Kamer buigt zich woensdag over geweldsuitbarsting Amsterdam
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer debatteert woensdag vanaf 10.15 uur over het geweld in Amsterdam tegen Israëlische supporters na afloop van de voetbalwedstrijd tussen Ajax en Maccabi Tel Aviv. Een brede meerderheid steunde een verzoek van PVV-leider Geert Wilders om dat debat snel te voeren.
Ondervoorzitter Tom van der Lee liet direct weten dat daar woensdag ruimte voor is gemaakt op de Kameragenda. Eigenlijk stonden op die dag in de plenaire zaal twee begrotingsbehandelingen op de rol, die van Defensie en van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp.
Wilders wil dat naast minister-president Dick Schoof, die deze week bij de klimaattop in Bakoe zou zijn maar die na het geweld in Amsterdam heeft afgezegd, ook de ministers David van Weel (Justitie en Veiligheid) en Judith Uitermark (Binnenlandse Zaken) bij het debat zijn. Het kabinet beslist zelf wie het afvaardigt.
De Kamer wil dat het kabinet nog voor het begin van het debat het nodige huiswerk inlevert. Er is onder meer gevraagd om een feitenrelaas, zoals ook de gemeente Amsterdam dat heeft opgesteld, en een uitgebreide reactie op het geweld waar ook de supporters van Maccabi zich aan zouden hebben bezondigd.
Meer uit Binnenland
WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.
19 minuten geledenWINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.
20 minuten geleden'T HARDE (ANP) - Bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde lijkt het grootste gevaar te zijn geweken. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. Alle civiele brandweereenheden gaan rond middernacht terug naar hun kazernes en dan neemt de brandweer van Defensie het over. Die is met meerdere voertuigen op het terrein om de situatie te monitoren en kleine oplaaiende vuurpluimpjes te blussen.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
8 uur geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
10 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
12 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
13 uur geleden