Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer bezorgd over hulp aan Gaza door dreigend wegvallen UNRWA

Kamer bezorgd over hulp aan Gaza door dreigend wegvallen UNRWA

DEN HAAG (ANP) - De Kamer is bezorgd over de hulpverlening aan de Gazastrook nu de geldstroom naar de UNRWA opdroogt. Ook Nederland geeft voorlopig geen nieuw geld meer aan de VN-organisatie. Dat besluit van demissionair minister Geoffrey van Leeuwen (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking) kan wel op steun van de Kamer rekenen.

"Wat zijn de alternatieven voor UNRWA", wilde Roelien Kamminga (VVD) weten tijdens het debat over de begroting van Van Leeuwen. Ze noemt het opschorten van de hulp verstandig. "UNRWA had al veel eerder schoon schip moeten maken." Ook Derk Boswijk (CDA) wilde weten hoe de hulp in stand wordt gehouden.

De VN-organisatie voor Palestijnse vluchtelingen ligt onder vuur omdat twaalf medewerkers worden beschuldigd betrokken te zijn bij terreurdaden. Er loopt inmiddels een onafhankelijk onderzoek, maar veel landen hebben de financiële steun opgeschort. De UNRWA is de grootste hulporganisatie in de Gazastrook.

Partijen

Een aantal partijen in de Kamer wil helemaal niks meer aan UNRWA geven. Volgens Dennis Ram (PVV) moet de UNRWA worden "ontmanteld". Ook de BBB vindt dat de organisatie is uitgespeeld. "De UNRWA is af", zei Gijs Tuinman. Er moet volgens hem een nieuwe weg worden gevonden om de Palestijnen in Gaza te helpen.

Een aantal partijen vindt dat de minister het besluit moet terugdraaien zoals GroenLinks-PvdA bij monde van Daniëlle Hirsch. Mpanzu Bamenga van D66 vroeg welke bewijzen de minister heeft gezien die zijn besluit legitimeert om geen nieuw geld meer te geven aan UNRWA. De 19 miljoen euro die Nederland dit jaar aan UNRWA geeft, is al overgemaakt.

VN-coördinator voor hulp aan Gaza, Sigrid Kaag, zei dinsdag in de VN-Veiligheidsraad dat geen enkele organisatie UNRWA op dit moment kan vervangen. Het grootste deel van de bevolking in Gaza is op de vlucht geslagen voor Israëlische bombardementen. Die begonnen na de aanval van Hamas op Israël. In Gaza is aan alles een tekort en dreigt een hongersnood.

Meer uit Binnenland

Treinverkeer tussen Den Bosch en Geldermalsen hersteld

METEREN (ANP) - Het treinverkeer tussen Geldermalsen en Den Bosch is in de nacht van donderdag op vrijdag hersteld. De NS meldt dat de treinen vanaf 00.30 uur weer normaal rijden.

4 uur geleden
FC Porto-supporters die bus vernielden weer vrijgelaten met boete

UTRECHT (ANP) - De FC Porto-supporters die donderdagavond rond 17.30 uur in Utrecht een bus vernielden, zijn weer vrijgelaten. De politie hield in totaal 73 mensen aan voor vernieling en openbare geweldpleging in een bus die onderweg was naar de Galgenwaard, het stadion van FC Utrecht. Zij moeten allemaal een boete van 290 euro betalen.

5 uur geleden
Universiteit Twente schrapt cum laude vanwege ongelijkheid

ENSCHEDE (ANP) - De Universiteit Twente schrapt per 1 januari de mogelijkheid om cum laude - "met lof" - te promoveren, vermeldt zij op haar website.

6 uur geleden
Pleegzorgorganisatie noemt details uit strafzaak afschuwelijk

ROTTERDAM (ANP) - De details die naar buiten komen in de strafzaak tegen de Vlaardingse pleegouders zijn afschuwelijk en grijpen ons enorm aan. Dat laat pleegzorgorganisatie Enver in een verklaring weten. "We erkennen dat wij als organisatie de signalen niet op tijd hebben gezien en onvoldoende hebben ingegrepen."

6 uur geleden
Ongeveer veertig FC Porto-supporters aangehouden na vernielen bus

UTRECHT (ANP) - Ongeveer veertig aanhangers van voetbalclub FC Porto zijn donderdagavond aangehouden voor het vernielen van een bus, aldus de politie. Dat gebeurde rond 17.30 uur in Utrecht.

8 uur geleden
Drone boven verkeerstoren van vliegbasis Gilze-Rijen gezien

DEN HAAG (ANP) - Een drone is woensdag boven de verkeerstoren van vliegbasis Gilze-Rijen gespot. Dat bevestigt een woordvoerder van de marechaussee donderdag na berichtgeving van de Volkskrant. De luchtverkeersleiding sprak van "potentiële spionage".

8 uur geleden
Koolmees vrijdag verder in setjes D66 met JA21 en VVD met GL-PvdA

DEN HAAG (ANP) - Verkenner Wouter Koolmees gaat vrijdag verder praten met twee duo's. Eerst komen de leiders van JA21 en D66 samen langs en later volgen de fractievoorzitters van VVD en GroenLinks-PvdA. Koolmees wil precies weten waar de verschillen tussen deze partijen zitten en daar ook meer "onderbouwing" bij krijgen, zei hij donderdag na zijn tweede dag waarin hij met de kleine partijen sprak.

9 uur geleden