Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer bezorgd over hulp aan Gaza door dreigend wegvallen UNRWA

Kamer bezorgd over hulp aan Gaza door dreigend wegvallen UNRWA

DEN HAAG (ANP) - De Kamer is bezorgd over de hulpverlening aan de Gazastrook nu de geldstroom naar de UNRWA opdroogt. Ook Nederland geeft voorlopig geen nieuw geld meer aan de VN-organisatie. Dat besluit van demissionair minister Geoffrey van Leeuwen (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking) kan wel op steun van de Kamer rekenen.

"Wat zijn de alternatieven voor UNRWA", wilde Roelien Kamminga (VVD) weten tijdens het debat over de begroting van Van Leeuwen. Ze noemt het opschorten van de hulp verstandig. "UNRWA had al veel eerder schoon schip moeten maken." Ook Derk Boswijk (CDA) wilde weten hoe de hulp in stand wordt gehouden.

De VN-organisatie voor Palestijnse vluchtelingen ligt onder vuur omdat twaalf medewerkers worden beschuldigd betrokken te zijn bij terreurdaden. Er loopt inmiddels een onafhankelijk onderzoek, maar veel landen hebben de financiële steun opgeschort. De UNRWA is de grootste hulporganisatie in de Gazastrook.

Partijen

Een aantal partijen in de Kamer wil helemaal niks meer aan UNRWA geven. Volgens Dennis Ram (PVV) moet de UNRWA worden "ontmanteld". Ook de BBB vindt dat de organisatie is uitgespeeld. "De UNRWA is af", zei Gijs Tuinman. Er moet volgens hem een nieuwe weg worden gevonden om de Palestijnen in Gaza te helpen.

Een aantal partijen vindt dat de minister het besluit moet terugdraaien zoals GroenLinks-PvdA bij monde van Daniëlle Hirsch. Mpanzu Bamenga van D66 vroeg welke bewijzen de minister heeft gezien die zijn besluit legitimeert om geen nieuw geld meer te geven aan UNRWA. De 19 miljoen euro die Nederland dit jaar aan UNRWA geeft, is al overgemaakt.

VN-coördinator voor hulp aan Gaza, Sigrid Kaag, zei dinsdag in de VN-Veiligheidsraad dat geen enkele organisatie UNRWA op dit moment kan vervangen. Het grootste deel van de bevolking in Gaza is op de vlucht geslagen voor Israëlische bombardementen. Die begonnen na de aanval van Hamas op Israël. In Gaza is aan alles een tekort en dreigt een hongersnood.

Meer uit Binnenland

MOB: coalitieakkoord heilloze voortzetting van falend beleid

NIJMEGEN (ANP) - Voorzitter Johan Vollenbroek van Mobilisation for the Environment (MOB) vindt het nieuwe coalitieakkoord van D66, VVD en CDA "een heilloze voortzetting van falend beleid".

2 uur geleden
Brand woedt in bedrijfspand in Zuid-Hollandse Alblasserdam

ALBLASSERDAM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Alblasserdam woedt een brand in een bedrijfspand, meldt de veiligheidsregio. Die adviseert omwonenden om ramen en deuren te sluiten wegens rookontwikkeling.

12 uur geleden
Politie houdt verdachte van steekpartij aan en lost schot

SPRANG-CAPELLE (ANP) - De politie heeft zaterdag in het Brabantse Sprang-Capelle een verdachte aangehouden die wordt verdacht van poging tot doodslag of moord. Bij de aanhouding werd een schot gelost, maar niemand raakte gewond.

18 uur geleden
Amnesty bezorgd over rechten vluchtelingen in coalitieakkoord

AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International maakt zich "ernstige zorgen" over de rechten van vluchtelingen in het vrijdag gepresenteerde coalitieakkoord. "Mensen op de vlucht worden al jarenlang gestigmatiseerd en ontmenselijkt in het politieke debat. Het is schokkend om te lezen dat de rechten van mensen die vluchten voor oorlog en vervolging nog verder worden afgebroken", aldus de hulporganisatie over de plannen van D66, VVD en CDA.

19 uur geleden
Zo'n 2000 demonstranten op Malieveld tegen het Iraanse regime

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweeduizend mensen demonstreren zaterdagmiddag op het Malieveld in Den Haag tegen het Iraanse regime. Er klinkt muziek en ze dragen protestborden mee met teksten als 'Down with the islamic republic in Iran' en 'End the dictatorship in Iran'. Ook hebben de demonstranten de oude Iraanse vlag mee, een groen-wit-rode vlag met in het midden een leeuw met zwaard die tot 1979 werd gebruikt.

19 uur geleden
Bontenbal verwacht dat regeringsdeelname lastig gaat worden

DEN BOSCH (ANP) - Dat het CDA weer mee gaat regeren, betekent dat het lastig gaat worden, verwacht partijleider Henri Bontenbal. Op een partijcongres in Den Bosch blikt hij vooruit op de fase na het net gepresenteerde coalitieakkoord. "Als we verantwoordelijkheid dragen, worden we ook weer stevig aangesproken op het regeringsbeleid. Dat is nu eenmaal hoe het gaat."

21 uur geleden
ProRail plaatst dit jaar ruim 280 slimme camera's langs het spoor

UTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.

1 dag geleden