. Als Tweede Kamer hebben we na vandaag nog steeds de gevraagde feiten niet." Dat ongemak en ook de onvrede werden breed gedeeld. Voor het debat van donderdag "hebben we er helemaal niets aan", stelde bijvoorbeeld ook Caroline van der Plas van de BoerBurgerBeweging.

Meer uit Politiek

Maximale rente van 2,5 procent op studieleningen niet haalbaar

DEN HAAG (ANP) - Oud-studenten gaan op de lange termijn toch meer dan 2,5 procent rente betalen over hun studielening. D66, VVD en CDA hadden een maximum opgeschreven in het coalitieakkoord, maar onderwijsminister Rianne Letschert constateert in een Kamerbrief dat de gereserveerde 40 miljoen euro per jaar niet genoeg is om de rente voldoende te drukken.

17 uur geleden
Hermans: maatregelen nodig om zorg betaalbaar te houden

DEN HAAG (ANP) - Zorgminister Sophie Hermans heeft als reactie op de verhoging van de zorgpremie door verzekeraar DSW herhaald dat er maatregelen nodig zijn om "de zorg betaalbaar en toegankelijk te houden". De "aanhoudende groeiende vraag naar zorg en de stijgende lonen en prijzen" zijn volgens haar belangrijke oorzaken van de gestegen zorgkosten.

1 dag geleden
Van Weel: websites offline halen heeft impact op samenleving

DEN HAAG (ANP) - Het feit dat veel websites offline zijn gehaald vanwege twee kwetsbaarheden in programmeertaal PHP "heeft impact in onze digitale samenleving", aldus justitieminister David van Weel. Het is de eerste reactie van het kabinet, op het moment dat er al een oplossing beschikbaar is gesteld door PHP.

1 dag geleden
Ook websites van politieke partijen offline

DEN HAAG (ANP) - Websites van meerdere politieke partijen zijn woensdag offline. In de nacht van dinsdag op woensdag werd gewaarschuwd voor kwetsbaarheden in de veelgebruikte programmeertaal PHP.

1 dag geleden
Partijen willen verandering zorgstelsel zien na verhoogde premie

DEN HAAG (ANP) - Verschillende zorgwoordvoerders in de Tweede Kamer willen verandering zien in het zorgstelsel. Die herhaalde oproep doen ze nadat zorgverzekeraar DSW woensdag bekendmaakte de premie voor de basisverzekering volgend jaar met 14,75 euro per maand te verhogen. Het ministerie van Volksgezondheid ging op Prinsjesdag nog uit van een stijging van 12,50 euro per maand.

1 dag geleden
Jetten neemt enkele dagen verlof op rond geboorte kind

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten zal rond de geboorte van zijn kind enkele dagen met verlof gaan. Dat blijkt uit een Q&A op de site van D66. Maandag kondigden Jetten en zijn partner Nicolás Keenan aan komend voorjaar een kind te verwachten.

3 dagen geleden
Premier Jetten en partner krijgen volgend jaar een kind

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten en zijn partner Nicolás Keenan verwachten in 2027 een kind. De twee kondigden dat maandag aan op Instagram. Bij een foto waarop ze een echofoto vasthouden, schrijven ze dat ze hun eiceldonor, hun draagmoeder Lisa en hun gezinnen "super dankbaar" zijn.

3 dagen geleden