Kamer keurt handelswijze NCTV af en perkt zijn taken in
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer veroordeelt de werkwijze van de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) die jarenlang informatie over personen, politieke partijen en andere organisaties verzamelde, zonder dat daar een wettelijke grondslag voor was. Een motie van DENK-Kamerleden Farid Azarkan en Stephan van Baarle is door een meerderheid van de Kamer aangenomen.
Daarnaast moet wettelijk worden vastgelegd dat de NCTV nooit meer op eigen houtje informatie van personen en organisaties mag verzamelen. Een motie met die strekking van D66, PvdA en DENK is eveneens met een Kamermeerderheid aangenomen. De inlichtingen- en veiligheidsdiensten en de politie doen dit al in het belang van de nationale veiligheid. Daar moet het bij blijven, vindt de Kamer.
De regering moet bovendien excuses maken aan iedereen die ten onrechte door de NCTV is gevolgd, zo heeft de Kamer besloten.
Begin mei werd duidelijk dat onder meer PVV en DENK in geheime rapportages van de NCTV werden gekwalificeerd als polariserend. De fractievoorzitters van beide partijen, Geert Wilders en Azarkan, reageerden laaiend. Minister van Justitie Dilan Yeşilgöz erkende eind mei dat de NCTV nooit dergelijke kwalificaties over politieke partijen had mogen geven.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Net als reisorganisaties eerder dit jaar, merkt ook de ANWB op dat Nederlanders hun vakantieplannen aanpassen door "onrust in de wereld". ANWB baseert zich op de resultaten van de vakantiemonitor, waarin Nederlanders is gevraagd naar hun plannen voor de april- en meivakantie. Vooral Europese bestemmingen zijn populair: 94 procent van de vakantiegangers blijven op het eigen continent. Verre reizen, met name naar Amerika, verliezen hun aantrekkingskracht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Cannabis en amfetamine zijn de meest aangetroffen drugs in het verkeer, blijkt uit onderzoek van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI). Een chemicus en een toxicoloog van het NFI onderzochten ruim 64.000 door de politie ingestuurde bloedmonsters. Uit de analyse van de monsters die positief testten op verdovende middelen blijkt dat THC (cannabis) de meest voorkomende drug is (71 procent), gevolgd door amfetamines zoals speed en xtc (30 procent), cocaïne (15 procent) en GHB (6,8 procent).
1 uur geledenRUCPHEN (ANP) - De PVV gaat mogelijk ook in de Brabantse gemeente Rucphen meebesturen. De partij zegt in gesprek te zijn over deelname aan een nieuw college van burgemeester en wethouders en dat "als een belangrijke stap én als waardering voor onze inspanningen" te beschouwen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere revalidatiecentra laten donderdag weten getroffen te zijn door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Ook de Van der Hoeven Kliniek, een centrum voor klinische forensische psychiatrie, geeft aan dat er patiëntgegevens zijn gestolen. "We staan continu in contact met ChipSoft. Zodra er meer informatie is, horen we dit direct van hen", aldus de tbs-kliniek.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zo'n honderd mensen lopen donderdagavond een mars van Utrecht Centraal naar het Domplein voor de slachtoffers van de Israëlische aanvallen op Libanon. Op het Domplein wordt een wake gehouden.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben bij de aanval op ChipSoft, een belangrijk softwarebedrijf voor de zorg, patiëntgegevens gestolen, waaronder medische gegevens. Dat laat het bedrijf donderdag weten.
10 uur geledenASSEN (ANP) - De advocaten van de 37-jarige Douglas Chesley W. hebben de rechtbank in Assen donderdag gevraagd akkoord te gaan met procesafspraken. W. is een van de verdachten in de zaak over de roof van Roemeense kunstschatten uit het Drents Museum. Hij heeft de afspraken met het Openbaar Ministerie gemaakt.
14 uur geleden