Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer schrikt van conclusie planbureaus dat armoede stijgt

Kamer schrikt van conclusie planbureaus dat armoede stijgt

DEN HAAG (ANP) - In de Tweede Kamer is geschrokken gereageerd op de analyse van het Centraal Planbureau en het Sociaal en Cultureel Planbureau dat de armoede in Nederland de komende jaren met een kwart zal toenemen als er geen maatregelen worden genomen. Vooral de linkse partijen wilden opheldering hierover van staatssecretaris Tamara van Ark (Sociale Zaken) tijdens een debat over armoede en schulden.

Van Ark zei de waarschuwingen van de planbureaus serieus te nemen, maar dat een oplossing samenhangt met veel verschillende aspecten. Het gaat niet alleen om uitkeringen en banen, maar ook om gezondheid, onderwijs en toeslagen. De discussie van de armoedeproblemen moet volgens haar daarom in breed verband worden gevoerd. Ze ziet de analyse van het CPB en SCP als bouwstenen voor de toekomst, die de politieke partijen in hun verkiezingsprogramma's zullen verwerken.

SP-Kamerlid Jasper van Dijk hekelde "het bewuste politieke beleid" om de bijstand sinds 2011 jaarlijks te verlagen, tot en met 2035. Het CBP en SCP noemen dat als een reden voor de toenemende armoede. Volgens Van Ark heeft de daling van bijstandsuitkeringen onder meer te maken met maatregelen die moesten tegengaan dat mensen in de bijstand netto meer zouden overhouden dan een werkende met een minimumloon.

Kwetsbare groepen

Van Ark wees erop dat het kabinet miljarden heeft gestoken in kwetsbare groepen, alleen al 1,5 miljard euro in kindregelingen. "Armoede alleen maar oplossen met meer financiƫle ondersteuning, is dus niet voldoende garantie om uit de armoede te komen", aldus Van Ark. Het gaat vooral om werk en daar hangen volgens haar veel aspecten van af.

Het aantal mensen in armoede in Nederland schommelt nu rond de 1 miljoen. Zij moeten gedwongen keuzes maken tussen een adequate woning, voeding of kleding. Door de coronacrisis zal dit probleem alleen maar verergeren, blijkt uit de analyse van de planbureaus.

Meer uit Binnenland

Schoof: dit is geen crisistop, angel is eruit

BRUSSEL (ANP) - Volgens demissionair premier Dick Schoof is de top van EU-regeringsleiders van donderdagavond "geen crisistop". Het is volgens hem een top over de trans-Atlantische relaties, zei hij bij aankomst in Brussel. "De angel is er sinds gisteren wel uit."

8 uur geleden
Twintig inwoners Utrecht nog niet terug naar huis door explosie

UTRECHT (ANP) - Twintig inwoners van Utrecht kunnen nog niet terug naar huis als gevolg van de explosie in de Visscherssteeg vorige week donderdag, meldt de gemeente Utrecht in een raadsbrief. Zij hebben allemaal tijdelijk onderdak gekregen.

8 uur geleden
Brekelmans vindt mogelijke inzet handelsbazooka 'niet verstandig'

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt het 'niet verstandig' als Nederland in Europa pleit voor de mogelijke inzet van verregaande handelssancties tegen de VS, zolang die de claim op Groenland niet laten varen. "Vrijwel iedereen zegt nu: we escaleren nu verder niet," zegt defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) over de houding van andere Europese landen. Hij wil op dit moment geen "dreigement of politiek signaal" afgeven richting de VS.

8 uur geleden
Het ultieme geheim van Dan Brown is best verkochte boek van 2025

AMSTERDAM (ANP) - Het boek Het ultieme geheim van Dan Brown was het bestverkochte boek van 2025. Dat heeft de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) bekendgemaakt. In Het ultieme geheim raakt hoogleraar kunstgeschiedenis Robert Langdon betrokken bij een moordmysterie in Praag. Het is het nieuwe boek in dezelfde reeks als De Da Vinci Code. Het boek is ruim 234.000 keer verkocht. Dat is bijna 40 procent meer dan het bestverkochte boek van het jaar daarvoor, De Camino van Anya Niewierra

9 uur geleden
Eerste bewoners seniorenflat Vlissingen kunnen terug na explosie

VLISSINGEN (ANP) - De eerste bewoners van de seniorenflat in Vlissingen waar vorige week een explosie en brand waren, kunnen volgende week woensdag terug naar hun huizen. De woningen zijn bewoonbaar gemaakt, laat woningcorporatie l'escaut weten.

10 uur geleden
Code oranje in noorden om gladheid in nacht en ochtend

DE BILT (ANP) - In het noorden van Nederland geldt komende nacht en vrijdagochtend code oranje, omdat het daar door ijzel "verraderlijk glad" kan worden. "Er is hierdoor een grote kans op ongelukken door gladde wegen, fietspaden en voetpaden. De gladheid is moeilijk te zien, wat het extra gevaarlijk maakt", waarschuwt het KNMI.

11 uur geleden
Omroep: Afghaanse vrouw uit documentaire Hila Noorzai vrijgelaten

HILVERSUM (ANP) - De Afghaanse vrouw die onlangs in een documentaire van Hila Noorzai te zien was, is vrijgelaten. Dat meldt AVROTROS op Instagram.

11 uur geleden