Kamer betitelt Rusland als sponsor van terrorisme
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer bestempelt Rusland als sponsor van staatsterrorisme vanwege zijn optreden in Oekraïne. Een ruime meerderheid van de partijen waaronder VVD, D66, ChristenUnie, PvdA en CDA, steunt een motie daartoe van Tom van der Lee van GroenLinks.
Het Russische leger neemt "structureel en doelbewust" burgerdoelen onder vuur, aldus de motie die donderdag werd ingediend tijdens de behandeling van de begroting van Buitenlandse Zaken. Een groot deel van de bevolking van Oekraïne zat woensdag nog zonder stroom als gevolg van Russische raketaanvallen.
Het besluit past in de koers van de Kamer. Een ruime meerderheid van de partijen steunt het beleid van het kabinet om Oekraïne op humanitair, diplomatiek en militair terrein zoveel mogelijk te steunen. Een dag eerder besloot het Europees Parlement al Rusland de aanduiding staatssponsor van terrorisme te geven.
Volgens minister Wopke Hoekstra (Buitenlandse Zaken) heeft het benoemen van Rusland tot sponsor van terrorisme weinig gevolgen in Nederland, anders dan bijvoorbeeld de VS. Hij wil kijken of er in de EU of NAVO steun is om samen Rusland deze kwalificatie te geven.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Rob Jetten (D66) noemde zijn eerste debat als minister-president "misschien wel rustig en saai", maar dat is volgens hem "het nieuwe normaal". Jetten zei dat de oppositie en coalitie moesten kijken waar ze elkaar kunnen vinden. In de praktijk werden inhoudelijk nog geen plannen aangepast en werden er nauwelijks deals gesloten tussen oppositie en coalitie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer heeft voor de motie gestemd met de oproep om het coalitieplan over een verhoging van de AOW-leeftijd te 'verzachten'. De vakbonden en ook oppositiepartijen zoals de SP en GroenLinks-PvdA vonden deze motie niet ver genoeg gaan, omdat zij de voorgestelde stijging van de AOW-leeftijd volledig van tafel willen. Maar de indieners van de motie SGP en Groep Markuszower kregen behalve de coalitiepartijen ook JA21 mee, na het debat van twee dagen over de regeringsverklaring.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat de belasting op vermogensrendement wordt aangepast, zodat verliezen in een voorgaand jaar kunnen worden verrekend. Een motie van ChristenUnie en JA21 met die oproep werd aangenomen door een meerderheid van de Kamer. Ook coalitiepartij VVD stemde voor deze aanpassing van de nieuwe vorm van box 3.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Groep Markuszower helpt het minderheidskabinet voorlopig, vicefractievoorzitter Hidde Heutink vindt het nog te vroeg om "voor miljarden te vertimmeren" aan het coalitieakkoord. Het beleid van D66, VVD en CDA blijft intact zolang de oppositie niet eensgezind is in het aanpassen van de kabinetsplannen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver is niet onder de indruk van het standpunt dat Rob Jetten (D66) als premier inneemt over de situatie in de Gazastrook. "Dit had Dick Schoof ook kunnen zeggen, zij het dat de heer Jetten dat veel eloquenter doet", aldus de leider van GroenLinks-PvdA bij het debat over de regeringsverklaring.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten (D66) heeft niet expliciet gezegd dat minister van Buitenlandse Handel en zijn partijgenoot Sjoerd Sjoerdsma naar China kan voor handelsmissies. De vraag is relevant, omdat Sjoerdsma in dat land nog op een sanctielijst zou staan. "Hij kan een belangrijke rol vervullen", zei Jetten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oekraïne zou volgens een aangenomen motie van de Tweede Kamer dit jaar 2 miljard euro extra steun krijgen. Maar dat gaat niet meer gebeuren, bleek donderdag tijdens het debat over de regeringsverklaring. Het geld is "opgelost" in steun voor de komende jaren, aldus premier Rob Jetten.
6 uur geleden