Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer akkoord met speciale onderzoekscommissie naar zaak-Arib

Kamer akkoord met speciale onderzoekscommissie naar zaak-Arib

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil een speciale onderzoekscommissie van Kamerleden aanstellen die de zaak-Arib opnieuw onder de loep gaat nemen. Die moet dan adviseren of er moet worden overgegaan tot vervolging van Kamerleden wegens lekken en lessen voor de toekomst trekken.

Een motie van BBB, SP, NSC en GroenLinks-PvdA kreeg steun van alle overige partijen. "Deze motie is een belangrijke stap richting waarheidsvinding en transparantie", aldus Marieke Wijen-Nass (BBB).

Voormalig voorzitter Khadija Arib van de Tweede Kamer werd in 2022 in anonieme meldingen beticht van grensoverschrijdend gedrag richting ambtenaren. Voortijdig lekte uit dat er een onderzoek naar haar gedrag zou komen. Een oud-woordvoerder van de Kamer werd in juni vrijgesproken van het lekken naar de NRC.

'Belazerd'

Het bestuur van de Tweede Kamer wilde het daarbij laten, maar daar gingen de Kamerleden niet mee akkoord. Vorige week sprak de Kamer met voorzitter Martin Bosma over de affaire. Die haalde toen uit naar voormalige topambtenaren. Die zouden het Kamerbestuur hebben misleid. Michiel van Nispen (SP), die destijds in het presidium zat, zegt zich "belazerd" te voelen.

Er is alleen gekeken naar de rol van ambtenaren in deze zaak omdat het OM geen onderzoek mag doen naar mogelijke ambtsmisdrijven door Kamerleden. Dat steekt Kamerleden. Zij willen vooral meer weten over de rol die oud-Kamervoorzitter Vera Bergkamp (D66) heeft gespeeld. Onder haar leiding gelastte het presidium een onderzoek naar Arib. Het is ook Bergkamps voorlichter die werd verdacht van lekken. Uit naar de media gelekt onderzoek van de Rijksrecherche bleek ook dat Bergkamp onder meer appverkeer met haar voorlichter heeft gewist.

Meer uit Politiek

Progressief Nederland meldt 1500 aanmeldingen na twee dagen

DEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland (PRO) heeft in de eerste twee dagen na de lancering 1500 aanmeldingen ontvangen. Dat meldt een woordvoerder van de nog op te richten partij aan het ANP. Donderdag maakte partijleider Jesse Klaver de naam bekend van de partij waarin GroenLinks en PvdA in juni opgaan.

15 uur geleden
Jongerenvereniging Progressief Nederland gaat PROTEST heten

DEN HAAG (ANP) - PROTEST wordt de naam van de jongerenvereniging van Progressief Nederland. Dat hebben DWARS en de Jonge Socialisten, de jongerenclubs van respectievelijk GroenLinks en PvdA, bekendgemaakt.

1 dag geleden
BBB-senator zegt lidmaatschap partij op, blijft actief in fractie

BARNEVELD (ANP) - BBB-senator Robert van Gasteren zegt zijn lidmaatschap van de partij op, zo kondigde hij aan op een partijbijeenkomst in Barneveld. Hij blijft wel actief bij de BBB-fractie in de Eerste Kamer, zei hij desgevraagd. "Met hetzelfde programma en hetzelfde BBB-gevoel." De partij heeft twaalf zetels in de senaat.

2 dagen geleden
Mona Keijzer zegt lidmaatschap BBB op

BARNEVELD (ANP) - Mona Keijzer neemt definitief afscheid van de BBB, nadat ze door de fractie is gepasseerd als potentieel partijleider. "Voor mij stopt het hier vandaag als lid van BBB," zei ze op een ledenavond. Ze scheidde zich al eerder af van de Tweede Kamerfractie en ging op persoonlijke titel verder als Kamerlid.

2 dagen geleden
Emoties lopen hoog op bij extra ledenbijeenkomst BBB

BARNEVELD (ANP) - Leden van BBB zijn boos, teleurgesteld en verdrietig om de "reuring" in de partij. Die ontstond nadat Henk Vermeer het partijleiderschap had overgenomen van Caroline van der Plas, hoewel Mona Keijzer die functie ook ambieerde.

2 dagen geleden
Lokale partijen niet blij met nieuwe naam GroenLinks-PvdA

DEN HAAG (ANP) - Verschillende lokale partijen met namen die lijken op PRO, de nieuwe roepnaam van GroenLinks-PvdA, zijn niet blij met hun nieuwe naamgenoot. Donderdag kondigde de partij aan verder te gaan als Progressief Nederland, kortweg PRO. ProHengelo schrijft op Facebook dat het gebruik van dezelfde naam voor een landelijke partij kan leiden tot "verwarring over rollen, posities en verantwoordelijkheden".

2 dagen geleden
Hermans maakt miljoenen vrij voor pandemische paraatheid

DEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport maakt structureel tot 177 miljoen euro vrij om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Het geld komt van meerdere posten binnen haar eigen begroting. Begin maart adviseerde de minister nog tegen extra geld hiervoor.

2 dagen geleden