Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer laakt uitbreidend gebruik Microsoft-cloud door overheid

Kamer laakt uitbreidend gebruik Microsoft-cloud door overheid

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer blijft ontevreden over het uitbreidende gebruik van de clouddiensten van Microsoft door ministeries. De vaste commissie voor digitalisering zegt al langer dat de overheid moet stoppen met het gebruik van Amerikaanse techreuzen en waar stoppen niet mogelijk is, zoveel mogelijk verminderen. Daarvoor is eerder dit jaar ook een motie aangenomen.

Demissionair staatssecretaris Eddie van Marum (Digitalisering, BBB) is het daarmee eens, maar hij zei tijdens een debat dat de nieuwe cloudregels er nog niet zijn. Dat leidde tot verontwaardiging bij Barbara Kathmann van GroenLinks-PvdA. "Het kan toch niet zo zijn dat we nog snel alles naar de Amerikanen duwen nu het nog kan?" Volgens Kathmann is het in veel gevallen onnodig.

Op dit vlak was eerder al eensgezindheid in de Kamer en ook nu reageerden Kamerleden van links tot rechts verontwaardigd. Van Marum zei zelf dat hij meer zeggenschap wil over het cloudbeleid, maar dat de verantwoordelijkheid nu nog bij de departementen ligt.

Digitaal beleid

Tijdens het debat zeiden meerdere partijen dat ze in het volgende kabinet een minister van Digitalisering willen die dezelfde macht heeft als de minister van Financiën. De nieuwe minister moet departementen echt kunnen aanspreken op hun digitale beleid en ook kunnen ingrijpen.

Aan de andere kant van de tafel bedankte Van Marum de vaste commissie voor de kundigheid. Hij hoopte dat de commissie in de nieuwe Tweede Kamer dat ook wordt. Dat zal waarschijnlijk in een andere samenstelling zijn, omdat veel leden laag op de kieslijst staan. Jesse Six Dijkstra van NSC is helemaal niet verkiesbaar. Verder staan Kathmann, Jan Valize (PVV) en Martijn Buijsse (VVD) op plaatsen die volgens de huidige peilingen ook geen plek in de Kamer opleveren.

Meer uit Politiek

Jetten hoopt stikstofcrisis met 'frisse blik' op te lossen

DEN HAAG (ANP) - Ministers die met "een frisse blik" aan hun taak beginnen, helpen bij het oplossen van onder andere de stikstofcrisis, vindt Rob Jetten. De beoogde premier verdedigt zo de voordracht van Jaimi van Essen als minister van Landbouw. De 34-jarige wethouder in Deventer heeft geen ervaring in Den Haag of met het stikstofprobleem.

8 uur geleden
Na Den Haag, Nijmegen en Rotterdam FVD ook geboycot in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In navolging van andere steden sluit de meerderheid van de politieke partijen in de Amsterdamse gemeenteraad samenwerking met Forum voor Democratie (FVD) uit. In de raad van de hoofdstad zitten dertien partijen; elf ervan roepen in een gezamenlijke verklaring op FVD niet te normaliseren.

9 uur geleden
FME-voorman Theo Henrar wordt tijdelijk voorzitter VNO-NCW

DEN HAAG (ANP) - Theo Henrar wordt vanaf 1 maart de tijdelijke voorzitter van VNO-NCW. Hij is momenteel vicevoorzitter van de werkgeversvereniging en voorzitter van FME, de ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie.

11 uur geleden
Jaimi van Essen, wethouder in Deventer, minister van Landbouw

DEN HAAG (ANP) - De 34-jarige Jaimi van Essen wordt de nieuwe minister van Landbouw. Dat meldt zijn woordvoerder na berichtgeving in Tubantia. Hij is nu nog wethouder in Deventer en houdt zich daar sinds 2024 bezig met energie, milieu en economie. Hiervoor was hij wethouder in de gemeente Losser.

14 uur geleden
Nathalie van Berkel voor D66 staatssecretaris op Financiën

DEN HAAG (ANP) - Nathalie van Berkel wordt volgens ingewijden staatssecretaris van Financiën voor D66. Ze zit nu nog voor de partij van Rob Jetten in de Tweede Kamer. Zij zat eerder onder meer in de raad van bestuur van uitvoeringsorganisatie UWV.

15 uur geleden
D66'er Stientje van Veldhoven naar Klimaat en Groene Groei

DEN HAAG (ANP) - Stientje van Veldhoven wordt minister van Klimaat en Groene Groei voor D66. Dat bevestigt een ingewijde na berichtgeving van RTL Nieuws. Ze is eerder staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat geweest en zat ook lang voor D66 in de Tweede Kamer.

15 uur geleden
D66-senator Aerdts wordt staatssecretaris digitale economie

DEN HAAG (ANP) - D66-senator Willemijn Aerdts wordt de staatssecretaris van Economische Zaken die zich gaat bezighouden met digitale economie en soevereiniteit, bevestigen bronnen na berichtgeving van RTL Nieuws. Ze is een expert op het gebied van inlichtingendiensten en voert op dat onderwerp ook het woord in de Eerste Kamer namens haar partij.

15 uur geleden