Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer stelt voorwaarden aan afvaardiging naar WK Saudi-Arabië

Kamer stelt voorwaarden aan afvaardiging naar WK Saudi-Arabië

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet geen afvaardiging naar het WK voetbal in Saudi-Arabië sturen, als dat land geen "significante verbetering" laat zien op het gebied van mensenrechten en arbeidsomstandigheden. Die oproep doet de Tweede Kamer in een motie van Wieke Paulusma (D66), die donderdag door een meerderheid werd gesteund. De Kamer vindt de situatie in Saudi-Arabië "op dit moment onacceptabel voor het organiseren van een groot sporttoernooi".

Met het afhaken van Australië als mogelijke organisator staat zo goed als vast dat Saudi-Arabië het WK van 2034 huisvest. FIFA-baas Gianni Infantino heeft dat eind oktober ook bevestigd in een bericht op Instagram.

Demissionair sportminister Conny Helder zocht daarop naar Europese steun om de toelatingsprocedure te laten aanpassen. "Er zijn heel veel landen die dit een merkwaardige zaak vinden", zei ze in Brussel na een overleg met collega-ministers.

Bezoek

Premier Mark Rutte was deze week nog op bezoek in Saudi-Arabië. Hij sprak daar met kroonprins Mohammed bin Salman over de "brede samenwerking". De kroonprins is volgens Amerikaanse inlichtingendiensten verantwoordelijk voor de moord in 2018 op de Saudische journalist Jamal Khashoggi, in het Saudische consulaat in Istanbul.

Helder kwam in 2022 in opspraak toen ze naar het WK in Qatar ging. De Tweede Kamer had het kabinet juist opgeroepen om weg te blijven met het oog op de mensenrechtensituatie in het land. Het kabinet vond destijds ook dat de mensenrechtensituatie "verbetering behoeft", schreef het in een reactie op de motie, maar koos toch voor "samenwerking met Qatar met het oog op duurzame verbetering".

In Qatar verscheen Helder op de tribune met een klein OneLove-speldje om op te komen voor lhbti-rechten, deels bedekt door een sjaal waarop in blokletters "never mind" stond.

Meer uit Binnenland

Prinses Amalia vergezelt koningspaar bij Olympische Winterspelen

DEN HAAG (ANP) - Prinses Amalia gaat volgende maand met haar ouders mee naar de Olympische Winterspelen in Italië. De prinses van Oranje vergezelt koning Willem-Alexander en koningin Máxima op 6 februari bij de openingsceremonie en op 7 februari brengt zij met haar ouders een bezoek aan het Olympisch Dorp. Het koningspaar zelf gaat van 5 tot en met 10 februari naar de Spelen.

1 uur geleden
Grote internationale drugsbende opgerold met Nederlandse hulp

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse politie heeft meegewerkt aan het oprollen van een internationale drugsbende waarbij ook Nederlandse burgers betrokken waren. Dat meldt de Europese politie (Europol) woensdag. De bende maakte en verspreidde synthetische drugs.

1 uur geleden
Vanaf weekend mogelijk schaatsen in noorden, verwacht Weeronline

HOUTEN (ANP) - In het weekend kunnen mogelijk de schaatsen aan in het noorden van het land, verwacht Weeronline. Vanaf donderdag wordt het in het noordoosten steeds kouder, met overdag maximaal 1 of 2 graden. In de nachten vriest het licht tot matig. Begin volgende week neemt de kans op "schaatspret" ook in het oosten toe.

2 uur geleden
Meeste vertraging op de weg in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Nergens in Nederland waren automobilisten vorig jaar zo lang onderweg als in Den Haag. Door drukte duurde een rit van 10 kilometer door de stad gemiddeld zo'n 8 minuten langer dan wanneer het verkeer normaal had doorgestroomd. Dat is een vertraging van 51 procent. Navigatiemaker TomTom heeft dat uitgerekend.

9 uur geleden
Oproep tot boycot 'Trump-WK' 100.000 keer ondertekend

DEN HAAG (ANP) - De petitie van journalist Teun van de Keuken om het Nederlands elftal weg te laten blijven van het WK komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico heeft de grens van 100.000 ondertekeningen gepasseerd. De petitie kan sinds afgelopen zaterdag worden ondertekend. "Laat ons land en onze voetballers aan de goede kant van de geschiedenis staan. Hou onze jongens thuis", aldus Van de Keuken.

12 uur geleden
Miljoenen extra voor energiesteun aan kleumend Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet stelt dit jaar 23 miljoen euro extra beschikbaar voor energiesteun aan Oekraïne. Dat heeft staatssecretaris Aukje de Vries (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp, VVD) bekendgemaakt tijdens een bezoek aan dat land.

16 uur geleden
Nico Garstman maakte Nieuwsfoto van het Jaar 2025

DEN HAAG (ANP) - Nico Garstman heeft met zijn foto van de rellen op het Haagse Malieveld in september de Nieuwsfoto van het Jaar 2025 gewonnen bij de jaarlijkse verkiezing van Stichting Nieuwsfoto. In de sportcategorie ging de prijs naar ANP-fotograaf Robin van Lonkhuijsen voor zijn foto van shorttrackster Xandra Velzeboer.

17 uur geleden