Kamer positief over plannen voor meer bomen
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer reageert positief op een bomenplan van GroenLinks en de SP. Volgens het plan worden de komende twintig jaar 17 miljoen bomen geplant, verspreid over 100.000 hectare grond.
De initiatiefnemers Laura Bromet (GroenLinks) en Frank Futselaar (SP) pleitten dinsdag onder andere voor meer bomen op landbouwgrond. Hout van deze bossen kan onder meer gebruikt worden voor meubels en woningen. Hier krijgen de boeren geld voor terug. "Dat is goed voor zowel het bos als de boer," zei Futselaar. "Het is een duurzaam verdienmodel voor de boer en versterkt de natuur voor toekomstige generaties."
De bij het overleg aanwezige partijen uitten hun zorgen over ontbossing en versnippering van de natuur. De Partij voor de Dieren vreest dat oude bossen ten koste gaan van de nieuw geplante bomen. Volgens het nieuwe plan is bomenkap ook nog mogelijk. "Juist oude bossen zorgen voor biodiversiteit. Deze moeten we dan ook beschermen."
Meer groen
CDA en VVD willen vooral inzetten op meer groen in steden. "De bomen moeten wel geplaatst worden op plekken waar mensen er het meeste profijt van hebben", zei CDA-Kamerlid Maurits von Martels. "Bomen in de stad zorgen voor verkoeling, zuurstof en waterbehoud."
Minister Carola Schouten (Landbouw en Natuur) waardeert het initiatief en ziet veel gelijkenissen met haar eigen 'bossenstrategie' die ze in februari aankondigde. Daarin staat dat de komende tien jaar 6,2 miljoen bomen worden geplant. Dit komt neer op een kleine 40.000 hectare. Ze stuurt haar bossenplan "vlak na het zomerreces" naar de Kamer.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Vijfhonderd overbodige regels zouden voor de zomer van dit jaar geschrapt of vereenvoudigd worden. Die belofte deed toenmalig economieminister Vincent Karremans (VVD) in september vorig jaar. Het zijn er uiteindelijk iets meer dan vierhonderd geworden, meldt zijn opvolger Heleen Herbert (CDA) in een brief aan de Tweede Kamer.
18 uur geledenEDE (ANP) - JA21-leider Joost Eerdmans stelt het kabinet voor de keuze: verdere samenwerking met zijn eigen partij of met het linkse PRO. "Met beide blijven samenwerken gaat niet", zei Eerdmans op het congres van zijn partij in Ede.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft op Veteranendag in Den Haag het "zo erg" genoemd dat veteranen elkaar zaterdag niet als vanouds kunnen ontmoeten. Het programma van de traditionele dag is in verband met de hitte flink uitgekleed: het defilé en de bijbehorende manifestatie op het Malieveld zijn afgelast.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Volgende week verschijnen onder anderen oud-justitieminister Ferd Grapperhaus, oud-RIVM-directeur Jaap van Dissel en de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema voor de parlementaire enquĂȘtecommissie corona. Van Dissel is er voor de tweede keer. Ook Grapperhaus wordt later nog een tweede keer verhoord.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De stikstofuitstoot van industrie en vervoer moet in 2035 de helft lager zijn dan in 2019, zo staat in het stikstofplan van het kabinet. De stikstofuitstoot van de twee sectoren is de afgelopen jaren al hard gedaald, maar ze moeten nog een "extra stap zetten". Daarvoor trekt het kabinet eenmalig 250 miljoen euro uit.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het meeste geld uit de pot van 20 miljard euro voor de stikstofaanpak gaat naar de aanpak rondom natuurgebieden. Daar legt landbouwminister Jaimi van Essen (D66) 9 miljard euro voor klaar. Er is 2,2 miljard euro voor het herstellen van natuur. Van Essen trekt 2,75 miljard euro uit voor boeren die vrijwillig stoppen.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Uiterlijk eind volgend jaar moet het weer mogelijk zijn om bij projecten kleine hoeveelheden stikstof uit te stoten, aldus het kabinet. Nu ligt de grens vanaf wanneer een stikstofvergunning nodig is zo laag, dat in de praktijk altijd een vergunning nodig is voor uitstoot. Omdat daar geen ruimte voor is, kunnen ook projecten of evenementen met lage uitstoot nu niet doorgaan.
3 dagen geleden