Kamer stemt later over communicatieverbod zware crimineel in cel
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer stemt dinsdag toch niet over een wet die het mogelijk maakt om het contact tussen zware criminelen in de gevangenis en de buitenwereld geheel of gedeeltelijk te beperken. De stemming is uitgesteld omdat demissionair minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming) vrijdag een spoedadvies hierover heeft aangevraagd bij de Raad van State. Hij heeft namelijk grote bedenkingen bij twee door de Kamer aangenomen wijzigingsvoorstellen die toestaan om gesprekken tussen gedetineerden en hun advocaat op te nemen.
Esmah Lahlah (GroenLinks-PvdA) vindt het "niet meer dan logisch" om het advies af te wachten. Mirjam Bikker (ChristenUnie) vindt dat de wet opnieuw moet worden behandeld als de Raad van State oordeelt dat de wet inderdaad in strijd is met de grondwet en het Europees Verdrag voor de Rechten van de Mens, zoals Weerwind verwacht.
Lilian Helder (BBB) heeft een van de bekritiseerde wijzigingsvoorstellen (amendementen) ingediend en is "uit collegialiteit" bereid om de stemming over de wet uit te stellen. Ze waarschuwt wel dat er wat haar betreft maar "twee smaken" zijn: de wet intrekken óf goedkeuren en vervolgens laten behandelen door de Eerste Kamer. Een tussenvorm is volgens haar dus niet mogelijk.
Taghi
Begin deze maand bleek tijdens een debat dat een brede meerderheid in de Tweede Kamer vindt dat de communicatiemogelijkheden van zware criminelen aan banden moeten worden gelegd, in het geval dat de buitenwereld mogelijk gevaar loopt. Het gaat hier om gedetineerden in de Extra Beveiligde Inrichting in Vught of op Afdelingen voor Intensief Toezicht.
De inmiddels veroordeelde hoofdverdachte in het Marengo-proces Ridouan Taghi heeft via zijn neef en advocaat Youssef T. boodschappen naar criminele contacten buiten de gevangenis gestuurd. Dat was een belangrijke aanleiding voor Weerwind om de regels aan te scherpen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Wat premier Rob Jetten betreft werkt het kabinet de komende tijd verder aan plannen over sociale zekerheid. De vakbonden gaven na een gesprek op het Catshuis aan dat zij niet meer verder willen praten. Bij het kabinet "staat de deur altijd open en ik hoop dat werkgevers en werknemers ook snel weer met ons willen doorpraten".
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Van vijf dieren moet herbeoordeeld worden of ze in huis gehouden mogen worden. Per juli 2024 verdwenen veel dieren van de huis- en hobbydierenlijst. Of dat voor de jak, de chinchilla, de Russische dwerghamster, het witstaartstekelvarken en de dromedaris terecht is, moet van het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) opnieuw onderzocht worden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbonden beëindigen hun gesprekken met het kabinet over sociale zekerheid. Dat hebben vakbondsvoorzitters Hans Spekman van FNV en Hans Van den Heuvel van CNV gezegd na een gesprek met ministers op het Catshuis. Bezuinigingen op sociale zekerheid blijven te veel boven de markt hangen, en daar zijn de bonden op tegen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Scholen moeten in de weken voor de zomervakantie extra alert zijn op signalen dat meisjes in de zomer mogelijk worden meegenomen naar een ander land om genitaal verminkt te worden. Het kabinet stuurt alle scholen een brief met een aantal signalen die daarop kunnen wijzen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de Tweede Kamer is veel verbazing en woede over het gebrek aan voortgang bij het tegengaan van huiselijk geweld. Tijdens een debat over dat onderwerp vroegen bijna alle partijen zich af hoe het kan dat er nog steeds zoveel misgaat bij het herkennen van onder meer kinder- en vrouwenmishandeling.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport neemt het advies van de Gezondheidsraad over en neemt een vaccinatie tegen meningokokken B niet op in het rijksvaccinatieprogramma. Volgens de raad wegen de voordelen niet op tegen de nadelen. Als er nieuwe vaccins voor komen, kan dit besluit veranderen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Een Nederlandse mijnenjager gaat eind deze week voor een NAVO-inzet naar de Middellandse Zee, zodat het marineschip tijdig naar de Straat van Hormuz kan varen als er overeenstemming is over een missie daar. Verder worden voorbereidingen getroffen om onder meer een gecombineerd search-, duik- en explosievenopruimingsteam (eventueel vanaf een Nederlands ondersteuningsschip) naar de Perzische Golf te sturen.
1 dag geleden