Kamer maant Yeşilgöz tot meer actie tegen politietekorten
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer vindt dat justitieminister Dilan Yeşilgöz snel iets moet doen aan de tekorten bij de politie. Partijen zeggen in een debat geschrokken te zijn van de huidige tekorten, die volgens de minister pas in 2025 weer wat hersteld zijn. Zij willen dat de minister ervoor zorgt dat de tekorten in de tussentijd worden aangepakt zodat de werkdruk afneemt.
DENK-fractieleider Farid Azarkan zegt "geschokt" te zijn door de tekorten. Hij wil een actieplan van de minister, omdat hij 2025 te laat vindt. GroenLinks-Kamerlid Corinne Ellemeet vreest dat de problemen erger zullen worden als mensen vertrekken vanwege een burn-out. Ze vindt dat de politiek te veel aandacht heeft gehad voor specialistische teams, ten koste van de basisteams bij de politie.
Onder meer de VVD, D66 en de SGP willen dat politievrijwilligers breder worden ingezet en makkelijker kunnen doorstromen. Nu krijgen vrijwilligers, die soms al jaren werken, vaak nog te horen dat ze eerst naar de academie moeten. D66-Kamerlid Hanneke van der Werf vindt dat de regels daarvoor nu versoepeld moeten worden. "Hoe is het toch mogelijk dat we het onszelf zo moeilijk maken? Kunnen we niet flexibeler zijn?"
De politie meldde vorige maand een tekort te hebben van ongeveer 1400 voltijdsbanen. Vooral de vergrijzing van het personeelsbestand zorgt voor problemen met de bezetting.
Meer uit Binnenland
LONDEN (ANP) - Bij twee Britse burgers is inmiddels bevestigd dat ze besmet zijn met het hantavirus. Er is ook nog een vermoedelijke besmetting bij een Brit op het eiland Tristan da Cunha, dat deel uitmaakt van Sint-Helena, melden Britse overheidsdiensten in een verklaring. Ze zeggen samen te werken met de internationale autoriteiten om voorbereidingen te treffen voor de terugkeer van opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit Amsterdam heeft alle systemen die in verbinding staan met onderwijssoftware Canvas losgekoppeld. Dat liet de onderwijsinstelling weten nadat hackersgroep ShinyHunters donderdagavond de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten had weten over te nemen.
4 uur geledenUITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.
10 uur geleden