Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer overweegt hogere boetes voor verboden tabaksbonussen

Kamer overweegt hogere boetes voor verboden tabaksbonussen

.DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer overweegt de boetes voor tabaksbedrijven die verkopers een bonus geven als die veel sigaretten verkopen op te hogen. De bonussen zijn verboden, maar worden volgens de NVWA toch nog uitgekeerd. Volgens CDA-Kamerlid Anne Kuik blijkt daaruit dat de boetes te laag zijn. Een Kamermeerderheid lijkt dat met haar eens te zijn.

De NVWA meldde in december dat gebleken was dat tientallen supermarkten bonussen hadden gekregen van de producenten omdat ze veel tabak hadden verkocht. Dat wordt gezien als een vorm van reclame, omdat via die weg de verkoop van tabak wordt gestimuleerd. Het is daarom niet toegestaan. De bedragen liepen uiteen van tienduizenden euro's tot 2 miljoen, waarbij negen keer 1 miljoen euro of meer werd betaald. Ook tankstations bleken bonussen van duizenden tot honderdduizenden euro's te hebben gekregen. De boete die daartegenover staat, bedraagt voor de eerste overtreding 45.000 euro.

Naarmate bedrijven vaker de fout in gaan, lopen de boetebedragen op. In de wet staat dat er een bekeuring van maximaal 450.000 euro opgelegd kan worden. Het CDA vroeg het kabinet maandag in een motie om het boetebedrag "aanzienlijk te verhogen". Hoeveel precies, wil Kuik aan het kabinet laten. Ze denkt zelf aan een systeem dat afhankelijk is van het uitgekeerde bonusbedrag. Bijvoorbeeld een percentage.

Of er een meerderheid bestaat voor de motie, blijkt volgende week dinsdag bij de stemming. Duidelijk is wel dat het kabinet ervoor openstaat. Demissionair staatssecretaris Paul Blokhuis zei er tijdens het debat geen bezwaar tegen te hebben.

Meer uit Politiek

Jetten: kwestie-Van Berkel spijtig, maar foutjes worden gemaakt

DEN HAAG (ANP) - Aankomend premier Rob Jetten (D66) vindt het "spijtig" dat Nathalie van Berkel, tot maandag beoogd staatssecretaris Financiƫn, zich heeft teruggetrokken. Van Berkel vermeldde studies op haar cv die ze niet had gedaan of niet had afgemaakt. Toen bleek dat zij daarover gelogen had, trok zij zich eerst terug als beoogd staatssecretaris en een dag later als Kamerlid.

12 uur geleden
Nieuwe minister Volkshuisvesting: nieuwe steden bouwen zal moeten

DEN HAAG (ANP) - Nieuwe steden bouwen "zal moeten" om de woningnood op te lossen, vindt aankomend minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66). "We moeten dat niet uitsluiten. We moeten iedereen een thuis geven. Dat is echt heel erg belangrijk", zei ze na haar kennismakingsgesprek met beoogd premier Rob Jetten.

13 uur geleden
Letschert wil zich als minister eerst richten op cultuur en media

DEN HAAG (ANP) - Rianne Letschert wil zich in het begin van haar ministerschap vooral richten op de cultuursector en op media, om die onderwerpen snel in de vingers te krijgen. De voormalige informateur wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap namens D66. "Op beleidsterreinen zit ik er helemaal middenin", zei de voormalige bestuursvoorzitter van de Universiteit Maastricht over het hoger onderwijs en onderzoek.

15 uur geleden
Bertram noemt bereikbare woningen, ov en milieu als prioriteiten

DEN HAAG (ANP) - Bereikbaarheid van nieuwe woningen, goed openbaar vervoer en milieubeleid zijn de drie prioriteiten voor Annet Bertram wanneer ze in het nieuwe kabinet aan de slag gaat als staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat. Dat zei de kersverse CDA'er na haar kennismakingsgesprek met beoogd premier Rob Jetten. Ze somde daarmee min of meer haar hele aankomende takenpakket op.

17 uur geleden
Van Veldhoven: terugkijkend is overstap lobby niet goed gegaan

DEN HAAG (ANP) - Terugkijkend vindt D66'er Stientje van Veldhoven dat haar eerdere overstap van bewindspersoon naar lobbyist niet goed is gegaan. Dat zei ze woensdag na afloop van haar gesprek met formateur Rob Jetten. "Omdat het toch allerlei vragen opleverde, dat is niet goed voor de politiek," vindt de aankomend minister van Klimaat en Groene Groei.

17 uur geleden
Herbert was verbaasd dat ze is gevraagd voor een ministerspost

DEN HAAG (ANP) - Heleen Herbert was verbaasd dat ze is gevraagd om minister van Economische Zaken te worden, zei ze na afloop van haar gesprek met formateur Rob Jetten. De CDA'er zei dat het "een vraag is waar je onmogelijk ja op kunt zeggen, maar ook onmogelijk nee op kunt zeggen", waarmee ze voormalig onderwijsminister Robbert Dijkgraaf aanhaalde.

18 uur geleden
StemWijzer voor kiezers in 258 gemeenten bij raadsverkiezingen

DEN HAAG (ANP) - In 258 gemeenten is de StemWijzer online gegaan in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen op 18 maart. De stemhulp is afgestemd op de lokale partijen en onderwerpen die in een gemeente spelen.

22 uur geleden