Kamer: bijzondere school mag geen kind weigeren om geloof
DEN HAAG (ANP) - Religieuze scholen mogen als het aan de Tweede Kamer ligt straks geen kinderen meer weigeren wegens hun religie of die van hun ouders. Een meerderheid stemt dinsdag voor een voorstel van de SP om bijzondere scholen, net als in het openbaar onderwijs, een acceptatieplicht op te leggen. Dat bevestigen de partijen na een bericht in Trouw.
"Ik pleit hier al vijftien jaar lang voor", zegt SP-Kamerlid Jasper van Dijk. "Tot mijn verbazing steunen ook D66 en VVD het voorstel." De coalitiepartijen spraken hun steun uit voor het voorstel na een week waarin politiek Den Haag een felle discussie voerde over de rol van religieuze scholen. In het regeerakkoord dat de partijen hebben ondertekend, staat evenwel dat de regels hetzelfde blijven als voorheen, namelijk dat voor bijzonder onderwijs geen acceptatieplicht geldt.
Naast de twee coalitiepartijen steunen ook GroenLinks en de PvdA het voorstel. Daarmee is er brede steun. Van Dijk onderstreept dat er ook al een initiatiefwet van de SP, GroenLinks en PvdA klaarligt, die basis- en middelbare scholen verbiedt leerlingen te weigeren op grond van religie. Als het aan Van Dijk ligt, kan de Kamer daar snel mee aan de slag, maar het is aannemelijk dat de Kamer hier pas na de verkiezingen van maart aan toekomt.
Meer uit Binnenland
ZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft de oudste zoon van Ridouan Taghi, Faissal, maandag veroordeeld tot zes jaar cel. De 25-jarige T. werd vervolgd voor deelname aan een criminele organisatie die zich bezighield met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan Taghi uit de Extra Beveiligde Inrichting in Vught (EBI). Het vonnis volgt op procesafspraken die T. maakte met het Openbaar Ministerie.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Gevangenen en tbs'ers konden vanuit hun cel het internet op met speciale laptops die ze van justitie hadden gekregen, terwijl dat niet de bedoeling was. De toegang tot internet bleek niet goed te zijn afgesloten, meldt demissionair staatssecretaris Arno Rutte (Justitie en Veiligheid).
1 uur geledenKATWIJK (ANP) - De musical Soldaat van Oranje wordt op 12 juli voor de laatste keer gespeeld. Dat heeft de producent maandag bekendgemaakt. De voorstelling over de oorlogsjaren van Erik Hazelhoff Roelfzema speelt vanaf oktober 2010 en is daarmee de langstlopende musical in de Nederlandse geschiedenis.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB waarschuwt voor files op de wegen naar en in Noord-Italië in de periode van de Olympische Spelen. Die beginnen volgende week vrijdag in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De organisatie verwacht extra drukte en tijdelijke verkeersmaatregelen.
2 uur geledenBREDA (ANP) - De 33-jarige Elias M. moet achttien jaar de cel in voor het aanranden en doden van een 75-jarige vrouw uit het Brabantse Halsteren. De rechtbank in Breda heeft hem ook veroordeeld tot tbs met dwangverpleging. De opgelegde straf is iets lager dan de twintig jaar celstraf en tbs die het Openbaar Ministerie had geëist.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag in de rechtbank in Den Bosch celstraffen van acht tot zestien jaar geëist tegen drie mannen die terechtstaan voor een explosie bij een woning in het Brabantse Nieuwkuijk. Door de aanslag in de nacht van 15 op 16 november 2024 raakte een 50-jarige vrouw zwaargewond. Haar rechterbeen is geamputeerd. Ook aan haar linkerbeen liep ze zwaar letsel op.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Donald Trump doelde met zijn uitspraken over niet-Amerikaanse NAVO-militairen die zouden zijn weggebleven van de frontlinie tijdens de oorlog in Afghanistan niet op Nederlandse militairen. Dat zei de Amerikaanse ambassadeur Joseph Popolo maandag op X.
3 uur geleden