Kamer niet te spreken over treinstoring en onderbreking Eurostar
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer is kritisch op de aanpak van de treinstoring in Amsterdam afgelopen zondag. Ook zijn de Kamerleden niet te spreken over de maandenlange onderbreking van de treinverbinding tussen Amsterdam en Londen, de Eurostar. Dat lieten zij donderdag aan staatssecretaris Vivianne Heijnen (Infrastructuur) weten tijdens een debat over het spoor. De staatssecretaris vindt beide incidenten "geen goede reclame voor het spoor".
CDA-Kamerlid Harmen Krul vraagt zich af waar het bij de treinstoring misging. Hij noemt de aanpak "een fiasco" nu is gebleken dat reizigers "koud, hongerig en onzeker over de stand van zaken" over Amsterdam Centraal doolden. Barry Madlener (PVV) vindt de treinstoring "de slechtste reclame voor de trein van de afgelopen jaren". Madlener kan "niet geloven" dat reizigers op het station hebben overnacht. De NS zette geen bussen in omdat het om te veel mensen ging.
In de nacht van vrijdag op zaterdag rijden er opnieuw geen treinen rondom Amsterdam, omdat de verkeersleidingspost die tijdelijk naar Utrecht was verplaatst weer terug verhuist. Lisa van Ginneken (D66) wilde weten of de reizigers nu wel van tevoren worden geïnformeerd over de hinder. Heijnen liet daarop weten het "belang van goede communicatie over het reisadvies" bij NS onder de aandacht te brengen. Ze verwacht dat de spoorwegmaatschappij het deze keer beter oppakt dan tijdens de storing van zondag.
Eurostar
Alle partijen stelden ook vragen over Eurostar, de treinverbinding tussen Londen en Amsterdam die volgend jaar wordt onderbroken vanwege een verbouwing aan Amsterdam Centraal. VVD-Kamerlid Fahid Minhas noemde het oponthoud "onacceptabel". Ernst Boutkan (Volt) wilde weten of wel "alles op alles" wordt gezet om de lijn te behouden. GroenLinks-Kamerlid Kauthar Bouchallikht gelooft niet dat er geen oplossing is.
Heijnen snapt de kritiek en gaf tijdens het debat aan dat woensdag samen met Eurostar, NS, ProRail een "ultieme poging" wordt gedaan om te kijken naar een oplossing. Verschillende Kamerleden gaven al wat voorzetjes, zoals paspoortcontroles in de trein. Ze opperen ook om reizigers ergens anders op te laten stappen, nu de afhandeling van de douaneformaliteiten door de verbouwing niet meer op Amsterdam Centraal kan plaatsvinden.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Om 18.00 uur lag de opkomst voor de gemeenteraadsverkiezingen in enkele gemeenten boven de 40 procent. Zo had in Nijmegen op dat tijdstip 42,2 procent van de kiezers gestemd en in Tynaarlo 48,9 procent. In Meppel had om 18.00 uur 41,1 procent van de mensen een stem uitgebracht.
14 minuten geledenLEIDEN (ANP) - Meerdere gemeenten waar woensdag met een kleiner biljet kan worden gestemd, krijgen positieve reacties van inwoners. Zo geven stembureaumedewerkers in Leiden aan dat kiezers het kleinere stembiljet "een verbetering" vinden.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Provinciale Staten van Utrecht willen overleg met Utrechts Landschap en Staatsbosbeheer over de aanlijnplicht voor bosgebieden die grenzen aan de Leusderheide. De beheerders van de terreinen hebben de jaarlijks terugkerende maatregel ingevoerd om confrontaties tussen wolven en honden te voorkomen, maar een aantal fracties zou liever zien dat de aanlijnplicht wordt vervangen door een dringend advies de hond niet los te laten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De opkomst voor de gemeenteraadsverkiezingen ligt aan het begin van woensdagmiddag in veel gemeenten rond de 20 procent, met uitschieters beide kanten op. Zo heeft in Assen tot 13.00 uur 21 procent van de kiezers zijn of haar stem uitgebracht. In Nijmegen lag het opkomstpercentage rond dat tijdstip op 20,2.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Joost Eerdmans van JA21 heeft zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Samen met zijn echtgenote deed hij dit in een stembureau vlak bij metrostation Capelsebrug in de Rotterdamse wijk 's-Gravenland.
8 uur geledenDEVENTER (ANP) - Caroline van der Plas heeft in Buurthuiskamer Zandweerd in Deventer gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Van der Plas' partij BBB doet in haar woonplaats niet mee.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - DENK-fractievoorzitter Stephan van Baarle heeft zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Van Baarle deed dit in Verzamelgebouw 't Klooster in Rotterdam-Feijenoord. Op de locatie aan het Afrikaanderplein worden normaal gesproken culturele activiteiten georganiseerd.
8 uur geleden