Kamala Harris kiest vrouwen als topmedewerkers
WASHINGTON (ANP) - De aankomende Amerikaanse vicepresident Kamala Harris heeft uitsluitend vrouwen om zich heen verzameld voor topfuncties in het Witte Huis. Haar stafchef wordt Tina Flournoy, die die functie nu vervult bij oud-president Bill Clinton.
Als adviseur voor binnenlands beleid heeft de Democrate gekozen voor Rohini Kosoglu, die ook al voor haar werkte in de Senaat en de verkiezingscampagne.
Nancy McEldowney, voormalig ambassadeur in Bulgarije, gaat dienen als Harris’ adviseur voor nationale veiligheid. Zij was onder meer directeur Europese zaken in de veiligheidsraad van de regering-Clinton.
Verklaring Harris
"Samen met de rest van mijn team zullen de vandaag aangestelden werken om het virus onder controle te krijgen, onze economie verantwoord open te stellen en zeker stellen dat dat alle Amerikanen daarvan profiteren", aldus Harris. Daarnaast zullen ze bijdragen aan het herstel van het Amerikaanse leiderschap in de wereld, zegt ze in een verklaring.
Harris en president Joe Biden worden op 20 januari beëdigd.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby hoort zijn vonnis op 15 juni. De rechtbank van Oslo heeft dit tegenover het Noorse TV 2 bevestigd. Tegen de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft het Noorse OM zeven jaar en zeven maanden gevangenisstraf geëist.
7 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Alle 27 EU-landen zijn het maandag eens geworden over sancties tegen gewelddadige Israëlische kolonisten. Dat meldt EU-buitenlandchef Kaja Kallas op X. De sancties lagen al langer op tafel, maar werden geblokkeerd door Hongarije. Onder de nieuwe premier Péter Magyar is dat veto opgeheven.
30 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties heeft alarm geslagen over het hoge aantal burgerdoden dat in Soedan valt door droneaanvallen. Het gaat dit jaar al om zeker 880 personen, zegt Hoge Commissaris voor de Mensenrechten Volker Türk.
53 minuten geledenQUEZON CITY (ANP/AFP/RTR) - Een meerderheid van het Filipijnse parlement heeft ingestemd met een afzettingsprocedure tegen vicepresident Sara Duterte. Ze wordt beschuldigd van fraude, corruptie en doodsbedreigingen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben maandag sancties ingesteld tegen nog eens zestien mensen en zeven instellingen die verantwoordelijk zijn voor de ontvoering van Oekraïense kinderen. Sinds het begin van de oorlog heeft Rusland naar schatting bijna 20.500 Oekraïense kinderen gedeporteerd en gedwongen naar Rusland overgeplaatst, melden de ministers in een verklaring.
1 uur geledenKYIV/MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne maken ondanks hun driedaagse staakt-het-vuren weer melding van vijandelijkheden. De Oekraïense krijgsmacht sprak over schermutselingen aan het front in de afgelopen 24 uur en zei dat Rusland zondag ook met duizenden drones aanvallen heeft uitgevoerd.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben de gedeeltelijke opschorting van het samenwerkingsverdrag tussen de EU en Syrië ingetrokken. De handelsbeperkingen die de EU in 2011 invoerde, golden voor de invoer van een aantal Syrische producten, waaronder olie, aardolieproducten, goud, edelmetalen en diamanten. Maandag is daartoe besloten. Dit wordt gezien als een belangrijke stap in het herstel en de versterking van de bilaterale betrekkingen tussen de EU en Syrië.
3 uur geleden