Kamer steunt plan bouw extra plekken zwaarste criminelen
DEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid wil dat er snel acht extra cellen komen voor de zwaarste criminelen in Vught. Daarvoor kan een leegstaand complex in Vught worden verbouwd. De Kamer heeft ingestemd met een motie van VVD en PVV om op de justitiebegroting het benodigde geld vrij te maken. Demissionair minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming) had de motie ontraden.
Voor de verbouwing in Vught is 30 miljoen euro nodig. Hiervoor willen VVD en PVV jaarlijks 2 miljoen euro vrijmaken tot 2039. Ook NSC, BBB, D66 en JA21 stemden in met de motie.
Extra capaciteit is volgens VVD en PVV hard nodig omdat de ingebruikname van het Justitieel Complex Vlissingen is vertraagd. Samen met de "verwachte hoge instroom van veroordeelde criminele kopstukken levert dit een acuut probleem op", zei VVD-Kamerlid Ulysse Ellian vorige week in het debat over de justitiebegroting. De partijen vinden het daarnaast onwenselijk als "criminele kopstukken" bij elkaar worden geplaatst, omdat dit volgens hen onaanvaardbare veiligheidsrisico's voor gedetineerden, personeel en de samenleving met zich meebrengt.
Weerwind vindt de spreiding van topcriminelen ook belangrijk, maar meent dat zijn plan om in Sittard zeventien plekken voor deze gedetineerden met een hoog risico te realiseren voorlopig voldoende is.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - "Heftige beelden uit Utrecht na de explosie in de binnenstad", schrijft D66-leider Rob Jetten op X. Hij wenst iedereen die erbij betrokken is en "in angst op meer duidelijkheid wacht" sterkte.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De suggesties van oppositiepartijen hebben de drie formerende partijen stof tot nadenken gegeven, zegt D66-leider Rob Jetten na afloop van de formatiegesprekken. D66, VVD en CDA ontvingen de afgelopen dagen bijna alle oppositiepartijen om te praten over eventuele steun voor de plannen van de beoogde minderheidscoalitie.
58 minuten geledenATHENE (ANP) - De oefening die de Denen met andere Europese NAVO-bondgenoten plannen in en rond Groenland is "geen waarschuwing" aan het adres van de Verenigde Staten. Dat zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) aan het eind van een werkbezoek aan Griekenland.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Foort van Oosten (Justitie) kijkt of het mogelijk en wenselijk is om AI-tools waarmee mensen kunnen worden uitgekleed, te verbieden. Dat bevestigt het ministerie na berichtgeving van het AD. Die krant onderzocht de mogelijkheden van AI-tool Grok, van X-eigenaar Elon Musk.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een minderheidskabinet is wat de SGP betreft 'een kwetsbaar construct', maar partijleider Chris Stoffer "sluit niet uit dat het wel eens best heel goed zou kunnen werken". Dat zegt hij na zijn gesprek met de informateur en D66, VVD en CDA.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na gesprekken met de beoogde oppositiepartijen voelt D66-leider Rob Jetten "echt wel alle aanknopingspunten om met de Kamer te gaan samenwerken en die meerderheden te vinden". Hij heeft "vertrouwen" dat plannen kunnen rekenen op brede steun in de Kamer, en het is zijn "overtuiging" dat dat gaat lukken.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een reeks partijen is er niet blij mee dat duizenden huurders van sociale huurwoningen ook een of meerdere woningen bezitten. Bijna 12.000 sociale huurders zijn ook eigenaar van een woning en sommigen zelfs van meer dan tien, meldde het Centraal Planbureau dinsdag. "Oneerlijk en onrechtvaardig", zei Hans Vijlbrief (D66) in een debat.
1 dag geleden