Kamer debatteert over schrappen anderhalvemeterregel
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer debatteert over de nieuwe coronaregels die het kabinet vanaf 25 september wil invoeren. Het parlement buigt zich onder meer over de afschaffing van de anderhalvemeterregel, de bredere inzet van coronatoegangsbewijzen en de versoepelingen voor evenementen.
Verschillende partijen hebben al kritiek geuit en vragen gesteld over de plannen. Zo vraagt de ChristenUnie zich af of het een goed idee is dat mensen binnenkort veel vaker moeten aantonen dat ze genezen zijn van corona of getest of gevaccineerd zijn. D66 heeft juist suggesties gedaan voor een strengere variant van het toegangsbewijs waarmee dan meer sectoren heropend zouden kunnen worden.
In de Kamer zijn vragen gerezen over de noodzaak van sommige coronamaatregelen, zoals de plicht om een coronatoegangsbewijs te laten zien op het terras. Ook wordt betwijfeld of het verstandig is om in dit stadium al de anderhalvemeterregel los te laten. Verder hebben Kamerleden vragen over de testfaciliteiten, het vaccinatieprogramma, de maatschappelijke positie van ongevaccineerden en kwetsbaren en de handhaving van de regels, zo bleek daags na de persconferentie.
Infectieziektendeskundige Jaap van Dissel van het RIVM zei woensdag in de Kamer dat die stap spannend is gezien het aanstaande griepseizoen. Dat geeft het virus weer "de wind in de rug", zei hij. Uit berekeningen is gebleken dat als gevolg van de aanstaande versoepelingen het aantal patiënten op de intensive cares waarschijnlijk zal toenemen.
Meer uit Politiek
WASHINGTON (ANP) - Premier Rob Jetten wil zich niet te bescheiden opstellen tijdens het besloten diner dat de Amerikaanse president Donald Trump maandag geeft voor het koningspaar en waar Jetten bij aanschuift. Het bezoek komt op een moment dat de relatie tussen de VS en Europa gespannen is.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse blokkade van Iran is "onwenselijk", zegt premier Rob Jetten maandag in een gesprek met het ANP. Maar het is een betere manier om de druk op het bewind in Teheran op te voeren "dan de dreigementen die we eerder hebben gezien" van de Amerikanen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 is ook in de Eerste Kamer tegen de asielwetten die nog zijn gemaakt door voormalig asielminister Marjolein Faber (PVV). Daardoor is steun van het CDA nodig om tot een meerderheid te kunnen komen in de Eerste Kamer. Het is nog niet bekend of het CDA de wetten gaat steunen, in de Tweede Kamer deed de partij dat niet.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA staat voortaan als Progressief Nederland (PRO) in de registers voor landelijke en Europese verkiezingen. De Kiesraad heeft geoordeeld dat de nieuwe naam van de fusiepartij voldoet aan de eisen. Dat betekent dat bij nieuwe verkiezingen Progressief Nederland op het stembiljet staat. Ook het nieuwe logo is geregistreerd. Lokale partijen die verwarring vrezen, zijn echter niet van plan hun verzet tegen de nieuwe partijnaam te staken, laat ProVeenendaal desgevraagd weten.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind excuses aanbieden voor de rol die de overheid daarin heeft gespeeld. Ook de afgestane kinderen krijgen excuses. Dat meldt staatssecretaris Claudia van Bruggen (Rechtsbescherming, D66) aan de Tweede Kamer.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Defensieminister Dilan Yeşilgöz ziet niet voor zich dat Nederland meedoet aan het Amerikaanse plan om scheepvaart van en naar Iran te blokkeren. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde de blokkade in de Straat van Hormuz zondag aan, terwijl tot nu toe Iran de zeestraat zelf heeft afgesloten. Blokkeren zou "averechts" werken, zei de VVD-minister in radioprogramma Sven Op 1.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkiezingsoverwinning van Péter Magyar "markeert een nieuwe stap voor Hongarije en de EU, met hoop op herstel van de democratie, rechtsstaat en Europese samenwerking", schrijft premier Rob Jetten op X. Hij feliciteert de oppositieleider, die volgens eerste tellingen van het Kiesbureau premier Viktor Orbán ruimschoots verslaat.
1 dag geleden