Kamer positief over plannen voor meer bomen
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer reageert positief op een bomenplan van GroenLinks en de SP. Volgens het plan worden de komende twintig jaar 17 miljoen bomen geplant, verspreid over 100.000 hectare grond.
De initiatiefnemers Laura Bromet (GroenLinks) en Frank Futselaar (SP) pleitten dinsdag onder andere voor meer bomen op landbouwgrond. Hout van deze bossen kan onder meer gebruikt worden voor meubels en woningen. Hier krijgen de boeren geld voor terug. "Dat is goed voor zowel het bos als de boer," zei Futselaar. "Het is een duurzaam verdienmodel voor de boer en versterkt de natuur voor toekomstige generaties."
De bij het overleg aanwezige partijen uitten hun zorgen over ontbossing en versnippering van de natuur. De Partij voor de Dieren vreest dat oude bossen ten koste gaan van de nieuw geplante bomen. Volgens het nieuwe plan is bomenkap ook nog mogelijk. "Juist oude bossen zorgen voor biodiversiteit. Deze moeten we dan ook beschermen."
Meer groen
CDA en VVD willen vooral inzetten op meer groen in steden. "De bomen moeten wel geplaatst worden op plekken waar mensen er het meeste profijt van hebben", zei CDA-Kamerlid Maurits von Martels. "Bomen in de stad zorgen voor verkoeling, zuurstof en waterbehoud."
Minister Carola Schouten (Landbouw en Natuur) waardeert het initiatief en ziet veel gelijkenissen met haar eigen 'bossenstrategie' die ze in februari aankondigde. Daarin staat dat de komende tien jaar 6,2 miljoen bomen worden geplant. Dit komt neer op een kleine 40.000 hectare. Ze stuurt haar bossenplan "vlak na het zomerreces" naar de Kamer.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, VVD en CDA bieden oppositiepartijen nog geen concrete voorstellen om het belastingplan aan te passen en zo aan een meerderheid te helpen. In het debat over het pakket aan belastingen voor volgend jaar zeiden de partijen af en toe wel dat ze ook niet blij zijn met bepaalde maatregelen, maar ze gingen niet in op alternatieve opties.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Om salmonellabesmetting bij leghennen te bestrijden, wil staatssecretaris Silvio Erkens (Voedselzekerheid, VVD) volgend jaar een vaccinatieverplichting invoeren. De afgelopen jaren is het aantal besmettingen bij kippen met salmonella enteritidis gestegen tot boven de Europese norm van 2 procent.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Nederland staat open voor visarestricties van de EU tegen Russen, zei minister Tom Berendsen (Buitenland) bij aankomst in Luxemburg. Hij laat in het midden voor welke Russen beperkingen moeten gaan gelden. Er wordt gesproken over restricties voor Russische diplomaten, voormalige soldaten en burgers.
8 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de Grote Prijs van Singapore op zijn naam geschreven. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull in de Formule 1 leidde van start tot finish en bleef Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes voor.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) is kritisch op de deal die de Amerikaanse president Donald Trump heeft gesloten met Rusland over de levering van diesel. De Europese NAVO-bondgenoten proberen juist de economische druk op de Russen op te voeren. "Dan is het niet verstandig om dit soort deals te sluiten", zei de CDA-bewindsman in het televisieprogramma Buitenhof.
1 dag geledenBREDA (ANP) - De algemene ledenvergadering van NSC is zaterdag in chaos geëindigd na het aftreden van het voltallige bestuur. Het partijbestuur en de aanwezige leden werden het al niet eens over de agenda, omdat een aantal kritische moties niet in stemming mocht worden gebracht. Na een korte schorsing liet waarnemend voorzitter Ronald de Bruin weten de situatie "niet meer werkbaar" te vinden.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat niet instemmen met het voorstel voor de EU-meerjarenbegroting dat door het Ierse voorzitterschap zaterdag is gepresenteerd. Dat zegt minister Eelco Heinen (Financiën) in een reactie.
2 dagen geleden