Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer steunt 'met gemengde gevoelens' vrouwenquotum

Kamer steunt 'met gemengde gevoelens' vrouwenquotum

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer steunt een vrouwenquotum voor de raden van commissarissen van grote bedrijven. Maar weinig partijen zijn blij met de voorgestelde wet. Meerdere fracties noemen het een "paardenmiddel", dat weliswaar nodig blijkt omdat het aandeel vrouwelijke commissarissen tot teleurstelling van de Kamer nauwelijks toeneemt.

De wet regelt dat minstens een derde van van de commissarissen van beursgenoteerde bedrijven vrouw is. Iedere man die vertrekt moet vervangen worden door een vrouw, totdat het quotum is gehaald. Als toch een man wordt aangesteld, is die benoeming nietig. Ook moeten de ongeveer 5000 bv's en nv's die niet beursgenoteerd zijn aantonen hoe ze het aandeel vrouwen in de top verbeteren met behulp van een streefcijfer. Deze mogen zij zelf bepalen, maar ze moeten jaarlijks hun voortgang doorgeven aan de Sociaal Economische Raad (SER).

Er wordt donderdag gestemd over de wet, maar ook regeringspartijen D66 en CDA zijn voor. Lenny Geluk-Poortvliet (CDA) zei dat haar partij, die eerder tegen was, nu een "voortvarende" invoering van de wet wil. Haar partijleider Wopke Hoekstra zei woensdag in de talkshow M dat ook hij anders is gaan denken over het vrouwenquotum. De PVV en VVD zijn tegen de wet.

Felle confrontatie

Het leidde tot een felle confrontatie tussen de VVD en de PvdA. Zohair El Yassini (VVD) hekelde eerdere ervaringen die hij met positieve discriminatie had, toen hij vanwege zijn Marokkaanse achternaam aan het werk kon bij een bedrijf. "Nog nooit heb ik me zo vernederd gevoeld." Hoewel de VVD volgens El Yassini lang gediscussieerd heeft over het vrouwenquotum, zegt hij dat de partij gelijke kansen niet wil afdwingen. "Als je stuurt op diversiteit, sneuvelen de gelijke kansen."

Volgens Kirsten van den Hul (PvdA) is het niet realistisch wat de VVD wil. "De gelijke kansen zijn er niet en die zijn er nooit geweest. Als ik solliciteer op een baan, heb ik een kleinere kans dan iemand met gelijke of zelfs mindere papieren, puur en alleen op basis van mijn gender." Volgens haar komt "de beste persoon nu niet op de beste plek, er zijn obstakels en deze wet doorbreekt die."

Meer uit Binnenland

Van Gogh Museum koopt werk dat gold als inspiratiebron

AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse Van Gogh Museum heeft een schilderij van de Franse vrouwelijke kunstenaar Virginie Demont-Breton verworven. Het werk was volgens het museum een inspiratiebron voor Van Gogh, die ook een eigen interpretatie van het schilderij maakte.

6 uur geleden
Organisaties Curaçao bezorgd over aantasting historisch erfgoed

WILLEMSTAD (ANP) - Meerdere organisaties die zich inzetten voor het behoud van het Curaçaose erfgoed hebben een brief gestuurd aan UNESCO. Dat hebben ze deze week bekendgemaakt. De organisaties zeggen zich ernstige zorgen te maken over de vele bouwprojecten die volgens hen leiden tot "een teruglopende kwaliteit en aantasting van historisch Willemstad".

8 uur geleden
Nationaal Coördinator ontwikkelt plan tegen moslimdiscriminatie

DEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator tegen Discriminatie en Racisme (NCDR) Rabin Baldewsingh gaat een plan ontwikkelen voor de nationale aanpak van moslimdiscriminatie. Dat zei hij donderdagavond tijdens een iftarbijeenkomst in Den Haag.

10 uur geleden
Vrijspraak voor vernielen graven Den Haag, wel cel voor inbraken

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Stefan V. (34) donderdag vrijgesproken van het vernielen van 32 graven en urnen op begraafplaats Westduin in Den Haag en van diefstal van een gedenksteen en een grafmonument in februari en maart vorig jaar. De rechtbank legde hem wel acht maanden cel op voor twee inbraken in vakantiewoningen.

15 uur geleden
OM eist tbs voor onthoofden moeder in Hellevoetsluis

DORDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 32-jarige Jesse R. voor het onthoofden van zijn moeder op 16 april vorig jaar in haar woning aan de Molenstraat in Hellevoetsluis. Volgens het OM is R. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.

15 uur geleden
Niet haalbaar om alle misbruik te voorkomen, zegt chatbot Grok

AMSTERDAM (ANP) - Ook de makers van chatbot Grok willen voorkomen dat de dienst wordt gebruikt om kindermisbruik te creëren. "Maar het volledig elimineren van elk misbruik is niet haalbaar, er zullen altijd gebruikers zijn die beveiligingsmaatregelen omzeilen", hebben de advocaten van het platform gezegd. Grok is eigendom van het bedrijf xAI van Elon Musk.

17 uur geleden
Veroordeelde kunstrover weer vast na vlucht

DEN HAAG (ANP) - Een 63-jarige man die een celstraf uitzit voor geruchtmakende kunstroven zit weer gevangen, nadat hij in januari op de vlucht was geslagen. Hij ging ervandoor toen hij zelfstandig van de gevangenis in Nieuwegein naar een beperkt beveiligde afdeling van een andere gevangenis mocht.

17 uur geleden