Kamer praat over rijkssubsidies en coronasteun kunst en cultuur
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer praat maandag met minister Ingrid van Engelshoven over de financiering van en de uitgangspunten voor het kunst- en cultuurbeleid in de komende vier jaar. Het gaat speciaal over de voorstellen van de Raad voor Cultuur voor wie er rechtstreeks subsidie moeten krijgen van het Rijk, om zo een 'basisinfrastructuur' aan kunst en cultuur te bieden in het hele land. Aan de orde komen eveneens de grote gevolgen van de coronacrisis voor de sector, die lang de deuren moest sluiten om daarna aanvankelijk slechts zeer beperkt weer publiek te mogen ontvangen.
Er is in 2021-2024 bijna 200 miljoen per jaar te vergeven voor de basisinfrastructuur ofwel BIS. De Raad voor Cultuur wil meer instellingen met een vernieuwend aanbod de kans geven, soms ten koste van gevestigde en gewaardeerde instellingen, zoals het Scapino Ballet in Rotterdam. Dat dit bijna 75-jarige gezelschap in het bestel moet sneuvelen, veroorzaakte al veel commotie.
De Raad sprong verder speciaal op de bres voor organisaties buiten de Randstad en, onder meer, de terreinen popmuziek, musical, e-culture, regionale musea en design.
In verband met de coronacrisis komt aanvullende ondersteuning voor de culturele en creatieve sector vanuit het Rijk aan de orde. Het verlies aan publieks- en zakelijke inkomsten zal in 2020 oplopen tot 2,6 miljard, zo liet belangenvereniging Kunsten '92 vorige week weten.
Meer uit Binnenland
GORINCHEM (ANP) - Democraten Gorinchem is, na het definitief vaststellen van de verkiezingsuitslag van de herstemming op 29 april, zoals verwacht de grootste fractie geworden in de gemeenteraad. De lokale partij krijgt zeven zetels, net zoveel als het aantal zetels dat de partij kreeg bij de verkiezingen op 18 maart.
26 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Het Radboudumc heeft een opvarende van het cruiseschip Hondius opgenomen, die mogelijk besmet is met het hantavirus. Dat meldt het Nijmeegse ziekenhuis.
48 minuten geledenMADRID (ANP) - Alle mensen die nu aan boord van het cruiseschip Hondius zijn, hebben geen symptomen van het hantavirus. Dat laat rederij Oceanwide Expeditions donderdag weten. Het bedrijf zegt in contact te zijn met de autoriteiten over de plek van aankomst, quarantainemaatregelen en tests van alle passagiers en bemanningsleden.
58 minuten geledenJAMESTOWN (ANP) - Dertig opvarenden van de Hondius zijn op 24 april op het eiland Sint-Helena van boord gegaan, meldt bedrijf Oceanwide Expeditions. Onder hen was het Nederlandse echtpaar, van wie de man op dat moment al was overleden en de vrouw later overleed, en een derde Nederlander.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De 36-jarige Veysel Ü. heeft in hoger beroep een lagere straf gekregen dan bij de rechtbank voor de moord op twee broers in de McDonald's in Zwolle. Het gerechtshof in Arnhem legde hem donderdag 26,5 jaar cel op; de rechtbank kwam eerder tot dertig jaar. Reden voor de lagere straf is de stoornis die de verdachte in detentie heeft opgelopen. Ook de lange duur van de afwikkeling van de strafzaak heeft het hof meegewogen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jill Helena, een van de slachtoffers in de zedenzaak tegen Ali B, wil de uitspraak van het gerechtshof in rust verwerken. Advocaat Sébas Diekstra, die Helena in de zaak bijstaat, laat weten dat de zangeres ervoor heeft gekozen geen interviews of andere mediaoptredens te geven.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Bij vijf personen is het hantavirus vastgesteld na een uitbraak op het cruiseschip Hondius, meldt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) aan het ANP. Er zijn volgens de organisatie nog drie vermoedelijke gevallen. De mogelijke besmetting van een stewardess van KLM is niet in deze cijfers meegenomen.
1 uur geleden