Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer buigt zich twee dagen lang over kabinetsplannen voor 2021

Kamer buigt zich twee dagen lang over kabinetsplannen voor 2021

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer buigt zich woensdag en donderdag over de plannen van het kabinet voor volgend jaar. De Algemene Politieke Beschouwingen worden gezien als het belangrijkste debat van het jaar. Woensdag komen de fractievoorzitters van alle partijen aan bod, donderdag reageert premier Mark Rutte namens het kabinet.

In tegenstelling tot andere jaren is niet het hele kabinet aanwezig. Om in coronatijd ook in 'vak K' genoeg afstand te kunnen houden, wordt Rutte alleen vergezeld door de vicepremiers Hugo de Jonge, Kajsa Ollongren en Carola Schouten en door de ministers Wopke Hoekstra (Financiën), Wouter Koolmees (Sociale Zaken) en Eric Wiebes (Economische Zaken).

De overige ministers en de staatssecretarissen volgen het debat noodgedwongen op afstand. Zij zijn wel beschikbaar voor advies aan de bewindslieden die wel in de Tweede Kamer zitten. Ook de Kamer zelf zal niet voltallig zijn, zodat de leden onderling 1,5 meter afstand kunnen bewaren.

PVV-leider Geert Wilders opent woensdagochtend het debat, als fractievoorzitter van de grootste oppositiepartij. De laatste sprekers is 'zetelrover' Wybren van Haga, die afgelopen jaar uit de VVD-fractie stapte. Hij begint waarschijnlijk pas laat op de avond aan zijn 10 minuten spreektijd.

Meer uit Politiek

Klaver wil deze week onderhandelen met Jetten over belastingplan

AMSTERDAM (ANP) - PRO-partijleider Jesse Klaver heeft premier Rob Jetten uitgenodigd om komende week te onderhandelen over het belastingplan. Op een partijbijeenkomst in Amsterdam hekelt hij dat er nog altijd geen zicht is op een meerderheid voor dat pakket aan belastingen. "Als het kabinet stilvalt, moet het initiatief van ons komen."

5 uur geleden
Nederland loopt weg bij IMF-vergadering om Russische speech

BANGKOK (ANP) - Nederland is net als een aantal andere landen weggelopen bij een bijeenkomst van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) toen de Russische minister van Financiën de groep zou toespreken. Dat meldt het ministerie van Financiën aan het ANP.

1 dag geleden
Karremans bezweert gepauzeerde projecten later weer te hervatten

ROTTERDAM (ANP) - Infraprojecten die deze vrijdag zijn uitgesteld, zullen later alsnog worden hervat, zei minister Vincent Karremans (Infrastructuur) op een persmoment bij de Calandbrug in Rotterdam. Hij weersprak dat van uitstel afstel komt. "De opgave die er lag voor die projecten is niet weg. Die zal op een gegeven moment weer worden opgepakt."

2 dagen geleden
Yeşilgöz ziet rechtse steun voor belastingplan nog steeds zitten

DEN HAAG (ANP) - VVD-vicepremier Dilan Yeşilgöz blijft hopen op een akkoord over het belastingplan waar ook rechtse partijen achter staan. Zij gelooft niet dat zo'n deal verder uit zicht is geraakt nu JA21 nieuwe asieleisen op tafel heeft gelegd, en de SGP ruziet met zorgminister Sophie Hermans die eisen van de streng christelijke partij op het gebied van abortus niet wil inwilligen.

2 dagen geleden
Kabinet wil infrastructuur weer op orde brengen met 18 miljard

DEN HAAG (ANP) - Om de basis van de infrastructuur weer op orde te krijgen, steekt het kabinet 18 miljard euro extra in onderhoud en vernieuwing van wegen, bruggen, spoor en waterwerken. Behoud en veiligheid staan voorop in de keuzes die zijn gemaakt. Een groot aantal infrastructurele projecten wordt gepauzeerd.

2 dagen geleden
Van Weel hoopt op aangifte Albert Heijn na cyberincident

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel hoopt dat Albert Heijn alsnog aangifte doet van een vermoedelijke hackpoging begin deze week. Donderdagavond werd bekend dat het supermarktbedrijf, dat nog altijd kampt met de naweeën van het beveiligingsincident, dat nog niet heeft gedaan. Het bedrijf heeft ook nog niet verteld wat er precies is voorgevallen.

2 dagen geleden
Steun van SGP voor begroting verder weg na motie van afkeuring

DEN HAAG (ANP) - De kans dat de SGP de begrotingen van het kabinet en het belastingplan gaat steunen, is een stuk kleiner geworden nadat SGP-Kamerlid Diederik van Dijk een motie van afkeuring indiende tegen zorgminister Sophie Hermans. Van Dijk vindt het betreurenswaardig dat de VVD-minister een proef voor late abortussen laat doorgaan.

3 dagen geleden