Kamer: huurbevriezing betalen uit miljardenkorting bedrijven
DEN HAAG (ANP) - Het geld dat nodig is om de sociale huren dit jaar te bevriezen, moet uit de miljardenkorting voor bedrijven komen. Een voorstel hiertoe van de PvdA, SP en GroenLinks kan op een meerderheid steunen. Het demissionaire kabinet had al toegezegd de sociale huren niet te laten stijgen. Om te voorkomen dat woningcorporaties dit in de portemonnee voelen, wordt de verhuurdersheffing verlaagd. Dit zal 200 miljoen euro kosten.
Het kabinet heeft nog niet besloten waar dit geld vandaan moet komen. Coalitiepartijen CDA, D66 en ChristenUnie namen vorige week al een voorschot: ze stelden samen voor om de omstreden Baangerelateerde Investeringskorting (BIK) te verlagen. Vooral de VVD is groot voorstander van deze miljardenkorting. De VVD stemde eerder deze maand als enige coalitiepartij voor de motie om de sociale huren te bevriezen. Het ontbrak de motie aan een 'dekking': nergens stond hoe de huurbevriezing betaald moet worden.
De kleine coalitiepartijen wilden voorkomen dat de woningcorporaties de dupe worden van het voorstel. Daarom kwamen ze met een voorstel over de BIK, een belastingkorting van 2 miljard euro per jaar waar vooral de VVD voorstander van is. De BIK geldt overigens voor twee jaar, en kwam in plaats van een verdere verlaging van de winstbelasting.
De linkse oppositie goot het voorstel in een motie, waar ook de kleinere coalitiepartijen voor zullen stemmen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, zou met de Haagse D66 moeten praten over een nieuw college in die stad. Dat adviseert verkenner Ahmed Aboutaleb.
6 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De inwoners van de gemeente Gorinchem kunnen op woensdag 29 april opnieuw naar de stembus. Het stadsbestuur heeft deze datum vastgesteld, nadat een meerderheid van de gemeenteraad een herstemming wilde. Aanleiding zijn vermoedens van stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en de NAVO hadden deze week contact met de Verenigde Staten nadat president Donald Trump had gedreigd uit de NAVO te vertrekken. "Daar is contact over. Ook om de Amerikanen te wijzen op dat we juist meer uitgeven aan Defensie", zei premier Rob Jetten tijdens zijn wekelijkse persconferentie.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Rianne Letschert (Cultuur) vindt het "ontzettend goed nieuws" dat de Roemeense kunstschatten die vorig jaar werden geroofd uit het Drents Museum in Assen, waaronder een eeuwenoude gouden helm, weer zijn teruggevonden. "Wat een heugelijke dag", aldus de D66-bewindsvrouw.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het handelen van minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) rond het terugdraaien van bezuinigingen op subsidie voor UNRWA is niet voor herhaling vatbaar, vindt asielminister en vicepremier Bart van den Brink (CDA).
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet verlengt de missie van het fregat Zr. Ms. Evertsen in het oosten van de Middellandse Zee "tot in beginsel begin mei". Dat heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) de Tweede Kamer laten weten. Het schip vertrok vorige maand naar de regio om bij te dragen aan de verdediging van NAVO-bondgenoten die bedreigd worden door de oorlog in het Midden-Oosten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Robert van Gasteren geeft zijn zetel niet terug aan de BBB in de Eerste Kamer. Hij gaat verder als zelfstandig senator, bevestigt BBB-fractievoorzitter Ilona Lagas woensdag na berichtgeving van WNL.
1 dag geleden