Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer: ondanks mooie woorden nog ongelijke behandeling mbo'er

Kamer: ondanks mooie woorden nog ongelijke behandeling mbo'er

DEN HAAG (ANP) - Demissionair onderwijsminister Robbert Dijkgraaf maakt zich al enige tijd hard voor gelijke kansen in het mbo, maar verschillende voorbeelden laten volgens Kamerleden zien dat zijn doel nog niet is bereikt. Zo wezen GroenLinks en het CDA de minister tijdens een debat over het mbo onder meer op de onmogelijkheid voor een mbo-student om een bestuursjaar te doen en het ontbreken van een studentenpas voor mbo'ers.

Kamerlid Kauthar Bouchallikht (GroenLinks) wees Dijkgraaf op het feit dat mbo-studenten niet dezelfde mogelijkheden hebben bij een bestuursjaar als studenten in het hbo of wo. Dit komt volgens de minister doordat de wetgeving het mbo soms behandelt als voortgezet onderwijs, maar tijdens het debat beloofde hij uit te zoeken wat er mogelijk is. "Het blijkt maar weer dat er nog een paar stappen te gaan zijn", zei Dijkgraaf doelend op het gelijktrekken van het mbo met andere vormen van hoger onderwijs.

Mbo'ers die voortijdig stoppen met hun opleiding krijgen het reeds betaalde collegegeld alleen in specifieke gevallen terug, bracht opnieuw Bouchallikht in tijdens het debat. Dit terwijl hbo- en wo-studenten het geld automatisch terugkrijgen als zij stoppen met hun studie. Volgens Dijkgraaf is deze maatregel in het leven geroepen om de mbo-studenten extra te stimuleren een studie af te maken. Voor Dijkgraaf bleek dit "weer een voorbeeld" dat de vraag oproept waarom er ongelijke behandeling bestaat. "Dus een punt", vervolgde de bewindsman, waarna hij toezei voor de zomer te verkennen wat hier de mogelijkheden zijn.

CDA-Kamerlid René Peters benoemde dat mbo'ers geen collegekaart hebben, en daardoor "niet in aanmerking komen voor kortingen, en ze worden niet toegelaten tot cafés". Dijkgraaf biedt alle instellingen de mogelijkheid om een collegekaart te ontwikkelen, maar benadrukt dat de organisaties wel gebruik moeten maken van deze "belangrijke" stap. "Hoe moeilijk kan het zijn", aldus de bewindsman.

Meer uit Politiek

Klaver na gesprek met kabinet: verschillen zijn nog levensgroot

DEN HAAG (ANP) - De verschillen tussen wat het kabinet en PRO willen met de begroting van komend jaar zijn nog steeds "levensgroot". Dat benadrukte PRO-leider Jesse Klaver meermaals na afloop van het eerste gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).

6 uur geleden
Klaver vreest 'heel ingewikkelde' begrotingsonderhandelingen

DEN HAAG (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver denkt dat de begrotingsonderhandelingen tussen zijn partij en het kabinet "heel ingewikkeld" zullen worden. Hij wil dat de beoogde bezuinigingen op de sociale zekerheid van tafel gaan, maar ziet ook dat bijvoorbeeld de VVD daar heel anders in staat. "Maar dit is onze inzet", zei hij voorafgaand aan zijn gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).

7 uur geleden
Jetten snapt cynisme van Groningers die wachten op schadeherstel

APPINGEDAM (ANP) - Dat inwoners van het aardbevingsgebied in Groningen cynisch worden van het jarenlange wachten op herstel van hun huizen, begrijpt premier Rob Jetten wel. Dat zei hij tijdens een werkbezoek aan Zeerijp en Appingedam. "En dit ene bezoekje gaat ook niet het verschil maken."

11 uur geleden
Nederland stuurt twee helikopters naar Belgische natuurbrand

DEN HAAG (ANP) - Nederland schiet België met twee helikopters van Defensie te hulp om te helpen met het blussen van de natuurbrand in het natuurgebied van de Hoge Venen. Dat meldt buitenlandminister Tom Berendsen op X. Het gaat om twee Chinook-transporthelikopters, die met een speciale waterzak (bambi bucket) duizenden liters water tegelijk kunnen scheppen en die boven een brand uitstorten.

2 dagen geleden
Dekker vervangt De Vos tijdelijk als fractievoorzitter FVD

DEN HAAG (ANP) - Ralf Dekker vervangt Lidewij de Vos als fractievoorzitter van Forum voor Democratie tijdens het zwangerschapsverlof van De Vos. Dat bevestigt hij na een berichtje op X. De Vos meldde eerder dat zij na het zomerreces van de Tweede Kamer met verlof gaat. De Tweede Kamer komt op 1 september terug van het zomerreces.

3 dagen geleden
Boelema: nog niets onomkeerbaars gebeurd met vergunningen

DEN BOSCH (ANP) - De provincie Noord-Brabant heeft het voornemen de vergunning van vijf pluimveebedrijven in te trekken, maar "er is nog niets onomkeerbaars gebeurd". Die boodschap gaf gedeputeerde Saskia Boelema (handhaving en vergunningen) vrijdag tijdens de extra vergadering van de Brabantse provinciale politiek over het plan.

3 dagen geleden
Jetten nodigde BBB niet uit voor gesprek, maar staat ervoor open

DEN HAAG (ANP) - Rob Jetten heeft oppositiepartij BBB nog niet uitgenodigd voor gesprekken over de begroting. "Omdat we voor de zomer tot de conclusie kwamen dat het wat minder zin had. Als dat nu wel het geval is, ga ik graag dat gesprek aan", zei hij bij zijn wekelijkse persconferentie. Zonder steun van de BBB heeft de minderheidscoalitie PRO nodig om in de Eerste Kamer tot een meerderheid te komen. Coalitiepartij VVD heeft moeite met samenwerking met de linkse partij.

3 dagen geleden