Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer buigt zich eindelijk over coronawet

Kamer buigt zich eindelijk over coronawet

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer buigt zich deze week eindelijk over de zogenoemde coronaspoedwet, die een wettelijke grondslag moet bieden voor de coronamaatregelen in Nederland. Woensdag komt de Tweede Kamer aan het woord, een dag later beantwoordt minister Hugo de Jonge de vragen van het parlement.

De coronamaatregelen worden sinds maart geregeld via lokale noodverordeningen. Daar moet met de invoering van de wet een einde aan komen. Het kabinet wilde de wet eigenlijk al voor de zomer laten ingaan, maar stuitte op veel kritiek van zowel coalitie- als oppositiepartijen. De Kamer vond dat er veel te veel macht naar de minister ging, terwijl het parlement te weinig inspraak kreeg. Afgelopen week meldden ingewijden dat het kabinet en de Kamer eruit waren.

Zo gaat de wet maar drie, in plaats van zes maanden gelden en wordt een nieuw landelijk bezoekverbod in verpleeghuizen uitgesloten. De minister kan nieuwe maatregelen aankondigen om verspreiding van het virus tegen te gaan, maar de Tweede Kamer krijgt het laatste woord: binnen een week kan er bezwaar worden gemaakt.

Ook gaat de hoogte van de coronaboete flink omlaag: van 390 naar 95 euro. Vorige maand liet het kabinet al weten dat een coronaboete niet meer tot een strafblad zou leiden. De Tweede Kamer vond dat een veel te zware consequentie van het niet naleven van de coronaregels.

Meer uit Politiek

Flávio Bolsonaro wint eerste ronde verkiezingen in Brazilië

N i e u w bericht, met reactie Flávio Bolsonaro in laatste alinea

30 minuten geleden
Regeringspartij Letland boekt grote verkiezingsoverwinning

RIGA (ANP/DPA) - De alliantie Verenigde Lijst van premier Andris Kulbergs heeft volgens voorlopige uitslagen een historische overwinning behaald bij de parlementsverkiezingen in Letland. De groepering uit het politieke midden veroverde 41 van de honderd zetels in het parlement van de EU- en NAVO-lidstaat.

6 uur geleden
Vijlbrief twijfelt 'in toenemende mate' over afschaffen dwangsom

DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid, D66) krijgt "in toenemende mate twijfel" bij zijn wetsvoorstel over het tijdelijk afschaffen van dwangsommen rond WIA-aanvragen. Dat zei de bewindsman zondag in Buitenhof. Mensen hebben recht op geld als het UWV te lang doet over hun aanvraag, maar vanwege grote achterstanden wilde Vijlbrief tijdelijk van de bestuurlijke boetes af.

15 uur geleden
Erkens vindt het 'wrang' dat onverdoofd slachten nog mag

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Silvio Erkens (Dierenwelzijn, VVD) heeft moeite met onverdoofd slachten, vanwege het effect op dierenwelzijn. Hij vindt het "wrang" dat er in Nederland wordt ingezet op het verbeteren van het welzijn van dieren, maar dat onverdoofd slachten nog wel mag. Dat bevestigt zijn woordvoerder na berichtgeving van RTL Nieuws.

21 uur geleden
Berendsen: Israël trekt status van acht Nederlandse diplomaten in

DEN HAAG (ANP) - Acht Nederlandse ambassademedewerkers in Ramallah op de Westelijke Jordaanoever moeten van Israël hun diplomatieke papieren inleveren. De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar maakte zijn maatregel vorige week bekend, en de Nederlandse minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) heeft nu het aantal getroffen diplomaten bekendgemaakt.

2 dagen geleden
Van Veldhoven: 'vertrouwen' dat wet bijmengen groen gas het haalt

DEN HAAG (ANP) - Minister Stientje van Veldhoven van Klimaat en Groene Groei heeft er "alle vertrouwen in" dat de wet over het bijmengen van groen gas het haalt met een brede meerderheid in de Tweede Kamer. De D66-minister zei na de ministerraad wel dat ze "nog volop in gesprek" is met de Kamer om de steun rond te krijgen.

2 dagen geleden
Hermans noemt komst geneesmiddelenfabriek Katwijk goed nieuws

DEN HAAG (ANP) - De komst van een medicijnfabriek in Katwijk is goed nieuws voor de lokale en de Nederlandse economie, vindt minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. Voorafgaand aan de ministerraad noemde ze het ook goed dat "we in Nederland en Europa geneesmiddelen blijven maken".

2 dagen geleden