Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer buigt zich woensdag over geweldsuitbarsting Amsterdam

Kamer buigt zich woensdag over geweldsuitbarsting Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer debatteert woensdag vanaf 10.15 uur over het geweld in Amsterdam tegen Israëlische supporters na afloop van de voetbalwedstrijd tussen Ajax en Maccabi Tel Aviv. Een brede meerderheid steunde een verzoek van PVV-leider Geert Wilders om dat debat snel te voeren.

Ondervoorzitter Tom van der Lee liet direct weten dat daar woensdag ruimte voor is gemaakt op de Kameragenda. Eigenlijk stonden op die dag in de plenaire zaal twee begrotingsbehandelingen op de rol, die van Defensie en van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp.

Wilders wil dat naast minister-president Dick Schoof, die deze week bij de klimaattop in Bakoe zou zijn maar die na het geweld in Amsterdam heeft afgezegd, ook de ministers David van Weel (Justitie en Veiligheid) en Judith Uitermark (Binnenlandse Zaken) bij het debat zijn. Het kabinet beslist zelf wie het afvaardigt.

De Kamer wil dat het kabinet nog voor het begin van het debat het nodige huiswerk inlevert. Er is onder meer gevraagd om een feitenrelaas, zoals ook de gemeente Amsterdam dat heeft opgesteld, en een uitgebreide reactie op het geweld waar ook de supporters van Maccabi zich aan zouden hebben bezondigd.

Meer uit Binnenland

Flatgebouw in Hengelo ontruimd om zeer grote brand

HENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.

50 minuten geleden
Slachtoffers steekpartij Ahoy zijn 15 en 23 jaar, dader nog zoek

ROTTERDAM (ANP) - De politie is nog op zoek naar de dader of daders die vrijdagavond twee bezoekers van Ahoy met messteken hebben verwond. De slachtoffers zijn een jongen van 15 en een man van 23 jaar oud, aldus een politiewoordvoerder zaterdag.

3 uur geleden
Boekensector bedankt Frits Spits met gouden leeslint

HILVERSUM (ANP) - De boekenwereld heeft een speciale prijs in het leven geroepen om Frits Spits te bedanken voor zijn "uitzonderlijke bijdragen aan de kracht van verhalen en lezen". De 77-jarige radiomaker kreeg de onderscheiding zaterdag na de laatste aflevering van zijn NPO Radio 1-programma De Taalstaat.

3 uur geleden
Frits Spits neemt afscheid van De Taalstaat: zal u enorm missen

HILVERSUM (ANP) - Frits Spits heeft zaterdag de laatste uitzending van zijn programma De Taalstaat gepresenteerd. De radiomaker kondigde in september aan na 52 jaar te stoppen met radio. In het nieuwe jaar gaat De Taalstaat verder met schrijver Ronald Giphart als presentator.

3 uur geleden
Grenscontroles zorgden dit jaar voor meer filedruk

DEN HAAG (ANP) - De filedruk, het aantal files en de tijd dat weggebruikers stilstonden, is het afgelopen jaar met 3 procent gestegen vergeleken met 2024. Dat meldt de ANWB op basis van cijfers van TomTom. De stijging komt voornamelijk door grenscontroles in Duitsland. De verkeersbond zag het aantal files aan de oostgrens enorm toenemen.

7 uur geleden
Zorgwijzer ziet kwart minder overstappers door stabiele premies

BARENDRECHT (ANP) - Minder mensen stappen over van zorgverzekering, meldt vergelijkingssite Zorgwijzer. Vermoedelijk komt dat door de premies die veelal gelijk blijven of zelfs licht dalen. Zorgwijzer ziet het aantal Nederlanders dat overstapt met ruim een kwart dalen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.

9 uur geleden
Code geel voor gladheid en mist in groot deel van Nederland

DE BILT (ANP) - Het kan zaterdagochtend glad zijn op de weg. Daarvoor waarschuwt het KNMI. Voor een groot deel van Nederland is code geel afgegeven. Ook omdat het mistig wordt.

10 uur geleden