Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer schrikt van conclusie planbureaus dat armoede stijgt

Kamer schrikt van conclusie planbureaus dat armoede stijgt

DEN HAAG (ANP) - In de Tweede Kamer is geschrokken gereageerd op de analyse van het Centraal Planbureau en het Sociaal en Cultureel Planbureau dat de armoede in Nederland de komende jaren met een kwart zal toenemen als er geen maatregelen worden genomen. Vooral de linkse partijen wilden opheldering hierover van staatssecretaris Tamara van Ark (Sociale Zaken) tijdens een debat over armoede en schulden.

Van Ark zei de waarschuwingen van de planbureaus serieus te nemen, maar dat een oplossing samenhangt met veel verschillende aspecten. Het gaat niet alleen om uitkeringen en banen, maar ook om gezondheid, onderwijs en toeslagen. De discussie van de armoedeproblemen moet volgens haar daarom in breed verband worden gevoerd. Ze ziet de analyse van het CPB en SCP als bouwstenen voor de toekomst, die de politieke partijen in hun verkiezingsprogramma's zullen verwerken.

SP-Kamerlid Jasper van Dijk hekelde "het bewuste politieke beleid" om de bijstand sinds 2011 jaarlijks te verlagen, tot en met 2035. Het CBP en SCP noemen dat als een reden voor de toenemende armoede. Volgens Van Ark heeft de daling van bijstandsuitkeringen onder meer te maken met maatregelen die moesten tegengaan dat mensen in de bijstand netto meer zouden overhouden dan een werkende met een minimumloon.

Kwetsbare groepen

Van Ark wees erop dat het kabinet miljarden heeft gestoken in kwetsbare groepen, alleen al 1,5 miljard euro in kindregelingen. "Armoede alleen maar oplossen met meer financiƫle ondersteuning, is dus niet voldoende garantie om uit de armoede te komen", aldus Van Ark. Het gaat vooral om werk en daar hangen volgens haar veel aspecten van af.

Het aantal mensen in armoede in Nederland schommelt nu rond de 1 miljoen. Zij moeten gedwongen keuzes maken tussen een adequate woning, voeding of kleding. Door de coronacrisis zal dit probleem alleen maar verergeren, blijkt uit de analyse van de planbureaus.

Meer uit Binnenland

KNMI waarschuwt voor gladheid in het noordoosten

DE BILT (ANP) - In het noordoosten van het land kan het vrijdagochtend glad zijn door sneeuwval en sneeuwresten. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de provincies Overijssel, Drenthe, Groningen, Friesland en voor de Waddeneilanden.

1 uur geleden
Politie: aanhouding omstreden evangelist De Wal onterecht

TILBURG (ANP) - De politie heeft de omstreden voorganger Tom de Wal eerder deze maand ten onrechte aangehouden. Dat heeft ze laten weten aan de evangelist die in Tilburg werd opgepakt. De 32-jarige Brabander spreekt zelf op sociale media van een overwinning.

5 uur geleden
NPO Radio 2-programma Aan De Slag! wint Gouden RadioRing

HILVERSUM (ANP) - Het NPO Radio 2-programma Aan De Slag! van AVROTROS heeft de Gouden RadioRing gewonnen. De show van presentator Bart Arens kreeg de meeste stemmen van de vijf genomineerde programma's. Het is de eerste keer dat de dj de belangrijkste radiopublieksprijs in de wacht sleept. Eerder donderdag won Arens tijdens het gala in Hilversum ook al de RadioRing voor populairste presentator.

5 uur geleden
Haagse scholingssite gehackt, data van burgers mogelijk gestolen

DEN HAAG (ANP) - Een hacker heeft ingebroken bij een onlinedienst van de gemeente Den Haag en enkele buurgemeenten voor mensen die zich willen laten omscholen of bijscholen. Door de hack bij Haaglanden Leert Door zijn mogelijk de persoonlijke gegevens van ongeveer 1200 mensen gestolen.

5 uur geleden
Honderd mensen bij protest tegen komst azc Heemskerk

HEEMSKERK (ANP) - Zo'n honderd mensen demonstreren donderdagavond voor de deur van het gemeentehuis in Heemskerk tegen een nog te openen asielzoekerscentrum, ziet een verslaggever van het ANP. De gemeenteraad vergadert 's avonds over de kwestie. Demonstranten hebben Nederlandse vlaggen bij zich met de tekst 'Nee azc' en ook is er een Prinsenvlag te zien.

6 uur geleden
Tientallen mensen bij protest tegen politiegeweld in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Enkele tientallen mensen zijn donderdagavond in Utrecht afgekomen op een demonstratie tegen politiegeweld. Het protest begon op het Vredenburgplein en verplaatste zich daarna naar het hoofdbureau van de politie. De demonstratie is naar aanleiding van het geweldsincident eerder deze week onder het bollendak op het Utrechtse stationsplein.

7 uur geleden
Veiligheidsrisicogebied in deel Heemskerk om azc-demonstraties

HEEMSKERK (ANP) - Het gebied rond het gemeentehuis van Heemskerk en de omgeving van het station in de Noord-Hollandse plaats zijn donderdag aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Burgemeester Alexander Luijten heeft dat besluit genomen omdat er demonstraties zijn aangekondigd rond de gemeenteraadsvergadering van donderdagavond. Tijdens die vergadering wordt onder meer gesproken over een asielzoekerscentrum in de gemeente.

9 uur geleden