Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer tegen vaccinatieplicht, maar verwerpt desondanks motie

Kamer tegen vaccinatieplicht, maar verwerpt desondanks motie

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft donderdag een motie verworpen waarin een mogelijke vaccinatieplicht werd uitgesloten. Toch is een meerderheid in de Kamer daar nog altijd tegen, blijkt uit een rondgang van het ANP. Verschillende partijen hebben tegen gestemd omdat van verplichte coronavaccinatie nu geen sprake is, laten zij weten.

Pepijn van Houwelingen van Forum voor Democratie diende woensdag tijdens het coronadebat de motie in. In de tekst wordt verwezen naar een uitspraak van Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen die het "begrijpelijk en passend" noemde om binnen de Europese Unie te praten over "een gezamenlijke aanpak" ten aanzien van vaccinaties. Een groot aantal fracties steunde de motie, maar een meerderheid kreeg die niet.

In mei stemde de Kamer over een motie van de Groep Van Haga waarin "een directe of indirecte vaccinatieplicht" uitgesloten wordt. Die kreeg wel voldoende steun, onder meer doordat CDA, PvdA, GroenLinks en de fractie Den Haan daar destijds voor waren. Deze fracties stemden nu tegen.

Tegen een vaccinatieplicht

CDA en GroenLinks laten weten niet van mening veranderd te zijn in dit dossier, en nog altijd tegen een vaccinatieplicht te zijn. Daarmee is er op dit moment geen steun voor, mocht een dergelijk voorstel ingediend worden. De Partij van de Arbeid heeft ook tegen de FVD-motie gestemd omdat daar momenteel geen plannen voor zijn. Toch zegt de partij "in deze crisis, waarin de schade voor volksgezondheid en economie zo enorm zijn, niet op voorhand" maatregelen wil uitsluiten. Den Haan was niet direct bereikbaar voor een reactie.

VVD, D66 en Volt stemden tegen beide moties. De laatste partij laat weten op dit moment niets in een vaccinatieplicht te zien. De coronamaatregelen moeten "altijd proportioneel zijn, en dat is een vaccinatieplicht niet snel". Naar de partij vindt het "niet verstandig" om dit soort maatregelen bij voorbaat al uit te sluiten.

Dat partijen tegen een motie als deze stemmen hoeft niet te betekenen dat ze het oneens zijn met de strekking ervan. Sommige partijen willen principieel geen oordeel vellen als er geen concrete voorstellen zijn gedaan. Ook kunnen fracties moeite hebben met de formulering.

Meer uit Binnenland

Olivier 'heel trots' op Claude: 'hij gaat het goed doen'

BASEL (ANP) - De 11-jarige Olivier, het Enschedese jongetje in de songfestivalact van Claude, heeft alle vertrouwen in de Nederlandse zanger. Voor de grote finale vertelde hij dat hij "heel trots" is op Claude. Ook vond Olivier het "heel cool" om zichzelf op dat grote podium te zien.

19 minuten geleden
EYE eert overleden Gerard Soeteman deze zomer met films

AMSTERDAM (ANP) - EYE Filmmuseum in Amsterdam eert deze zomer de vrijdag overleden scenarioschrijver Gerard Soeteman met de vertoning van enkele van zijn films. Dat heeft EYE zaterdag gemeld op het Filmfestival van Cannes. Soeteman werd vooral bekend dankzij de films die hij met regisseur Paul Verhoeven maakte.

21 minuten geleden
Bruins roemt Gerard Soeteman: gaf verhalen kleur en diepgang

DEN HAAG (ANP) - Eppo Bruins, minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, roemt de overleden scenarioschrijver Gerard Soeteman om de "kleur en diepgang" die hij aan verhalen gaf. "Als scenarioschrijver was hij de kracht achter het succes van veel grote films", aldus Bruins in een reactie.

2 uur geleden
Twee tieners in Tilburg zwaargewond door auto die door rood reed

TILBURG (ANP) - Twee tieners zijn vrijdagmiddag bij een aanrijding op de Ringbaan-Zuid in Tilburg zwaargewond geraakt. Ze werden aangereden door een automobilist die door rood licht reed. De jongen (18) en het meisje (15) zijn met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis gebracht, meldt de politie zaterdag. De automobilist is aangehouden.

3 uur geleden
Omgekomen voetganger op A50 is 18-jarige man uit Nistelrode

UDEN (ANP) - De voetganger die in de nacht van vrijdag op zaterdag om het leven is gekomen bij een ongeval op de A50 bij Uden is een 18-jarige man uit Nistelrode. Dat meldt de politie op X.

4 uur geleden
Scenarist Gerard Soeteman (88) overleden

ROTTERDAM (ANP) - Scenarioschrijver Gerard Soeteman is vrijdag op 88-jarige leeftijd na een kort ziekbed overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP gemeld.

13 uur geleden
Claude zingt C'est La Vie voor de vakjury

BASEL (ANP) - Claude heeft vrijdag de basis voor zijn finaleoptreden op het Eurovisie Songfestival gelegd. De zanger zette een haast foutloze 'generale' neer tijdens de juryshow in de St. Jakobshalle in Basel.

15 uur geleden