Kamala Harris gaat medische informatie vrijgeven
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentskandidaat Kamala Harris (59) deelt zaterdag naar verwachting medische informatie over zichzelf. Daar komt volgens een bron rond de vicepresident uit naar voren dat ze mentaal en fysiek geschikt is om president te worden, bericht CBS News.
Volgens de nieuwszender ziet de campagne van Harris het vrijgeven van de informatie als een manier om de aandacht te vestigen op de lichamelijke en geestelijke gesteldheid van haar oudere Republikeinse tegenstander Donald Trump (78). Als hij volgende maand de verkiezingen wint, is hij tegen het einde van zijn ambtstermijn de oudste president in de Amerikaanse geschiedenis.
Het is nog onduidelijk hoe uitgebreid de medische informatie is waar Harris mee komt. Trump heeft zelf geen gedetailleerde medische informatie vrijgegeven. Hij deelde vorig jaar wel een briefje van een arts die meldde dat hij in "uitstekende gezondheid" verkeert. Het team van Harris zou de druk op Trump willen opvoeren om meer informatie over zijn medische gesteldheid te delen.
De huidige president Joe Biden is 81. Hij trok zich dit jaar terug als presidentskandidaat na een zeer moeizaam verlopen debat. Toen Biden nog wel kandidaat was, deelde de campagne van Trump vaak beelden van zijn verbale uitglijders of fysieke problemen. Inmiddels geldt Trump als de oudere kandidaat en is het de campagne van zijn rivaal Harris die op sociale media probeert de aandacht te vestigen op zijn leeftijd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat woensdag mogelijk persoonlijk naar het Hooggerechtshof voor een zaak betreffende burgerschap op basis van geboorteplaats. "Dat denk ik wel," zei Trump toen hem werd gevraagd of hij woensdag naar het hof zou gaan.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een uitvoerend bevel ondertekend waarin hij zijn regering opdraagt de landelijke regels voor stemmen per post aan te scherpen. Trump stelt al jaren dat stemmen per post tot veel fraude heeft geleid aan Democratische zijde.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een pro-Iraanse strijder is opgepakt na de ontvoering van een Amerikaanse journalist in Irak, bevestigt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Eerder op dinsdag werd bekend dat een buitenlandse journalist uit de Iraakse hoofdstad Bagdad was ontvoerd. Bronnen meldden dat het gaat om de Amerikaanse Shelly Kittleson, die onder andere voor de Britse omroep BBC en Politico schrijft.
6 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR) - Een buitenlandse journalist is ontvoerd in de Iraakse hoofdstad Bagdad door nog onbekende daders, meldt het Iraakse ministerie van Binnenlandse Zaken. Eén verdachte zou zijn gearresteerd. Volgens het ministerie wordt er alles aan gedaan om de journalist vrij te krijgen.
6 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Door bendegeweld zijn afgelopen weekend zeker zeventig doden gevallen in Haïti, bevestigt een VN-functionaris. De aanvallen vonden plaats op verschillende plaatsen in de regio Petite-Rivière-de-l'Artibonite in de nacht van zaterdag op zondag.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter heeft de bouw van een balzaal in het Witte Huis tijdelijk stilgelegd. Het is het prestigeproject van 400 miljoen dollar van de Amerikaanse president Donald Trump. Een non-profitorganisatie heeft een rechtszaak aangespannen tegen de bouw. Zolang deze loopt, wordt het project tijdelijk stilgelegd.
7 uur geledenGENÈVE (ANP) - De VN-mensenrechtenchef Volker Türk roept Israël op om de nieuwe doodstrafwet in te trekken. Hij noemt de wet in strijd met de internationale mensenrechten en de toepassing ervan een oorlogsmisdaad.
8 uur geleden