Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer: ondanks mooie woorden nog ongelijke behandeling mbo'er

Kamer: ondanks mooie woorden nog ongelijke behandeling mbo'er

DEN HAAG (ANP) - Demissionair onderwijsminister Robbert Dijkgraaf maakt zich al enige tijd hard voor gelijke kansen in het mbo, maar verschillende voorbeelden laten volgens Kamerleden zien dat zijn doel nog niet is bereikt. Zo wezen GroenLinks en het CDA de minister tijdens een debat over het mbo onder meer op de onmogelijkheid voor een mbo-student om een bestuursjaar te doen en het ontbreken van een studentenpas voor mbo'ers.

Kamerlid Kauthar Bouchallikht (GroenLinks) wees Dijkgraaf op het feit dat mbo-studenten niet dezelfde mogelijkheden hebben bij een bestuursjaar als studenten in het hbo of wo. Dit komt volgens de minister doordat de wetgeving het mbo soms behandelt als voortgezet onderwijs, maar tijdens het debat beloofde hij uit te zoeken wat er mogelijk is. "Het blijkt maar weer dat er nog een paar stappen te gaan zijn", zei Dijkgraaf doelend op het gelijktrekken van het mbo met andere vormen van hoger onderwijs.

Mbo'ers die voortijdig stoppen met hun opleiding krijgen het reeds betaalde collegegeld alleen in specifieke gevallen terug, bracht opnieuw Bouchallikht in tijdens het debat. Dit terwijl hbo- en wo-studenten het geld automatisch terugkrijgen als zij stoppen met hun studie. Volgens Dijkgraaf is deze maatregel in het leven geroepen om de mbo-studenten extra te stimuleren een studie af te maken. Voor Dijkgraaf bleek dit "weer een voorbeeld" dat de vraag oproept waarom er ongelijke behandeling bestaat. "Dus een punt", vervolgde de bewindsman, waarna hij toezei voor de zomer te verkennen wat hier de mogelijkheden zijn.

CDA-Kamerlid René Peters benoemde dat mbo'ers geen collegekaart hebben, en daardoor "niet in aanmerking komen voor kortingen, en ze worden niet toegelaten tot cafés". Dijkgraaf biedt alle instellingen de mogelijkheid om een collegekaart te ontwikkelen, maar benadrukt dat de organisaties wel gebruik moeten maken van deze "belangrijke" stap. "Hoe moeilijk kan het zijn", aldus de bewindsman.

Meer uit Politiek

Ipsos: lokale partijen gaan winnen bij gemeenteraadsverkiezingen

AMSTERDAM (ANP) - Bij de komende gemeenteraadsverkiezingen komen de lokale partijen weer als grootste uit de bus, verwacht onderzoeksbureau Ipsos I&O. Van de landelijke partijen maakt GroenLinks-PvdA kans om de grootste te worden, denkt het bureau.

1 uur geleden
BBB stapt in Europarlement over naar rechtsere partijgroep Meloni

STRAATSBURG (ANP) - De BBB stapt in het Europees Parlement over van de centrumrechtse EVP naar de rechtsere partijgroep Europese Conservatieven en Hervormers (ECR). Bij die partijgroep hoort ook de nationalistische en conservatieve partij Fratelli d'Italia van de Italiaanse premier Giorgia Meloni. De EVP is de grootste partij in het Europarlement, waartoe ook voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie behoort.

14 uur geleden
Kamer wil doel voor vermindering fraude in de zorg

DEN HAAG (ANP) - In 2027 moet minstens 1 procent minder verloren gaan aan zorgfraude. Dat gaat om 100 miljoen euro, omdat fraude de zorg volgens het Openbaar Ministerie ongeveer 10 miljard euro per jaar kost. De kabinetspartijen D66, VVD en CDA zeiden vorige week tegen een doel te zijn. VVD-Kamerlid Hilde Wendel wil niet dat ambtenaren daarop afgerekend kunnen worden.

15 uur geleden
Korting op zwangerschapsverlof zit D66 en CDA niet lekker

DEN HAAG (ANP) - De regeringspartijen D66 en CDA erkennen dat zij er niet bij hebben stilgestaan dat hun bezuinigingen op uitkeringen ook gevolgen hebben voor vrouwen met zwangerschapsverlof. "Daar moeten we wat mij betreft wat aan doen", aldus D66-fractievoorzitter Jan Paternotte voor de camera van het AD. CDA-leider Henri Bontenbal is voorzichtiger, maar laat weten er "evenveel moeite" mee te hebben.

15 uur geleden
Kamer stemt tegen bezuinigingen op gehandicaptenzorg

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft tegen aangekondigde bezuinigingen op de gehandicaptenzorg van het nieuwe kabinet gestemd. Met een minimale meerderheid van 75 tegen 74 sprak de Kamer zich uit tegen de plannen.

16 uur geleden
Minister wil einde verblijfsvergunning bij fraude met nepouders

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) wil optreden als migranten ten onrechte een verblijfsvergunning hebben gekregen door fraude te plegen met de erkenning van het ouderschap van een kind. Als zij hierop worden betrapt, beloofde de CDA-bewindsman tijdens het wekelijkse vragenuur om hun verblijfsvergunning in te trekken, ook als zij die al langere tijd hebben.

16 uur geleden
PVV en Groep Markuszower bij een op vijf moties oneens met elkaar

DEN HAAG (ANP) - Sinds de Groep Markuszower van de PVV is afgesplitst, was die groep het bij ruim één op de vijf moties oneens met de PVV. Dat blijkt uit gegevens die de Tweede Kamer heeft aangeleverd op verzoek van het ANP. Van de 679 moties waarover de Kamer stemde, was in 147 gevallen de PVV tegen en de Groep Markuszower voor, of andersom.

17 uur geleden