Kamer maant Yeşilgöz tot meer actie tegen politietekorten
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer vindt dat justitieminister Dilan Yeşilgöz snel iets moet doen aan de tekorten bij de politie. Partijen zeggen in een debat geschrokken te zijn van de huidige tekorten, die volgens de minister pas in 2025 weer wat hersteld zijn. Zij willen dat de minister ervoor zorgt dat de tekorten in de tussentijd worden aangepakt zodat de werkdruk afneemt.
DENK-fractieleider Farid Azarkan zegt "geschokt" te zijn door de tekorten. Hij wil een actieplan van de minister, omdat hij 2025 te laat vindt. GroenLinks-Kamerlid Corinne Ellemeet vreest dat de problemen erger zullen worden als mensen vertrekken vanwege een burn-out. Ze vindt dat de politiek te veel aandacht heeft gehad voor specialistische teams, ten koste van de basisteams bij de politie.
Onder meer de VVD, D66 en de SGP willen dat politievrijwilligers breder worden ingezet en makkelijker kunnen doorstromen. Nu krijgen vrijwilligers, die soms al jaren werken, vaak nog te horen dat ze eerst naar de academie moeten. D66-Kamerlid Hanneke van der Werf vindt dat de regels daarvoor nu versoepeld moeten worden. "Hoe is het toch mogelijk dat we het onszelf zo moeilijk maken? Kunnen we niet flexibeler zijn?"
De politie meldde vorige maand een tekort te hebben van ongeveer 1400 voltijdsbanen. Vooral de vergrijzing van het personeelsbestand zorgt voor problemen met de bezetting.
Meer uit Binnenland
DUIVENDRECHT (ANP) - DPG Media heeft na een incident met een "verwarde man" vorige week de beveiliging van haar gebouwen opgeschroefd. Dat bevestigt een woordvoerder aan het ANP na berichtgeving van NU.nl maandagavond.
30 minuten geledenDRIEBERGEN (ANP) - De korpsleiding van de politie erkent fouten te hebben gemaakt in de interne communicatie over het onderzoek naar het raadplegen van de systemen in de zaak van Lisa. Brieven die intern verstuurd zijn, trekt de korpsleiding in, is te lezen in een verklaring.
1 uur geledenHARDENBERG (ANP) - Opvangorgaan COA krijgt waarschijnlijk ongeveer twee weken de tijd om twee opvanglocaties in de gemeente Hardenberg alsnog te sluiten. Daarna begint de teller voor de dwangsommen te lopen, zegt wethouder Alwin Mussche, die over de opvang van vluchtelingen gaat. De beide locaties hadden zondag moeten sluiten, maar zijn nog open.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het marineschip Zr. Ms. Evertsen gaat definitief naar het oosten van de Middellandse Zee. Het luchtverdedigings- en commandofregat vertrok vorige week al in die richting, maar een formeel besluit over de inzet ervan moest nog worden genomen.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Een groep gestrande reizigers is vanuit het Midden-Oosten via Egypte teruggekeerd in Nederland. Op Schiphol landde iets na 17.30 uur een Transavia-vlucht uit Hurghada.
3 uur geledenTER APEL (ANP) - Opvangorgaan COA had "geen andere keuze" dan twee opvanglocaties in de gemeente Hardenberg open te houden, ook al hadden die zondag moeten sluiten. Dat zegt bestuurder Joeri Kapteijns.
4 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De 17-jarige jongen die afgelopen donderdag werd neergeschoten door de politie in Capelle aan den IJssel, is zelf verdachte van een beroving die eerder die dag plaatsvond. Dat meldt het Openbaar Ministerie maandagmiddag. De jongen raakte gewond door de beschieting. Zijn medische toestand is stabiel, aldus een woordvoerder.
5 uur geleden