Kamala Harris kiest vrouwen als topmedewerkers
WASHINGTON (ANP) - De aankomende Amerikaanse vicepresident Kamala Harris heeft uitsluitend vrouwen om zich heen verzameld voor topfuncties in het Witte Huis. Haar stafchef wordt Tina Flournoy, die die functie nu vervult bij oud-president Bill Clinton.
Als adviseur voor binnenlands beleid heeft de Democrate gekozen voor Rohini Kosoglu, die ook al voor haar werkte in de Senaat en de verkiezingscampagne.
Nancy McEldowney, voormalig ambassadeur in Bulgarije, gaat dienen als Harris’ adviseur voor nationale veiligheid. Zij was onder meer directeur Europese zaken in de veiligheidsraad van de regering-Clinton.
Verklaring Harris
"Samen met de rest van mijn team zullen de vandaag aangestelden werken om het virus onder controle te krijgen, onze economie verantwoord open te stellen en zeker stellen dat dat alle Amerikanen daarvan profiteren", aldus Harris. Daarnaast zullen ze bijdragen aan het herstel van het Amerikaanse leiderschap in de wereld, zegt ze in een verklaring.
Harris en president Joe Biden worden op 20 januari beëdigd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De progressieve Democraat Analilia Mejia heeft een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden in de staat New Jersey gewonnen. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - Israël heeft het staakt-het-vuren in Libanon, dat om middernacht inging, meteen geschonden, meldt het Libanese leger. Israël beschoot meerdere dorpen in het zuiden van het land. Het Libanese leger riep burgers op voorlopig niet terug te keren naar dorpen en steden in het zuiden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben enkele Europese bondgenoten laten weten dat eerder afgesproken wapenleveringen waarschijnlijk vertraging oplopen door de oorlog met Iran, melden vijf ingewijden aan persbureau Reuters. Volgens hen gaat het onder meer om landen in het Baltische gebied en Scandinavië.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft voor het eerst sinds de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op 28 februari een deel van het internationale telefoonverkeer en internet hersteld. Dat melden lokale media.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran akkoord om het "nucleaire stof" over te dragen, waarmee hij lijkt te doelen op het verrijkte uranium waarmee Iran volgens de Amerikanen een kernwapen zou kunnen bouwen.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun ambities om tot een volledig vredesakkoord te komen "afgeschaald" en proberen in plaats daarvan tot een tijdelijke overeenkomst te komen, zeggen Iraanse bronnen tegen persbureau Reuters. Volgens hen is er vooruitgang geboekt in onderhandelingen over de Straat van Hormuz, maar blijft het kernprogramma van Iran een gevoelig punt.
11 uur geleden