Kamer steunt NSC-plan: sigaret al in 2028 alleen in tabakszaak
DEN HAAG (ANP) - Nicotineproducten mogen, als het aan de Tweede Kamer ligt, in plaats van in 2032 al in 2028 alleen in tabaksspeciaalzaken worden verkocht. NSC vond een meerderheid bij de oppositie voor het plan, waar haar regeringspartners juist snoeihard tegen zijn.
NSC-Kamerlid Daniëlle Jansen kreeg felle kritiek van de andere drie regeringspartijen op haar voorstel. Het zou niet van goed bestuur getuigen om de deadline nu naar voren te halen, zei de VVD, wijzend op de slogan van NSC. "De gezondheid van onze jeugd staat voorop", zei Jansen daarop. Het Kamerlid sprak van een "logische stap", omdat meer jongeren gaan roken. Jansen benadrukte tijdens het debat vorige week ook dat verantwoordelijk staatssecretaris Vincent Karremans (Preventie, VVD) zelf heeft gezegd dat het mogelijk is de deadline op te schuiven.
Maar ook Karremans zei in het debat geen voorstander te zijn van het plan. "Ik denk niet dat we een betrouwbare overheid zijn als we dat doen." Hij wijst erop dat het tijdpad zo is afgesproken met ondernemers. "Gooi dat niet als een totale verrassing over ze heen."
Er geldt inmiddels al een verbod op de verkoop van sigaretten en andere nicotineproducten voor supermarkten. Vanaf 2032 mogen alleen nog maar speciaalzaken deze producten verkopen. Het is nu de vraag of het kabinet de motie toch uitvoert
Meer uit Gezond
BILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) weet nog niet hoe het om zal gaan met de tien Nederlanders aan boord van het cruiseschip Hondius waar het hantavirus is uitgebroken. "We werken nog aan een plan. Daarvoor moeten we kijken wat passend bij de situatie is", zegt de woordvoerder Infectieziektebestrijding van het RIVM.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) overlegt nog onder meer met de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) en Spanje voordat duidelijk wordt wanneer en hoe de opvarenden van cruiseschip Hondius terug naar huis gaan. Op het schip zijn nog tien Nederlanders, zowel passagiers als bemanningsleden. Berendsen zegt dat Nederland "zich verantwoordelijk voelt voor het schip en alle mensen die aan boord zijn".
4 dagen geledenJOHANNESBURG (ANP) - De Nederlandse vrouw die op 26 april aan het hantavirus overleed is een dag eerder "korte tijd" aan boord geweest van een KLM-vliegtuig in Johannesburg. Dat meldt de vliegtuigmaatschappij, na geïnformeerd te zijn door het RIVM. "Vanwege de gezondheidstoestand van de passagier op dat moment heeft de crew besloten om de passagier niet mee te nemen op de vlucht", aldus KLM in een verklaring.
4 dagen geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Tata Steel heeft zijn gietwalsinstallatie nog niet herstart, omdat er nog steeds een te hoge uitstoot is van chroom-6. Deze voor de gezondheid zeer schadelijke stof is nog niet voldoende teruggebracht, zo heeft de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied geconstateerd. In april werd de zogeheten Direct Sheet Plant (DSP) stilgelegd omdat de uitstoot in maart veel te hoog was. Na drie dagen proefdraaien bleek dat de vergunde norm nog steeds werd overschreden, aldus de dienst.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Een patiënt van het cruiseschip MV Hondius die mogelijk is besmet met het hantavirus zal worden opgevangen in het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC). Wanneer de patiënt in Nederland aankomt en wordt overgebracht naar het LUMC is nog niet exact bekend, meldt het ziekenhuis op de website.
4 dagen geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, denkt niet dat de dodelijke uitbraak van het hantavirus op cruiseschip Hondius lijkt op het begin van de covidpandemie. Dat zegt hij tegen persbureau AFP.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) worden voorbereidingen getroffen voor de mogelijke komst van zeker één patiënt van het cruiseschip MV Hondius, zegt een woordvoerder. "Het LUMC is beschikbaar om een patiënt op te vangen en we hebben er de expertise voor in huis."
4 dagen geleden