Kamer en kabinet eensgezind: strengere straffen voor dierenbeulen
DEN HAAG (ANP) - Er komen strengere straffen voor dierenbeulen, blijkt na een debat in de Tweede Kamer. Donderdag werd gedebatteerd over een wetsvoorstel daartoe, en de Kamer en het kabinet zijn eensgezind.
Dat er een levenslang houdverbod komt voor ernstige dierenbeulen, is zo goed als zeker. Eerder was het voor de rechter nog niet mogelijk om een houdverbod als losse maatregel op te leggen. Wel kon het voorwaardelijk worden opgelegd aan een dierenbeul, maar het verbod verviel weer als diegene lang genoeg niet in de fout was gegaan. Dat het nu ook los kan worden opgelegd, heeft volgens minister Dilan Yeşilgöz een "sterk normerende werking".
Verder gaat de maximumstraf voor dierenbeulen van 3 jaar naar 5 jaar en mogen burgers niet meer zelf dieren doden. Hier blijven wel enkele uitzonderingen voor bestaan, zegt landbouwminister Piet Adema. Zo blijft het in uitzonderlijke gevallen mogelijk om zelf dieren te doden als die ondraaglijk lijden, en in sommige gevallen is het thuis slachten van dieren toegestaan.
Ook het doelbewust afsturen van bijvoorbeeld een hond op een ander dier of mens wordt strenger bestraft. Een waakhond houden of bijvoorbeeld het verjagen van dieren met een hond mag nog wel. De Tweede Kamer is blij dat de wet er nu eindelijk komt. Meerdere Kamerleden spraken van een "bijzonder" of zelfs "historisch" debat. De wet werd nog ingediend door het vorige kabinet. Yeşilgöz vindt ook dat de wet "veel eerder" bij de Kamer had moeten liggen. "De aanloopt verdient niet de schoonheidsprijs."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - SGP-leider Chris Stoffer vindt dat het kabinet al voor de zomer met gesprekken over de begroting had moeten beginnen. "Dat had ik wel verwacht, ja", zei hij voorafgaand aan zijn eigen gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mirjam Bikker wil dat de rekening van stijgende prijzen niet eenzijdig bij werkende mensen wordt neergelegd. "En dat dreigt wel te gebeuren", zei de leider van de ChristenUnie voorafgaand aan een begrotingsgesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz en Bart van den Brink.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - 50PLUS-leider Jan Struijs is kritisch op het minderheidskabinet. Volgens hem zou het "voor het land" verstandiger zijn als het kabinet alsnog een gedoogconstructie aangaat. "Maar voor ons is het beter om verder te gaan met een minderheidskabinet", zei hij voorafgaand aan een gesprek over de begroting.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nachten van minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) zijn "al korter". Dat zei de bewindsman voorafgaand aan een begrotingsraad, een extra ministerraad over de begroting. En hij verwacht dat de gesprekken alleen maar zwaarder worden.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte vindt dat oppositiepartijen PRO en JA21 elkaar niet moeten uitsluiten bij de gesprekken over de begroting. Beide partijen hebben afgelopen dagen gezegd dat de verschillen tussen wat ze willen te groot zijn om dezelfde begroting te kunnen steunen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Christine Teunissen verwacht met haar vriend een kindje en gaat daarom eind november met zwangerschapsverlof, zo meldt de leider van de Partij voor de Dieren. Haar partijgenoot Ines Kostić zal haar dan tijdelijk vervangen als fractievoorzitter.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft er spijt van dat het de Tweede Kamer niet eerder heeft geïnformeerd over het terugvinden van een 'datakluis' met tientallen miljoenen documenten over het toeslagenschandaal. Dat antwoordt staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën, D66), ook namens staatssecretaris Sandra Palmen (Toeslagen, partijloos), op Kamervragen. Tegelijk geven ze aan dat er geen opzet is geweest om informatie achter te houden of belastingplichtigen te duperen.
1 dag geleden