Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer: medaille voor hulpverleners die door hun werk uitvallen

Kamer: medaille voor hulpverleners die door hun werk uitvallen

DEN HAAG (ANP) - Politiemensen, handhavers, brandweermensen, ambulancemedewerkers en andere hulpverleners die vanwege gebeurtenissen op hun werk uitvallen, moeten een medaille krijgen. Dat eerbetoon moet een vorm van waardering zijn, vindt de Tweede Kamer, die wil dat het kabinet een voorstel daartoe doet.

CDA-Kamerleden Madeleine van Toorenburg en Chris van Dam kwamen met het voorstel, omdat ze vinden dat hulpverleners "van wie we dag in, dag uit veel vragen" meer blijvende aandacht verdienen als het mis zou gaan. Betrokkenen kunnen bijvoorbeeld gewond raken of door andere fysieke of psychische redenen hun werk niet meer doen. Dat moet losstaan van een eventuele schadevergoeding.

Ook vinden de CDA'ers dat politiemensen die door hun werk een hoger risico lopen op het posttraumatische stresssyndroom ptss of oorsuizen, een goede regeling moeten krijgen. Het smartengeld waarvoor ze in aanmerking komen, moet fatsoenlijk zijn en mag wat hun betreft niet afhangen van het potje geld dat de politie als werkgever voor beroepsziekten heeft gereserveerd. De Tweede Kamer steunt dat voorstel ook.

Meer uit Binnenland

Omwonenden van Vondelkerk in de loop van de dag terug naar huis

AMSTERDAM (ANP) - Omwonenden van de Vondelkerk in Amsterdam kunnen in de loop van de dag terug naar huis, zegt een woordvoerster van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland na de brand.

2 minuten geleden
Politie: 250 aanhoudingen tijdens 'heftige' jaarwisseling

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft 250 mensen aangehouden tijdens wat zij een "heftige" jaarwisseling noemt. Op verschillende plekken richtte het geweld zich tegen hulpverleners.

44 minuten geleden
Cultuurminister Moes vindt brand Vondelkerk 'groot verlies'

DEN HAAG (ANP) - De brand in de Vondelkerk in Amsterdam is een "groot verlies voor Nederland", vindt demissionair cultuurminister Gouke Moes (BBB). "Gelukkig zijn er voor zover bekend geen slachtoffers. Ik leef mee met de omwonenden", schrijft hij op X.

1 uur geleden
Halsema staat stil bij verwoesting Amsterdamse Vondelkerk

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema staat op sociale media stil bij de verwoesting van de Vondelkerk tijdens de jaarwisseling. De kerk uit 1880 in de buurt van het Vondelpark raakte zwaar beschadigd door brand. De toren en een deel van het middengedeelte zijn ingestort, net als een groot deel van het dak. "Afgelopen nacht verloor Amsterdam één van zijn meest intieme monumenten", schrijft Halsema, die in de nachtelijke uren zelf kwam kijken bij de brand.

1 uur geleden
Zeer drukke jaarwisseling voor veiligheidsregio's

DEN HAAG (ANP) - Voor veel veiligheidsregio's was het een drukke jaarwisseling. De veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond spreekt over een "krankzinnig drukke nacht voor de hulpdiensten" met "een recordaantal meldingen". Bij de meldkamer van de ambulancedienst en brandweer kwamen in totaal 1671 meldingen binnen, een stijging van ruim 60 procent. Tussen 00.00 uur en 03.00 uur ging het volgens de veiligheidsregio om gemiddeld zeven 112-meldingen per minuut.

1 uur geleden
Politici veroordelen geweld tegen hulpverleners met oud en nieuw

DEN HAAG (ANP) - Ook deze nieuwjaarsnacht hadden hulpverleners te maken met geweld en dat wordt veroordeeld door verschillende partijleiders. "Dat juist zij te maken krijgen met ongekend geweld, is pijnlijk en onacceptabel", schrijft Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA op X. Bij VVD-leider Dilan Yeşilgöz "overheerst helaas vooral verdriet en woede" door zulk geweld.

1 uur geleden
Brand in Amsterdamse Vondelkerk onder controle

AMSTERDAM (ANP) - De brandweer heeft het vuur in de Vondelkerk in Amsterdam onder controle gekregen. Het sein brand meester is gegeven, meldde de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland.

1 uur geleden