Kamer laakt uitbreidend gebruik Microsoft-cloud door overheid
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer blijft ontevreden over het uitbreidende gebruik van de clouddiensten van Microsoft door ministeries. De vaste commissie voor digitalisering zegt al langer dat de overheid moet stoppen met het gebruik van Amerikaanse techreuzen en waar stoppen niet mogelijk is, zoveel mogelijk verminderen. Daarvoor is eerder dit jaar ook een motie aangenomen.
Demissionair staatssecretaris Eddie van Marum (Digitalisering, BBB) is het daarmee eens, maar hij zei tijdens een debat dat de nieuwe cloudregels er nog niet zijn. Dat leidde tot verontwaardiging bij Barbara Kathmann van GroenLinks-PvdA. "Het kan toch niet zo zijn dat we nog snel alles naar de Amerikanen duwen nu het nog kan?" Volgens Kathmann is het in veel gevallen onnodig.
Op dit vlak was eerder al eensgezindheid in de Kamer en ook nu reageerden Kamerleden van links tot rechts verontwaardigd. Van Marum zei zelf dat hij meer zeggenschap wil over het cloudbeleid, maar dat de verantwoordelijkheid nu nog bij de departementen ligt.
Digitaal beleid
Tijdens het debat zeiden meerdere partijen dat ze in het volgende kabinet een minister van Digitalisering willen die dezelfde macht heeft als de minister van Financiën. De nieuwe minister moet departementen echt kunnen aanspreken op hun digitale beleid en ook kunnen ingrijpen.
Aan de andere kant van de tafel bedankte Van Marum de vaste commissie voor de kundigheid. Hij hoopte dat de commissie in de nieuwe Tweede Kamer dat ook wordt. Dat zal waarschijnlijk in een andere samenstelling zijn, omdat veel leden laag op de kieslijst staan. Jesse Six Dijkstra van NSC is helemaal niet verkiesbaar. Verder staan Kathmann, Jan Valize (PVV) en Martijn Buijsse (VVD) op plaatsen die volgens de huidige peilingen ook geen plek in de Kamer opleveren.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Joost Eerdmans (JA21) en Chris Stoffer (SGP) vragen zich af of zij tevreden kunnen zijn met het nieuwe begrotingsvoorstel van het kabinet, nadat PRO, Volt en ChristenUnie lieten blijken positief te zijn. "Als ze alleen links bedienen en rechts niet, heb je een heel ander schaakbord", zei Eerdmans voorafgaand aan een gesprek met premier Rob Jetten en financiënminister Eelco Heinen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver zag "voor het eerst bereidheid" bij het kabinet om de geplande bezuinigingen op de sociale zekerheid te schrappen. De verschillen op vermogensbelasting en het belastingplan zijn volgens Klaver "nog groot".
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver (PRO) en Laurens Dassen (Volt) denken dat ze samen een brede en stabiele meerderheid kunnen leveren om de begroting aan een meerderheid te helpen. "Wij willen graag een akkoord met het kabinet sluiten", zei Klaver voor een gesprek met premier Rob Jetten en minister Eelco Heinen van Financiën.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft goed geluisterd naar de oppositie, zei ChristenUnie-leider Mirjam Bikker na een gesprek met premier Rob Jetten en minister Eelco Heinen van Financiën. Jetten zei vrijdag dat er een nieuw begrotingsvoorstel ligt, maar volgens Bikker staat er nog niets op papier.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten en minister van Financiën Eelco Heinen spreken zaterdagochtend met ChristenUnie-leider Mirjam Bikker en Kamerlid Pieter Grinwis. Ze laten de partij de nieuwe begrotingsplannen zien waar Jetten vrijdag over sprak tijdens zijn persconferentie.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland (PRO) en Volt trekken de komende tijd samen op in de onderhandelingen met het kabinet over de begroting voor 2027. Dat laten beide partijen vrijdagavond weten. Als het minderheidskabinet kan rekenen op de steun van deze twee partijen, is er een meerderheid in zowel de Tweede als Eerste Kamer.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet nodigt twintig steden uit om ook Regenboogstad te worden. Dat kondigde staatssecretaris Judith Tielen (Emancipatie, VVD) vrijdag aan. Momenteel zijn er 56 steden die zich in samenwerking met het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap inzetten voor lhbti-personen.
1 dag geleden