Kamer maant Yeşilgöz tot meer actie tegen politietekorten
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer vindt dat justitieminister Dilan Yeşilgöz snel iets moet doen aan de tekorten bij de politie. Partijen zeggen in een debat geschrokken te zijn van de huidige tekorten, die volgens de minister pas in 2025 weer wat hersteld zijn. Zij willen dat de minister ervoor zorgt dat de tekorten in de tussentijd worden aangepakt zodat de werkdruk afneemt.
DENK-fractieleider Farid Azarkan zegt "geschokt" te zijn door de tekorten. Hij wil een actieplan van de minister, omdat hij 2025 te laat vindt. GroenLinks-Kamerlid Corinne Ellemeet vreest dat de problemen erger zullen worden als mensen vertrekken vanwege een burn-out. Ze vindt dat de politiek te veel aandacht heeft gehad voor specialistische teams, ten koste van de basisteams bij de politie.
Onder meer de VVD, D66 en de SGP willen dat politievrijwilligers breder worden ingezet en makkelijker kunnen doorstromen. Nu krijgen vrijwilligers, die soms al jaren werken, vaak nog te horen dat ze eerst naar de academie moeten. D66-Kamerlid Hanneke van der Werf vindt dat de regels daarvoor nu versoepeld moeten worden. "Hoe is het toch mogelijk dat we het onszelf zo moeilijk maken? Kunnen we niet flexibeler zijn?"
De politie meldde vorige maand een tekort te hebben van ongeveer 1400 voltijdsbanen. Vooral de vergrijzing van het personeelsbestand zorgt voor problemen met de bezetting.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In Flevoland, Overijssel, Drenthe, Groningen, Friesland en het Waddengebied geldt zondagochtend code geel vanwege plaatselijk dichte mist. Het zicht kan daar minder zijn dan 200 meter en wegen en overig verkeer zijn minder goed zichtbaar, zegt het KNMI.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft steeds meer energiezuinige huizen. Meer dan 2,2 miljoen woningen hadden in 2025 energielabel A of hoger. Dit komt neer op vier op de tien woningen met een bekend energielabel. In 2024 hadden bijna 2 miljoen woningen het duurzaamste label. Dit blijkt uit een analyse door ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
41 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Een dance-evenement in de Van Nellefabriek in Rotterdam is zaterdagavond tijdelijk stilgelegd na een incident waarbij mogelijk een irriterende stof is verspreid. Bezoekers kregen last van hun ogen en ademhaling, waarna het pand uit voorzorg werd ontruimd. Nadat de brandweer het gebouw had geventileerd, kon het evenement worden hervat.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De storing die zaterdagmiddag het meldkamersysteem van de hulpdiensten heeft getroffen, raakt onder meer het politienummer 0900-8844, bedoeld voor zaken die geen spoed hebben. Dat meldt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Het niet-spoednummer is op zich bereikbaar, maar bellers kunnen wel problemen ervaren, zegt zij. Ook alarmnummer 112 is bereikbaar, maar het kan langer duren voordat bellers iemand aan de lijn krijgen.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het meldkamersysteem van de hulpdiensten kampt zaterdagmiddag met een landelijke storing. Daardoor duurt het langer voordat bellers iemand aan de lijn krijgen als ze 112 bellen. Ook het politienummer voor niet-spoedzaken 0900-8844 is moeilijker bereikbaar, zegt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Er wordt hard gewerkt aan een oplossing.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum is zaterdag officieel opengegaan voor het publiek in het nieuwe onderkomen. Het museum zit nu in het monumentale pakhuis Santos op Katendrecht in Rotterdam-Zuid. In het museum wordt een collectie van ruim 6,5 miljoen objecten gehuisvest. Dat is naar eigen zeggen een van de grootste museale fotocollecties ter wereld.
19 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden en het noorden van het land kan het zaterdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft om die reden code geel afgegeven voor de provincies Noord-Holland, Utrecht, Gelderland, Flevoland, Overijssel, Drenthe, Friesland en Groningen.
1 dag geleden