Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer: huurbevriezing betalen uit miljardenkorting bedrijven

Kamer: huurbevriezing betalen uit miljardenkorting bedrijven

DEN HAAG (ANP) - Het geld dat nodig is om de sociale huren dit jaar te bevriezen, moet uit de miljardenkorting voor bedrijven komen. Een voorstel hiertoe van de PvdA, SP en GroenLinks kan op een meerderheid steunen. Het demissionaire kabinet had al toegezegd de sociale huren niet te laten stijgen. Om te voorkomen dat woningcorporaties dit in de portemonnee voelen, wordt de verhuurdersheffing verlaagd. Dit zal 200 miljoen euro kosten.

Het kabinet heeft nog niet besloten waar dit geld vandaan moet komen. Coalitiepartijen CDA, D66 en ChristenUnie namen vorige week al een voorschot: ze stelden samen voor om de omstreden Baangerelateerde Investeringskorting (BIK) te verlagen. Vooral de VVD is groot voorstander van deze miljardenkorting. De VVD stemde eerder deze maand als enige coalitiepartij voor de motie om de sociale huren te bevriezen. Het ontbrak de motie aan een 'dekking': nergens stond hoe de huurbevriezing betaald moet worden.

De kleine coalitiepartijen wilden voorkomen dat de woningcorporaties de dupe worden van het voorstel. Daarom kwamen ze met een voorstel over de BIK, een belastingkorting van 2 miljard euro per jaar waar vooral de VVD voorstander van is. De BIK geldt overigens voor twee jaar, en kwam in plaats van een verdere verlaging van de winstbelasting.

De linkse oppositie goot het voorstel in een motie, waar ook de kleinere coalitiepartijen voor zullen stemmen.

Meer uit Politiek

Jetten roept De Vos op zich in te zetten tegen antisemitisme FVD

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft Forum voor Democratie-leider Lidewij de Vos opgeroepen zich in te zetten tegen antisemitisme binnen haar partij. "Ik doe een beroep op de partijleider, net zoals bij andere partijleiders, om aan het werk te gaan als er overduidelijk signalen zijn dat leden van je partij dingen doen of in het verleden deden die niet door de beugel kunnen."

12 uur geleden
Ook dit kabinet wil bekritiseerde terrorismewet blijvend maken

DEN HAAG (ANP) - Ook het kabinet-Jetten wil een bekritiseerde wet tegen terrorisme permanent maken. Er geldt nu een tijdelijke wet waarmee mensen bijvoorbeeld een meldplicht of contactverbod opgelegd kunnen krijgen, ook zonder dat zij strafrechtelijk zijn veroordeeld voor terrorisme. Als er niets gebeurt, vervalt die wet per 1 maart volgend jaar.

13 uur geleden
Gemeenten met lage opkomst bij verkiezingen: werk aan de winkel

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten waar de opkomst het laagst was bij de gemeenteraadsverkiezingen, willen dit in de toekomst verbeteren. "Ondanks een kleine stijging ten opzichte van de vorige gemeenteraadsverkiezingen, is het jammer dat niet meer stemgerechtigden naar de stembus kwamen", zegt burgemeester Mark Buijs van Roosendaal. "Dat betekent: werk aan de winkel."

14 uur geleden
'Pechgeneratie' krijgt vanaf 2027 'tegemoetkoming' van 2000 euro

DEN HAAG (ANP) - De zogenoemde 'pechgeneratie' van studenten die geen basisbeurs meer kregen en moesten lenen, krijgt vanaf volgend jaar 2000 euro als "tegemoetkoming". Dat zei onderwijsminister Rianne Letschert (D66) na afloop van de ministerraad.

16 uur geleden
Boekholt schrapt wet die voorrang statushouders stopt

DEN HAAG (ANP) - Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) trekt een wetsvoorstel in dat de voorrang voor statushouders voor een sociale huurwoning zou schrappen. De bewindsvrouw werkt aan een alternatieve wet, die pas in werking treedt als er genoeg mogelijkheden zijn om statushouders aan een huis te helpen, schrijft ze in een Kamerbrief.

17 uur geleden
De Vos, Van Baarle en Coenradie verkozen in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tweede Kamerfractievoorzitters Lidewij de Vos van Forum voor Democratie en Stephan van Baarle van DENK zijn verkozen in de gemeenteraad van Rotterdam. Ze stonden als lijstduwer op de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen, maar kregen genoeg voorkeursstemmen voor een zetel. Ook oud-staatssecretaris Ingrid Coenradie (Leefbaar Rotterdam) kan op die manier in de Rotterdamse raad komen.

18 uur geleden
Ministers vinden autoluwte door hoge energieprijzen niet nodig

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt het nog niet nodig om mensen te stimuleren om de auto wat vaker te laten staan. Dat zeggen verschillende ministers voorafgaand aan de ministerraad. Het Internationaal Energieagentschap (IEA) waarschuwde vrijdag voor een energiecrisis en adviseert om minder brandstof te gaan gebruiken. Volgens het kabinet zijn dat soort maatregelen "nog niet aan de orde".

20 uur geleden