Kamer opgetogen over arrestatie Ridouan T.
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer is opgetogen over de aanhouding van Ridouan T. Regeringspartij VVD en oppositiepartij GroenLinks complimenteren de politie. PVV-leider Geert Wilders wil T. snel in Nederland zien "en levenslang opsluiten als vierendelen niet mag".
VVD-Kamerlid Dilan Yesilgöz spreekt van "geweldig werk van de Nederlandse politie". Haar GroenLinks-collega Niels van den Berge geeft ook justitie een pluim. "Hopelijk komt er nu snel meer duidelijkheid over zijn betrokkenheid bij gruwelijke liquidaties en andere misdrijven", zegt Van den Berge.
Het effect van de arrestatie van de meest gezochte verdachte van Nederland reikt misschien nog verder, hoopt PvdA'er Attje Kuiken. Dat T. in de kraag is gevat is "een signaal dat misdadigers zich niet veilig kunnen wanen in het buitenland", meent ze. Kuiken hoopt dat T. nu snel in Nederland voor de rechter staat.
Internationale afspraken
De uitlevering van T. aan Nederland is mogelijk niet zomaar voor elkaar, menen deskundigen. Nederland heeft geen uitleveringsverdrag met het oliestaatje. Daaruit blijkt maar weer het belang van zulke internationale afspraken, zegt Kuiken.
"Goed recherchewerk van de politie en een goede samenwerking met Dubai", twitterde Tunahan Kuzu van DENK. Gert-Jan Segers van de ChristenUnie noemde de arrestatie "erg goed nieuws". Hij wijst erop dat T. ook in verband wordt gebracht met de moord op strafpleiter Derk Wiersum.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) is "in beginsel positief" over haar eigen voorstel voor een landelijk huurregister. Donderdag publiceerde ze het voorstel, maar van de reacties laat ze nog afhangen of ze het register daadwerkelijk invoert.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Kamerleden Esmah Lahlah (GroenLinks-PvdA) en Don Ceder (ChristenUnie) komen met een wetsvoorstel om kinderarmoede structureel terug te dringen. De initiatiefnemers verwachten dat de wet volgende week in internetconsultatie gaat.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink gaat deze week hard zijn best doen om in de Eerste Kamer steun te krijgen voor de twee strenge asielwetten. "Jazeker wel. Ik zet alles in wat nodig is", zei de CDA-bewindsman donderdagmiddag tegen journalisten. Die steun voor één van deze wetten is onzeker geworden toen de PVV woensdag bekendmaakte wél voor de wetten van partijgenoot Marjolein Faber te stemmen, maar niet voor de reparatie van de toevoeging die een illegaal verblijf strafbaar maakt.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Gedupeerde ouders gaan niets merken van de vondst van tientallen miljoenen documenten met betrekking tot het schandaal rond de kinderopvangtoeslag in een datakluis van de Belastingdienst. Ook niet als daar gegevens bij zitten waaruit blijkt dat zij ten onrechte of te ruimhartig zijn gecompenseerd. Dat heeft partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) gezegd in een Kamerdebat.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, CDA en VVD willen bedrijven tegemoetkomen in de kosten voor elektriciteit. Geld dat daarvoor is klaargezet in het coalitieakkoord voor 2028, wil de minderheidscoalitie eerder uitgeven, zeggen de partijen donderdag in een debat over de verduurzaming van de industrie.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer is zeer ontstemd omdat een datakluis met tientallen miljoenen documenten die betrekking hebben op het toeslagenschandaal jarenlang buiten beeld is gebleven. Onder meer de regeringspartijen D66, CDA en VVD hebben daar in een debat met partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) opheldering over gevraagd.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft de Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado ontvangen op zijn ministerie. Zij won vorig jaar de Nobelprijs voor de Vrede.
3 dagen geleden