Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer kritisch over roep om hoger loon commissaris staatsbedrijf

Kamer kritisch over roep om hoger loon commissaris staatsbedrijf

DEN HAAG (ANP) - Minister Wopke Hoekstra (Financiën) vindt dat commissarissen bij staatsbedrijven, zoals de NS, Schiphol en TenneT, meer voor hun diensten betaald moeten krijgen. Maar de Tweede Kamer fluit hem hard terug. Zelfs CDA-Kamerlid Evert-Jan Slootweg noemt het pleidooi van zijn eigen politiek leider "toch wel heel erg merkwaardig" in een tijd dat veel bedrijven aangeven dat loonstijgingen er dit jaar nauwelijks in zitten.

Hoekstra verwijst naar een onafhankelijk onderzoek dat hij eind vorig jaar met de Kamer heeft gedeeld. Daarin stond dat de beloning van commissarissen bij private ondernemingen de laatste jaren flink omhoog is gegaan. Dat hangt ook samen met een verzwaring van hun toezichthoudende taken. Bij staatsdeelnemingen is het honorarium ook wel wat gestegen, maar lang niet zo veel.

De minister kan zich naar eigen zeggen "op zich" vinden in de conclusies van de onderzoekers, die een verhoging van de honoraria met 15 tot 20 procent voorstellen. Hij vindt evenwel dat de coronacrisis niet het moment is om dat te doen, en zegt dat hij een besluit overlaat aan het volgende kabinet.

Niet overtuigd

Slootweg is nog niet overtuigd, ook omdat Hoekstra zelf aangeeft dat staatsbedrijven geen moeite hebben aan gekwalificeerde commissarissen te komen. VVD'er Roald van der Linde staat evenmin te trappelen. "Duizenden ondernemers vechten voor het voortbestaan van hun zaak. Moet er echt nu, midden in deze crisis, iets gedaan worden aan de salarissen aan de top? Ik zie het niet en eerlijk gezegd wil ik er gewoon niet over nadenken."

PvdA-Kamerlid Henk Nijboer stelt vast dat commissarissen nu al gemiddeld meer krijgen dat mensen die het minimumloon verdienen. "En het is een bijbaan. Ik snap niet hoe de minister het in zijn hoofd haalt om dit voorstel te doen en ik vraag hem ook om dat onmiddellijk van tafel te halen. Dit zijn verkeerde prioriteiten."

Commissarissen bij staatsdeelnemingen ontvangen tussen de 12.000 en 40.000 euro per jaar. Voor de voorzitters van de raden van commissarissen ligt de beloning tussen de 20.000 en 50.000 euro per jaar.

Meer uit Financieel

Franse luxewinkels dichtgetimmerd om nieuwe protesten

PARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.

4 minuten geleden
Moody's handhaaft Franse kredietrating ondanks grote onrust

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.

3 uur geleden
Brits winkelconcern Frasers claimt controle over merk Hugo Boss

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.

14 uur geleden
Wall Street sluit lager na verder stijgende olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag lager gesloten. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de stijgende olieprijzen. Ingewijden zeiden deze week tegen The New York Times dat de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten nieuwe aanvallen op Iran plannen voor na de Congres-verkiezingen in de Verenigde Staten in november.

14 uur geleden
Senator VS kondigt uitzonderingen aan op Canadese importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten breiden de uitzonderingen van de importheffingen op bepaalde Canadese producten uit. Dat heeft senator Susan Collins vrijdag gezegd op X. De stap kan de herverkiezingscampagne van de Republikeinse Collins een impuls geven.

15 uur geleden
Shein schikt Amerikaans onderzoek voor 100 miljoen, meldt Reuters

LONDEN (ANP/RTR) - Webwinkel Shein heeft ingestemd om een onderzoek van de Amerikaanse toezichthouder FTC te schikken voor 100 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 89 miljoen euro. Dat zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Het onderzoek zou gaan over vertragingen bij leveringen en andere klachten van klanten.

16 uur geleden
Amerikaanse boete voor KLM om vliegen boven Irak

WASHINGTON (ANP) - KLM heeft een boete van 320.000 dollar gekregen van het Amerikaanse ministerie van Transport. De Amerikanen bestraffen de maatschappij, omdat ze bij vluchten met zogenoemde codeshare van Delta Air Lines door luchtruim is gevlogen waarvoor beperkingen van de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gelden.

18 uur geleden