Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer houdt vast aan alternatieve locatie voor radar Herwijnen

Kamer houdt vast aan alternatieve locatie voor radar Herwijnen

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat Defensie verder gaat zoeken naar een alternatieve locatie voor de radar in Herwijnen. Staatssecretaris Barbara Visser heeft eerder aangegeven dat zo'n zoektocht niets heeft opgeleverd.

Desondanks willen coalitiepartijen CDA en ChristenUnie dat het ministerie verder gaat zoeken. Zij dienen daarvoor maandag een voorstel in dat de steun zal krijgen van een meerderheid.

GroenLinks schaart zich achter het voorstel. SP en PvdA kwamen eerder al met een soortgelijke motie. De PVV wil niet dat de radar in Herwijnen komt, laat het Tweede Kamerlid Sietse Fritsma weten.

Straling

Volgens Martijn van Helvert (CDA) heeft Defensie niet goed genoeg gezocht naar alternatieven. Daar zijn er volgens hem een "heleboel" van. Alternatieven zijn slechts "sporadisch" onderzocht, vindt Joël Voordewind (ChristenUnie).

De bewoners van Herwijnen zijn tegen de komst van de radar. Zij maken zich zorgen over de straling en wijzen erop dat bij het dorp al een radar van de KNMI staat. Het gemeentebestuur is ook tegen de komst van het SMART-L radarstation.

De radar is nodig voor de luchtbewaking en moet de installatie in Nieuw Milligen vervangen. Die is aan het einde van haar levensduur. Volgens Defensie vormt de straling geen gevaar voor de gezondheid. Met een speciale regeling kan het ministerie de bezwaren van de gemeente opzijzetten.

Meer uit Politiek

Kabinet kan nog niet zeggen wanneer het energiemaatregelen treft

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet kan nog niet zeggen wanneer het maatregelen treft om de economische gevolgen van de oorlog in Iran, vooral op het gebied van energie, te verlichten. Dat zei minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) aan het begin van de beantwoording van het kabinet tijdens een debat daarover.

2 uur geleden
Partijen vallen FVD aan op vriendelijke houding Iran en Rusland

DEN HAAG (ANP) - Partijen van coalitie en oppositie vallen Kamerlid Ralf Dekker (Forum voor Democratie) aan op zijn houding naar Rusland en Iran. De uiterst rechtse partij stelde in een debat over hoge energieprijzen dat Nederland weer moet beginnen met gas afnemen van Rusland, ondanks de oorlog in Oekraïne.

3 uur geleden
Minister Sjoerdsma gaat op handelsmissie naar China

DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) gaat binnenkort op handelsmissie naar China. Dat laat hij weten na een gesprek met de Chinese minister Wang Wentao van Handel. Sjoerdsma staat in China op een sanctielijst, waardoor het onduidelijk was of hij welkom was in het land.

3 uur geleden
Defensie geeft excuses en compensatie na aanval op Mosul

DEN HAAG (ANP) - Minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) heeft de nabestaanden van een Nederlands bombardement op de Noord-Iraakse stad Mosul in 2016 excuses aangeboden. "Daarnaast heb ik, gelet op de uitzonderlijke omstandigheden van dit specifieke geval, besloten de nabestaanden een vrijwillige financiële tegemoetkoming aan te bieden", schrijft ze aan de Tweede Kamer.

5 uur geleden
Linkse partijen willen dat olieconcerns betalen voor energiesteun

DEN HAAG (ANP) - De linkse oppositiepartijen SP en Partij voor de Dieren willen net als GroenLinks-PvdA dat oliebedrijven iets inleveren van de overwinsten die zij behalen door de hoge prijzen van olie en gas. Dat geld moet worden gebruikt om huishoudens te compenseren voor de sterk gestegen prijzen aan de pomp.

6 uur geleden
Interesse D66 en CDA voor maximumprijs, VVD wil lagere accijnzen

DEN HAAG (ANP) - Tijdens het debat over de economische gevolgen van de oorlog in Iran toonden D66 en het CDA interesse in een plafond voor de prijzen aan de pomp. Partijleider Jesse Klaver (GroenLinks-PvdA) kwam met dat idee en wil grote olie- en gasbedrijven ervoor laten betalen.

7 uur geleden
Leeftijdsgrens afsteken vuurwerk moet naar 18 jaar, vindt kabinet

DEN HAAG (ANP) - De minimale leeftijd waarop mensen vuurwerk mogen afsteken, moet naar 18 jaar, vindt het kabinet. Staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur en Waterstaat, CDA) sprak in een debat steun uit voor een voorstel van CDA en de Partij voor de Dieren om dat te regelen. "Ik denk dat het verstandig is om dat te doen."

8 uur geleden