Kamer buigt zich woensdag over geweldsuitbarsting Amsterdam
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer debatteert woensdag vanaf 10.15 uur over het geweld in Amsterdam tegen Israëlische supporters na afloop van de voetbalwedstrijd tussen Ajax en Maccabi Tel Aviv. Een brede meerderheid steunde een verzoek van PVV-leider Geert Wilders om dat debat snel te voeren.
Ondervoorzitter Tom van der Lee liet direct weten dat daar woensdag ruimte voor is gemaakt op de Kameragenda. Eigenlijk stonden op die dag in de plenaire zaal twee begrotingsbehandelingen op de rol, die van Defensie en van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp.
Wilders wil dat naast minister-president Dick Schoof, die deze week bij de klimaattop in Bakoe zou zijn maar die na het geweld in Amsterdam heeft afgezegd, ook de ministers David van Weel (Justitie en Veiligheid) en Judith Uitermark (Binnenlandse Zaken) bij het debat zijn. Het kabinet beslist zelf wie het afvaardigt.
De Kamer wil dat het kabinet nog voor het begin van het debat het nodige huiswerk inlevert. Er is onder meer gevraagd om een feitenrelaas, zoals ook de gemeente Amsterdam dat heeft opgesteld, en een uitgebreide reactie op het geweld waar ook de supporters van Maccabi zich aan zouden hebben bezondigd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De SGP doet samen met VVD, CDA, BBB en ChristenUnie een nieuwe poging om de koning weer een rol te geven in het formatieproces. Aanleiding is het gedoe dat opnieuw is ontstaan rond een door de Tweede Kamer aangestelde informateur. D66'er Hans Wijers stapte op nadat een privébericht was uitgelekt waarin hij VVD-leider Dilan Yeşilgöz een feeks noemde.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam wil de meldingsbereidheid rond antisemitisme vergroten. Dat staat in de dinsdag gepubliceerde Aanpak Antisemitisme. Ook moet er onder meer een Amsterdams-Jiddisch woordenboek komen. Dat "onderstreept niet alleen de langdurige aanwezigheid van de Joodse gemeenschap in de stad, maar ook de diepgaande invloed die zij heeft gehad op de ontwikkeling van de Amsterdamse taal en cultuur".
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg en het Rijk zouden met partners over de grens in België en Duitsland moeten samenwerken om de wasbeer te bestrijden. Dat is noodzakelijk om te voorkomen dat de invasieve soort zich verder in Limburg en de rest van Nederland verspreidt, zeggen wetenschappers in een rapport dat de provincie en het ministerie van Landbouw (LVVN) lieten opstellen over het bestrijden van de wasbeer.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil onderzoeken hoe elke leerling op school gelijk kan worden behandeld, ongeacht de "levensbeschouwelijke richting" van een school. Dinsdagmiddag werd tot frustratie van de SGP en ChristenUnie een motie van de VVD hiervoor aangenomen. Volgens de christelijke partijen is dit "ongrondwettig en illiberaal" en strijdig met de vrijheid van onderwijs.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor woningbouw van 2030 tot en met 2035 is naar schatting nog 3,9 miljard euro nodig. Dat heeft adviesbureau Rebel berekend in opdracht van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Het geld zou nodig zijn om in die jaren ruim een miljoen woningen te bouwen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Justitie en Veiligheid geeft toe dat zij fouten maakte in een onderzoek naar de geheime detentielocatie van Inez Weski (70). De voormalige advocate diende in oktober een klacht in tegen de inspectie. Die startte daarop een intern onderzoek.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Niels van der Laan en Jeroen Woe zijn uitgeroepen tot Mediapersonen van het Jaar. De makers van het populaire NPO 1-programma Even tot hier werden dinsdag onderscheiden met de bijbehorende wisselbeker in Beeld & Geluid in Hilversum. De prijs is een initiatief van mediavakblad BM.
3 uur geleden