Kamer positief over plannen voor meer bomen
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer reageert positief op een bomenplan van GroenLinks en de SP. Volgens het plan worden de komende twintig jaar 17 miljoen bomen geplant, verspreid over 100.000 hectare grond.
De initiatiefnemers Laura Bromet (GroenLinks) en Frank Futselaar (SP) pleitten dinsdag onder andere voor meer bomen op landbouwgrond. Hout van deze bossen kan onder meer gebruikt worden voor meubels en woningen. Hier krijgen de boeren geld voor terug. "Dat is goed voor zowel het bos als de boer," zei Futselaar. "Het is een duurzaam verdienmodel voor de boer en versterkt de natuur voor toekomstige generaties."
De bij het overleg aanwezige partijen uitten hun zorgen over ontbossing en versnippering van de natuur. De Partij voor de Dieren vreest dat oude bossen ten koste gaan van de nieuw geplante bomen. Volgens het nieuwe plan is bomenkap ook nog mogelijk. "Juist oude bossen zorgen voor biodiversiteit. Deze moeten we dan ook beschermen."
Meer groen
CDA en VVD willen vooral inzetten op meer groen in steden. "De bomen moeten wel geplaatst worden op plekken waar mensen er het meeste profijt van hebben", zei CDA-Kamerlid Maurits von Martels. "Bomen in de stad zorgen voor verkoeling, zuurstof en waterbehoud."
Minister Carola Schouten (Landbouw en Natuur) waardeert het initiatief en ziet veel gelijkenissen met haar eigen 'bossenstrategie' die ze in februari aankondigde. Daarin staat dat de komende tien jaar 6,2 miljoen bomen worden geplant. Dit komt neer op een kleine 40.000 hectare. Ze stuurt haar bossenplan "vlak na het zomerreces" naar de Kamer.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De kans dat de SGP de begrotingen van het kabinet en het belastingplan gaat steunen, is een stuk kleiner geworden nadat SGP-Kamerlid Diederik van Dijk een motie van afkeuring indiende tegen zorgminister Sophie Hermans. Van Dijk vindt het betreurenswaardig dat de VVD-minister een proef voor late abortussen laat doorgaan.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - JA21 is niet dichter bij het kabinet gekomen tijdens een gesprek tussen Joost Eerdmans en asielminister Bart van den Brink. Ze zeiden allebei dat het een goed gesprek was, maar JA21-partijleider Eerdmans zei dat hij alleen voor het belastingplan van het kabinet stemt als de dwangoptie uit de spreidingswet niet wordt uitgevoerd. "Anders moeten ze over links."
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 wil van binnenlandminister Pieter Heerma (CDA) horen wat zijn plannen zijn om het door het slavernijverleden ontstane leed te herstellen. Mpanzu Bamenga (D66) maakte tijdens een debat over het slavernijverleden duidelijk daadkracht te missen bij de minister. VVD en CDA toonden zich afwachtender en wezen vooral op het belang van erkenning.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Silvio Erkens (Dierenwelzijn) begrijpt de zorgen over het noodlijdende Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC). Hij sluit nog niet uit dat het kabinet bijspringt, maar maakt wel onderscheid tussen het redden van het centrum zelf en het behoud van de onderzoeks- en opvangfunctie voor zeehonden. Dat heeft de VVD-bewindsman gezegd in een Kamerdebat.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de Verenigde Staten "steeds vaker een onvoorspelbare bondgenoot dan we in het verleden gewend zijn geweest. Ik denk dat we als Europa soms heel duidelijk moeten maken dat we het niet eens zijn met keuzes van de Amerikanen", zei hij voorafgaand aan overleg met EU-leiders in Brussel.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door minder regels en standaardisatie hoopt minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) 2,3 miljard euro te besparen op infrastructuurprojecten, zegt hij in een gesprek met de Telegraaf. Hij maakt vrijdag bekend welke projecten doorgaan.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groot deel van de oppositiepartijen in de Tweede Kamer ziet nog geen reden om de begroting van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport te steunen. Partijen van links tot rechts gaven tijdens het debat erover aan de begroting niet goed genoeg te vinden.
1 dag geleden