
Kamer debatteert woensdag over toeslagenrapport
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer debatteert woensdag over het harde rapport van de commissie-Van Dam over de toeslagenaffaire. Ook als het kabinet vrijdag besluit af te treden, gaat dat debat gewoon door. De reactie op het rapport, waar het kabinet hoe dan ook vrijdag mee komt, wordt besproken.
Die inhoudelijke reactie gaat naar verwachting om de spelregels voor de manier waarop de overheid met burgers omgaat. Daarnaast moet de informatievoorziening van het kabinet worden verbeterd en komen er nogmaals excuses. Het systeem dat het toeslagenstelsel moet vervangen zal ook besproken worden.
Maar het kabinet hakt vrijdag ook een knoop door over zijn eigen lot. Mocht het kabinet collectief aftreden, dan zal het demissionaire kabinet alsnog in debat gaan met de Tweede Kamer. Kamerleden zijn uiterst kritisch op de rol van het kabinet in de toeslagenaffaire, maar ook de eigen rol van het parlement zal aan bod komen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Mariëlle Paul (Sociale Zaken en Werkgelegenheid, VVD) werkt aan een wetswijziging die ervoor zorgt dat een rechter kan toetsen of een vakbond onafhankelijk is, schrijft ze in een Kamerbrief. De demissionaire bewindsvrouw wil hiermee voorkomen dat werkgevers collectieve arbeidsovereenkomsten (cao's) afsluiten met vakbonden waaraan ze gelieerd zijn, bijvoorbeeld omdat ze die zelf hebben opgericht.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - BBB-leider Caroline van der Plas is blij dat PVV-voorman Geert Wilders weer bereid is tot debatten en mediaoptredens. "Het is goed om te laten zien waar je voor staat, en dat je kritisch bevraagd kan worden", zei zij in het RTL Ontbijtnieuws. Zelf wil zij graag van Wilders horen "waarom hij is weggelopen" uit het kabinet.
1 dag geledenN i e u w bericht, meer informatie in 4e en laatste alinea
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De minister van Economische Zaken moet in het volgende kabinet een sterkere rol krijgen, met name bij de aanpak van de regeldruk voor bedrijven. Daarvoor pleitten meerdere partijen tijdens het ondernemersdebat bij BNR.
2 dagen geledenLUXEMBURG (ANP) - Asielminister David van Weel (VVD) denkt dat de Tweede Kamer de aangepaste asielwet niet meer voor de verkiezingen behandelt. In de aangepaste wet zijn alle vormen van hulp aan mensen die illegaal in Nederland verblijven niet strafbaar gemaakt. Dat was in het eerste wetsvoorstel onduidelijk.
2 dagen geledenLUXEMBURG (ANP) - Demissionair minister David van Weel (Asiel) is voor wederzijdse erkenning van asielbesluiten van alle EU-landen. Die moet voorkomen dat asielzoekers die in het ene EU-land geen asiel krijgen dat alsnog in een ander EU-land aanvragen om uitzetting te voorkomen. De VVD-minister ziet niets in de wens van een aantal landen om asielzoekers nieuwe beroepsmogelijkheden te geven tegen een asielbesluit van welk EU-land dan ook.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland moet 15 procent minder grondstoffen gebruiken in 2035 ten opzichte van 2016. Dat staat in een nieuw plan voor een kringloopeconomie in Nederland dat demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Milieu, VVD) dinsdag heeft gepubliceerd. Het oude doel was een halvering in 2030, maar dat werd anders berekend. Daarom willen zowel het ministerie als het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) niet spreken van een lagere ambitie.
2 dagen geleden