Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer steunt nieuwe missie in Irak, maar is bezorgd over veiligheid

Kamer steunt nieuwe missie in Irak, maar is bezorgd over veiligheid

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer steunt een nieuwe missie in Irak, maar is wel bezorgd over de gevolgen van een mogelijke escalatie van het conflict tussen Israël en Hamas. Volgend jaar gaan zo'n driehonderd militairen naar Irak, de meesten gaan aan de slag voor de NAVO-missie die de Iraakse veiligheidssector moet versterken.

Sinds het uitbreken van de strijd tussen Israël en Hamas is de veiligheidssituatie in Irak verslechterd, erkent het demissionaire kabinet ook. Alleen al de afgelopen week zijn twaalf locaties met westerse militairen aangevallen door pro-Iraanse milities. Zij beschikken over zware wapens. Het dreigingsniveau is opgeschaald naar significant. Iran steunt Hamas en heeft veel invloed in Irak.

De NAVO-missie is geen vechtmissie. Als het geweld verder toeneemt, kan die worden afgebouwd, zei demissionair minister Kajsa Ollongren (Defensie) deze week in de Kamer. Ook liggen er evacuatieplannen klaar. Nederlandse militairen gaan de NAVO-missie rond Bagdad beveiligen. Ook gaan drie transporthelikopters mee met meer dan honderd man ondersteunend personeel.

Meer uit Binnenland

Rechters geven drugskoeriers Schiphol lagere straffen uit protest

HAARLEM (ANP) - Drugssmokkelaars die op Schiphol worden betrapt, krijgen voortaan een lagere straf dan ze volgens de landelijke regels zouden moeten krijgen. De rechtbank in Haarlem vindt dat de koeriers naar verhouding "te zwaar gestraft worden", vergeleken met de kopstukken.

59 minuten geleden
Celstraf van 6 jaar en tbs voor houden van jongen als 'seksslaaf'

UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft dinsdag de 60-jarige Roelof E. uit Amersfoort veroordeeld tot zes jaar cel en tbs met dwangverpleging voor seksuele uitbuiting van een minderjarige jongen. De straf is conform de eis van het Openbaar Ministerie.

1 uur geleden
NVJ stuurt opnieuw brief over journalisten in Gaza

AMSTERDAM (ANP) - De belangenorganisaties Free Press Unlimited (FPU) en de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) hebben opnieuw een brief gestuurd om aandacht te vragen voor de journalisten in Gaza. De brief is gericht aan demissionair minister van Buitenlandse Zaken David van Weel, melden de organisaties. Ze roepen de minister onder meer op om zich uit te spreken tegen doelgerichte lastercampagnes tegen Palestijnse journalisten en in gesprek te gaan met de Israëlische ambassadeur.

2 uur geleden
EO schrapt genres fictie en documentaire door bezuinigingen

HILVERSUM (ANP) - De Evangelische Omroep (EO) gaat de genres fictie en documentaire schrappen als gevolg van de bezuinigingen op de publieke omroep. De EO maakte de afgelopen jaren prijswinnende fictieproducties en documentaires als De Joodse Raad, De Terugreis en Mijn grote broer. De EO spreekt dinsdag van een "pijnlijk besluit".

3 uur geleden
Gelderland verlengt termijn voor doden probleemwolf met half jaar

ARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland verlengt de toestemming om de wolf te doden die dit voorjaar een hardloopster beet op de Hoge Veluwe. Jagers krijgen tot 1 juli volgend jaar de tijd om het dier met codenaam GW4655m te doden. Ook is het gebied waarin dat mag gebeuren uitgebreid met het terrein van vliegbasis Deelen. De vergunning voor het afschieten van de wolf zou 1 januari aflopen.

3 uur geleden
Hulp bij zelfdoding blijft verboden, Laatste Wil verliest zaak

DEN HAAG (ANP) - De overheid hoeft de regels voor hulp bij zelfdoding niet te versoepelen. De Coöperatie Laatste Wil had dat gevraagd, maar het gerechtshof in Den Haag heeft dat dinsdag afgewezen, net als de rechtbank eerder.

4 uur geleden
Ex-advocaat Weski eist inzage in stukken, krijgt nieuwe ronde

DEN HAAG (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski heeft dinsdag in een procedure tegen de Staat bij de bestuursrechter in Den Haag inzage geëist in haar detentiedossier. Ze heeft eerder al inzage gehad, maar meent dat er gegevens worden achtergehouden. In overleg met de rechter is besloten tot een nieuwe inzageronde. De zaak is daarom voor onbepaalde tijd aangehouden.

4 uur geleden