Kamer buigt zich woensdag over geweldsuitbarsting Amsterdam
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer debatteert woensdag vanaf 10.15 uur over het geweld in Amsterdam tegen Israëlische supporters na afloop van de voetbalwedstrijd tussen Ajax en Maccabi Tel Aviv. Een brede meerderheid steunde een verzoek van PVV-leider Geert Wilders om dat debat snel te voeren.
Ondervoorzitter Tom van der Lee liet direct weten dat daar woensdag ruimte voor is gemaakt op de Kameragenda. Eigenlijk stonden op die dag in de plenaire zaal twee begrotingsbehandelingen op de rol, die van Defensie en van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp.
Wilders wil dat naast minister-president Dick Schoof, die deze week bij de klimaattop in Bakoe zou zijn maar die na het geweld in Amsterdam heeft afgezegd, ook de ministers David van Weel (Justitie en Veiligheid) en Judith Uitermark (Binnenlandse Zaken) bij het debat zijn. Het kabinet beslist zelf wie het afvaardigt.
De Kamer wil dat het kabinet nog voor het begin van het debat het nodige huiswerk inlevert. Er is onder meer gevraagd om een feitenrelaas, zoals ook de gemeente Amsterdam dat heeft opgesteld, en een uitgebreide reactie op het geweld waar ook de supporters van Maccabi zich aan zouden hebben bezondigd.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Jill Helena is "verbijsterd en van slag" dat het Openbaar Ministerie heeft gevraagd om Ali B vrij te spreken van het aanranden van de zangeres. Ze hoorde er pas vlak voor het hoger beroep van, laat ze weten via haar advocaat Sébas Diekstra.
1 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft woensdag aangifte gedaan van meerdere vormen van verkiezingsfraude. Het gaat onder meer om beïnvloeding en ronselen van volmachten. Dat zei ze donderdag bij aanvang van een tweede informatiebijeenkomst voor de raad over het onderzoek naar mogelijke stemfraude in de Zuid-Hollandse gemeente.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is baanbrekend dat een omstreden 'uitkleedfunctie' in de chatbot Grok wordt verboden. Dat zegt Robbert Hoving, directeur van Offlimits, een kenniscentrum over onlinemisbruik. Die organisatie spande met Fonds Slachtofferhulp een kort geding aan tegen de dienst en kreeg donderdag gelijk van de rechtbank in Amsterdam.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland steunt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten. De minister wil dat die met spoed nieuwe opvangplekken voor asielzoekers regelen.
3 uur geledenWEESP (ANP) - Criminelen gebruiken zwaardere en meer explosieven bij plofkraken op geldautomaten. Dat ziet Geldmaat, het bedrijf dat beheer en onderhoud van de automaten regelt voor de grote banken in Nederland. Na nieuwe aanvallen op zogeheten sealbagautomaten heeft Geldmaat donderdag maatregelen genomen om plofkraken te voorkomen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chatbot Grok mag zijn 'uitkleedfunctie' niet meer aanbieden in Nederland. De rechtbank in Amsterdam heeft de tool donderdag verboden, nadat het Fonds Slachtofferhulp en het expertisecentrum Offlimits dat hadden geëist in een kort geding.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Advocaat Bart Swier heeft voor zijn cliënt Ali B ook om vrijspraak gevraagd voor het verkrachten van zangeres Ellen ten Damme. De advocaat stelde onder meer dat een verklaring van haar toenmalige partner niet als steunbewijs kan worden gebruikt.
4 uur geleden