Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer maant Yeşilgöz tot meer actie tegen politietekorten

Kamer maant Yeşilgöz tot meer actie tegen politietekorten

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer vindt dat justitieminister Dilan Yeşilgöz snel iets moet doen aan de tekorten bij de politie. Partijen zeggen in een debat geschrokken te zijn van de huidige tekorten, die volgens de minister pas in 2025 weer wat hersteld zijn. Zij willen dat de minister ervoor zorgt dat de tekorten in de tussentijd worden aangepakt zodat de werkdruk afneemt.

DENK-fractieleider Farid Azarkan zegt "geschokt" te zijn door de tekorten. Hij wil een actieplan van de minister, omdat hij 2025 te laat vindt. GroenLinks-Kamerlid Corinne Ellemeet vreest dat de problemen erger zullen worden als mensen vertrekken vanwege een burn-out. Ze vindt dat de politiek te veel aandacht heeft gehad voor specialistische teams, ten koste van de basisteams bij de politie.

Onder meer de VVD, D66 en de SGP willen dat politievrijwilligers breder worden ingezet en makkelijker kunnen doorstromen. Nu krijgen vrijwilligers, die soms al jaren werken, vaak nog te horen dat ze eerst naar de academie moeten. D66-Kamerlid Hanneke van der Werf vindt dat de regels daarvoor nu versoepeld moeten worden. "Hoe is het toch mogelijk dat we het onszelf zo moeilijk maken? Kunnen we niet flexibeler zijn?"

De politie meldde vorige maand een tekort te hebben van ongeveer 1400 voltijdsbanen. Vooral de vergrijzing van het personeelsbestand zorgt voor problemen met de bezetting.

Meer uit Binnenland

Zes bestuurders die nog vastzaten na A12-blokkade vrijgelaten

UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.

5 uur geleden
Koninklijk bezoek Dokkum trok 21.000 mensen, burgemeester blij

DOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.

5 uur geleden
Eerste asielzoekers dinsdag naar opvang in Zeelandhallen Goes

GOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.

5 uur geleden
Gemeente Breda: plein binnenstad vol

BREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.

5 uur geleden
Utrecht: Stadhuisplein en Oudkerkhof vol door drukte

UTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.

5 uur geleden
Willem-Alexander sluit 'onvergetelijke Koningsdag' in Dokkum af

DOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.

8 uur geleden
NS: treinen druk maar beheersbaar op Koningsdag

DEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.

8 uur geleden