Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer stemt later over communicatieverbod zware crimineel in cel

Kamer stemt later over communicatieverbod zware crimineel in cel

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer stemt dinsdag toch niet over een wet die het mogelijk maakt om het contact tussen zware criminelen in de gevangenis en de buitenwereld geheel of gedeeltelijk te beperken. De stemming is uitgesteld omdat demissionair minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming) vrijdag een spoedadvies hierover heeft aangevraagd bij de Raad van State. Hij heeft namelijk grote bedenkingen bij twee door de Kamer aangenomen wijzigingsvoorstellen die toestaan om gesprekken tussen gedetineerden en hun advocaat op te nemen.

Esmah Lahlah (GroenLinks-PvdA) vindt het "niet meer dan logisch" om het advies af te wachten. Mirjam Bikker (ChristenUnie) vindt dat de wet opnieuw moet worden behandeld als de Raad van State oordeelt dat de wet inderdaad in strijd is met de grondwet en het Europees Verdrag voor de Rechten van de Mens, zoals Weerwind verwacht.

Lilian Helder (BBB) heeft een van de bekritiseerde wijzigingsvoorstellen (amendementen) ingediend en is "uit collegialiteit" bereid om de stemming over de wet uit te stellen. Ze waarschuwt wel dat er wat haar betreft maar "twee smaken" zijn: de wet intrekken óf goedkeuren en vervolgens laten behandelen door de Eerste Kamer. Een tussenvorm is volgens haar dus niet mogelijk.

Taghi

Begin deze maand bleek tijdens een debat dat een brede meerderheid in de Tweede Kamer vindt dat de communicatiemogelijkheden van zware criminelen aan banden moeten worden gelegd, in het geval dat de buitenwereld mogelijk gevaar loopt. Het gaat hier om gedetineerden in de Extra Beveiligde Inrichting in Vught of op Afdelingen voor Intensief Toezicht.

De inmiddels veroordeelde hoofdverdachte in het Marengo-proces Ridouan Taghi heeft via zijn neef en advocaat Youssef T. boodschappen naar criminele contacten buiten de gevangenis gestuurd. Dat was een belangrijke aanleiding voor Weerwind om de regels aan te scherpen.

Meer uit Politiek

Veel vragen Kamer over wens Lelystad Airport in 2027 te openen

DEN HAAG (ANP) - Partijen in de Tweede Kamer hebben dinsdagavond veel vragen over de wens van het kabinet om Lelystad Airport eind volgend jaar te openen. Met name linkse oppositie is kritisch. "Deze minister wil héél graag een lintje knippen", zei Suzanne Kröger (GroenLinks-PvdA). "Maar alle seinen staan op rood."

6 uur geleden
Minister heeft 700.000 euro extra voor beveiligen Joodse gebouwen

DEN HAAG (ANP) - Het bedrag voor beveiliging van Joodse gebouwen en instellingen wordt voor 2026 met 700.000 euro verhoogd tot 2 miljoen euro. Minister David van Weel van Justitie en Veiligheid maakte dit bekend in een debat over onveiligheid van de Joodse gemeenschap in Nederland.

6 uur geleden
Bikker wil dat staat betaalt voor beveiliging Joodse instellingen

DEN HAAG (ANP) - ChristenUnie-leider Mirjam Bikker wil dat de Nederlandse overheid betaalt voor de beveiliging van Joodse instellingen en gebouwen. Nu moeten die organisaties dat nog zelf betalen, maar volgens Bikker is veiligheid een kerntaak van de overheid. Ze noemt de situatie schrijnend.

9 uur geleden
Paternotte: Jetten heeft als premier boven op asielwetten gezeten

DEN HAAG (ANP) - D66-premier Rob Jetten heeft "boven op" de asielwetten gezeten, vindt D66-fractieleider Jan Paternotte. "Ik denk dat hij juist enorm zijn best heeft gedaan in zijn rol als premier," zegt hij in reactie op verwijten jegens Jetten van met name rechtse partijen zoals PVV en JA21.

12 uur geleden
Wilders neemt geen verantwoordelijkheid voor verworpen asielwet

DEN HAAG (ANP) - Geert Wilders (PVV) weigert verantwoordelijkheid te nemen voor het verwerpen van de asielnoodmaatregelenwet in de Eerste Kamer. Zijn partij maakte vorige week een draai in de Eerste Kamer en besloot tegen een aanpassing van de wet te stemmen, waardoor uiteindelijk CDA en SGP de wet niet meer steunden.

13 uur geleden
Brekelmans : D66 zocht redenen om tegen asielwetten te stemmen

DEN HAAG (ANP) - VVD-fractievoorzitter in de Tweede Kamer Ruben Brekelmans is "verbijsterd" over het stemgedrag van met name D66 in de senaat over de strenge asielwetten. De partij zocht volgens hem naar redenen om tegen te stemmen. "Ik heb daar geen woorden voor."

13 uur geleden
Oud-PVV'er Markuszower beticht PVV van politiek theater

DEN HAAG (ANP) - Voormalig PVV-parlementariër Gidi Markuszower is woedend op zijn oude partij omdat die met haar stemgedrag in de Eerste Kamer de strenge asielwetten van de eigen ex-minister Marjolein Faber heeft laten stranden. Hij spreekt van "politiek theater" en noemt de gang van zaken "schandalig".

13 uur geleden