Kamer steunt plan bouw extra plekken zwaarste criminelen
DEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid wil dat er snel acht extra cellen komen voor de zwaarste criminelen in Vught. Daarvoor kan een leegstaand complex in Vught worden verbouwd. De Kamer heeft ingestemd met een motie van VVD en PVV om op de justitiebegroting het benodigde geld vrij te maken. Demissionair minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming) had de motie ontraden.
Voor de verbouwing in Vught is 30 miljoen euro nodig. Hiervoor willen VVD en PVV jaarlijks 2 miljoen euro vrijmaken tot 2039. Ook NSC, BBB, D66 en JA21 stemden in met de motie.
Extra capaciteit is volgens VVD en PVV hard nodig omdat de ingebruikname van het Justitieel Complex Vlissingen is vertraagd. Samen met de "verwachte hoge instroom van veroordeelde criminele kopstukken levert dit een acuut probleem op", zei VVD-Kamerlid Ulysse Ellian vorige week in het debat over de justitiebegroting. De partijen vinden het daarnaast onwenselijk als "criminele kopstukken" bij elkaar worden geplaatst, omdat dit volgens hen onaanvaardbare veiligheidsrisico's voor gedetineerden, personeel en de samenleving met zich meebrengt.
Weerwind vindt de spreiding van topcriminelen ook belangrijk, maar meent dat zijn plan om in Sittard zeventien plekken voor deze gedetineerden met een hoog risico te realiseren voorlopig voldoende is.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Verschillende lokale partijen met namen die lijken op PRO, de nieuwe roepnaam van GroenLinks-PvdA, zijn niet blij met hun nieuwe naamgenoot. Donderdag kondigde de partij aan verder te gaan als Progressief Nederland, kortweg PRO. ProHengelo schrijft op Facebook dat het gebruik van dezelfde naam voor een landelijke partij kan leiden tot "verwarring over rollen, posities en verantwoordelijkheden".
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport maakt structureel tot 177 miljoen euro vrij om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Het geld komt van meerdere posten binnen haar eigen begroting. Begin maart adviseerde de minister nog tegen extra geld hiervoor.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De voorlopige winst van lokale partijen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen ten opzichte van de vorige is kleiner dan eerder gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Ze zijn dus niet de grote winnaars van de recente verkiezingen.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar zet landbouwminister Jaimi van Essen (D66) 150 miljoen euro extra klaar voor natuurherstel en verschillende maatregelen voor de landbouw. Het geld komt uit de pot van 20 miljard euro die de coalitie de komende jaren wil uitgeven aan het oplossen van het stikstofprobleem.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet maakt de komende jaren 22,9 miljoen euro vrij om de veiligheid van lhbti-jongeren in het onderwijs te verbeteren. Het geld komt in 2027, 2028 en 2029 beschikbaar, staat in de voorjaarsnota.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten ziet er weinig in om investeringen die het kabinet wil doen uit te stellen gezien de economische onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten. Het lukt ministeries juist beter dan voorheen om geld uitgegeven te krijgen aan zaken als veiligheid en innovatie, aldus de premier.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De oplopende kosten van de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA onderstrepen volgens minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) het belang van de hervormingen die het kabinet wil doorvoeren in de sociale zekerheid. "Maak het simpeler", is zijn boodschap. De D66-bewindsman wil dat "met voorrang" gaan bespreken met vakbonden en werkgevers.
3 uur geleden