Kamer positief over plannen voor meer bomen
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer reageert positief op een bomenplan van GroenLinks en de SP. Volgens het plan worden de komende twintig jaar 17 miljoen bomen geplant, verspreid over 100.000 hectare grond.
De initiatiefnemers Laura Bromet (GroenLinks) en Frank Futselaar (SP) pleitten dinsdag onder andere voor meer bomen op landbouwgrond. Hout van deze bossen kan onder meer gebruikt worden voor meubels en woningen. Hier krijgen de boeren geld voor terug. "Dat is goed voor zowel het bos als de boer," zei Futselaar. "Het is een duurzaam verdienmodel voor de boer en versterkt de natuur voor toekomstige generaties."
De bij het overleg aanwezige partijen uitten hun zorgen over ontbossing en versnippering van de natuur. De Partij voor de Dieren vreest dat oude bossen ten koste gaan van de nieuw geplante bomen. Volgens het nieuwe plan is bomenkap ook nog mogelijk. "Juist oude bossen zorgen voor biodiversiteit. Deze moeten we dan ook beschermen."
Meer groen
CDA en VVD willen vooral inzetten op meer groen in steden. "De bomen moeten wel geplaatst worden op plekken waar mensen er het meeste profijt van hebben", zei CDA-Kamerlid Maurits von Martels. "Bomen in de stad zorgen voor verkoeling, zuurstof en waterbehoud."
Minister Carola Schouten (Landbouw en Natuur) waardeert het initiatief en ziet veel gelijkenissen met haar eigen 'bossenstrategie' die ze in februari aankondigde. Daarin staat dat de komende tien jaar 6,2 miljoen bomen worden geplant. Dit komt neer op een kleine 40.000 hectare. Ze stuurt haar bossenplan "vlak na het zomerreces" naar de Kamer.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) zegt niet op de hoogte te zijn van een "schaduwdeal" binnen de coalitie naast de overeenkomst met PRO over extra geld voor ontwikkelingshulp. Volgens ingewijden zou D66 het wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijking terrorisme gaan steunen in ruil voor steun van de VVD voor het akkoord met PRO.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zal niet aandringen op een alternatief voor de snellere stijging van de AOW-leeftijd, een maatregel die onder druk van oppositie en vakbonden is geschrapt. Dat heeft minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) duidelijk gemaakt in een Kamerdebat over de ruzie tussen kabinet en bonden over de sociale zekerheid.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Esther Ouwehand had niet meer de energie die nodig is om de Partij voor de Dieren te leiden, zei ze kort nadat ze die rol had overgedragen aan Christine Teunissen. Donderdag maakte Ouwehand bekend dat ze stopt als partijleider.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De oppositie wil opheldering over een "schaduwdeal" tussen de coalitiepartijen die zou zijn gesloten bij het akkoord over de begroting ontwikkelingssamenwerking met PRO. In ruil voor 380 miljoen euro extra voor minister Sjoerd Sjoerdsma zou diens partij D66 de wet gaan steunen die verheerlijking van terrorisme strafbaar stelt.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil pas praten over aanpassing van de financiƫle afspraken uit het coalitieakkoord als er een inhoudelijke deal is met de sociale partners en de oppositie over de sociale zekerheid. Dat heeft minister-president Rob Jetten gezegd in een Kamerdebat over de botsing tussen kabinet en vakbonden over de voorgenomen bezuinigingen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD is gebotst met zowel linkse als rechtse partijen over de bezuinigingen van het kabinet op de sociale zekerheid. VVD-Kamerlid Ingrid Michon-Derkzen betoogde dat de maatregelen op bijvoorbeeld de uitkering voor arbeidsongeschiktheid (WIA) eraan bijdragen dat meer mensen aan het werk gaan, maar dat stuitte op verzet bij verschillende partijen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Regeringspartij D66 is bereid te praten over bezuinigingen op andere terreinen dan de sociale zekerheid, als alternatief voor de ingrepen die het minderheidskabinet onder druk van de vakbonden van tafel heeft gehaald. Dat heeft Tweede Kamerlid Stephan Neijenhuis, na veel aandringen vanuit de oppositie, gezegd tijdens een Kamerdebat.
10 uur geleden