Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamala Harris uit presidentsrace Democraten

Kamala Harris uit presidentsrace Democraten

WASHINGTON (ANP) - Kamala Harris stapt uit de race om de kandidatuur voor het Amerikaanse presidentschap bij de Democraten. Dat meldden bronnen rond het campagneteam van Harris. Ze maakte het nieuws kort daarna via Twitter zelf bekend.

Harris (55) is senator voor de staat Californië en werd aan het begin van de campagne gezien als een rijzende ster. In de opiniepeilingen maakte zij de afgelopen weken echter een duikeling. Ze zegde dinsdag een belangrijke fondsenwervingsbijeenkomst af in New York.

Harris meldde "met veel spijt maar ook met diepe dankbaarheid" uit de race te stappen. "Maar laat ik duidelijk zijn: ik blijf elke dag vechten voor waar deze campagne voor stond: gerechtigheid voor de mensen. Alle mensen". In een e-mail aan haar supporters verklaarde ze ook dat er "simpelweg niet genoeg geld" was om verder te gaan.

Nu Harris uit de race is gestapt, zijn er nog vijftien Democratische kandidaten over. De vier belangrijkste kandidaten zijn oud-vicepresident Joe Biden, burgemeester van de stad South Bend Pete Buttigieg en de senatoren Bernie Sanders en Elizabeth Warren.

Meer uit Politiek

Kabinet wil telefoon weren van schoolplein en in pauze

DEN HAAG (ANP) - Kinderen op de basis- en middelbare school zouden hun telefoon ook niet mee mogen nemen naar het schoolplein of de aula in de pauze. Dat is een van de maatregelen die het kabinet voorstelt op het gebied van kinderen in de onlinewereld.

6 uur geleden
Extra vragenuur in Tweede Kamer om stapel onbeantwoorde vragen

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen wil woensdagochtend ministers naar het parlement roepen, omdat er nog een stapel onbeantwoorde schriftelijke vragen ligt. Er komt een extra vragenuur, om bewindspersonen te motiveren om in het vervolg "slechts in uitzonderlijke en uitlegbare situaties" de deadline te overschrijden.

7 uur geleden
SGP en JA21 gaan door met voorstel verbod versterkte gebedsoproep

DEN HAAG (ANP) - SGP en JA21 hebben hun wetsvoorstel om versterkte gebedsoproepen te verbieden ingediend bij de Tweede Kamer. De partijen zijn al langer bezig met zo'n verbod.

7 uur geleden
Vijlbrief: discriminatie UWV onaanvaardbaar, tot bodem uitzoeken

DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief van Sociale Zaken wil dat er grondig onderzoek komt naar het oneerlijk behandelen van mensen met een biculturele achternaam door het UWV bij fraudeonderzoek. "Ik wil dat dit tot de bodem wordt uitgezocht."

7 uur geleden
Flávio Bolsonaro wint eerste ronde verkiezingen in Brazilië

N i e u w bericht, met reactie Flávio Bolsonaro in laatste alinea

12 uur geleden
Regeringspartij Letland boekt grote verkiezingsoverwinning

RIGA (ANP/DPA) - De alliantie Verenigde Lijst van premier Andris Kulbergs heeft volgens voorlopige uitslagen een historische overwinning behaald bij de parlementsverkiezingen in Letland. De groepering uit het politieke midden veroverde 41 van de honderd zetels in het parlement van de EU- en NAVO-lidstaat.

18 uur geleden
Vijlbrief twijfelt 'in toenemende mate' over afschaffen dwangsom

DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid, D66) krijgt "in toenemende mate twijfel" bij zijn wetsvoorstel over het tijdelijk afschaffen van dwangsommen rond WIA-aanvragen. Dat zei de bewindsman zondag in Buitenhof. Mensen hebben recht op geld als het UWV te lang doet over hun aanvraag, maar vanwege grote achterstanden wilde Vijlbrief tijdelijk van de bestuurlijke boetes af.

1 dag geleden