Kamer debatteert over versoepelde coronamaatregelen
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer gaat donderdag opnieuw in debat met premier Mark Rutte en 'coronaminister' Hugo de Jonge over de maatregelen om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Een aantal van die maatregelen werd woensdag versoepeld. Daarnaast heeft het kabinet een "routekaart" gepresenteerd over hoe bepaalde maatregelen de komende tijd worden afgebouwd.
Voor het debat worden de partijen bijgepraat door RIVM-kopstuk Jaap van Dissel. Hij zal het technische aspect van de verspreiding van het virus toelichten en welke effecten de gemaakte keuzes daarop zullen hebben.
Het kabinet kondigde woensdag aan het gebruik van mondkapjes in het openbaar vervoer toch verplicht te stellen. Volgende week mogen contactberoepen zoals kappers weer aan de slag en zijn niet-contactsporten weer beperkt toegestaan. Daarnaast streeft het kabinet ernaar vanaf 1 juni iedereen met klachten te kunnen laten testen. Vanaf dan mogen buitenterrassen ook weer open, mits er 1,5 meter afstand wordt gehouden.
Naast het versoepelen van die maatregelen zal de Kamer zich buigen over bijvoorbeeld de situatie in verpleeghuizen. Ook zullen de partijen vragen naar de plannen van het kabinet voor de langere termijn.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland denkt dat de recente afsluitingen van belangrijke bruggen voorkomen hadden kunnen worden als het Rijk meer zou investeren in infrastructuur. Rijkswaterstaat maakte woensdag bekend dat de westelijke Suurhoffbrug over het Hartelkanaal richting de Maasvlakte grotendeels dichtgaat, omdat er scheuren zitten in de constructie. En sinds half juli mogen geen vrachtwagens en touringcars meer over de Merwedebrug bij Gorinchem rijden, omdat de stalen boogconstructie van de brug in de A27 te zwak is geworden.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Opnieuw zijn mankementen ontdekt in een belangrijke brug waar een snelweg overheen gaat: in de westelijke Suurhoffbrug richting de Maasvlakte zijn scheuren geconstateerd, meldt Rijkswaterstaat. Die zitten in een van de hoofdliggers. Omwille van de veiligheid sluit de wegbeheerder de twee gewone rijstroken af. Al het verkeer moet over de vluchtstrook.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Acteur Stefan de Walle stopt per direct met zijn rol als Sinterklaas in Het Sinterklaasjournaal. De Walle vertolkte de rol sinds 2011. Wie de nieuwe Sinterklaas wordt, maakt de NTR nog niet bekend.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht heeft de aangekondigde snelwegblokkade van Extinction Rebellion (XR) komende zaterdag verboden. De actiegroep wil opnieuw demonstreren op de Ring A12 bij Utrecht, maar de gemeente staat dat niet toe. "Het betreden en blokkeren van een snelweg is verboden en strafbaar", staat op de website.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het overgrote deel van de mensen die betrokken waren bij het busongeluk in Zwitserland is terug in Nederland. Woensdag zijn opnieuw drie mensen onderweg naar huis en staat de teller op veertig, meldt alarmcentrale Eurocross. Momenteel liggen nog vier mensen in het ziekenhuis. De verwachting is dat zij donderdag terugreizen.
4 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De daders van de grootschalige spoorsabotages van dinsdag hadden duidelijk kennis over spoorsystemen en waren bovenal uit op overlast, denkt directeur Jorn Pruntel van spooraannemer ASSET Rail. "Het was zeer vakkundig uitgevoerd. Hiervoor moet je veel kennis hebben van het vakgebied, anders kun je dit niet", schat hij in.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie in Den Haag heeft woensdag twee personen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij de rellen op het Malieveld. Een politieagent raakte daarbij lichtgewond. De Mobiele Eenheid zette kort een waterwerper en pepperspray in.
5 uur geleden