Kamala Harris gaat medische informatie vrijgeven
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentskandidaat Kamala Harris (59) deelt zaterdag naar verwachting medische informatie over zichzelf. Daar komt volgens een bron rond de vicepresident uit naar voren dat ze mentaal en fysiek geschikt is om president te worden, bericht CBS News.
Volgens de nieuwszender ziet de campagne van Harris het vrijgeven van de informatie als een manier om de aandacht te vestigen op de lichamelijke en geestelijke gesteldheid van haar oudere Republikeinse tegenstander Donald Trump (78). Als hij volgende maand de verkiezingen wint, is hij tegen het einde van zijn ambtstermijn de oudste president in de Amerikaanse geschiedenis.
Het is nog onduidelijk hoe uitgebreid de medische informatie is waar Harris mee komt. Trump heeft zelf geen gedetailleerde medische informatie vrijgegeven. Hij deelde vorig jaar wel een briefje van een arts die meldde dat hij in "uitstekende gezondheid" verkeert. Het team van Harris zou de druk op Trump willen opvoeren om meer informatie over zijn medische gesteldheid te delen.
De huidige president Joe Biden is 81. Hij trok zich dit jaar terug als presidentskandidaat na een zeer moeizaam verlopen debat. Toen Biden nog wel kandidaat was, deelde de campagne van Trump vaak beelden van zijn verbale uitglijders of fysieke problemen. Inmiddels geldt Trump als de oudere kandidaat en is het de campagne van zijn rivaal Harris die op sociale media probeert de aandacht te vestigen op zijn leeftijd.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft de Chinese ambassadeur in het land ontboden vanwege het proces tegen Jimmy Lai in Hongkong. De Brit is maandag schuldig bevonden aan het overtreden van een omstreden veiligheidswet.
28 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïense onderwaterdrones hebben met succes een Russische duikboot aangevallen, meldt de Oekraïense binnenlandse veiligheidsdienst (SBOe). Dat is voor het eerst in de oorlog met Rusland. De duikboot lag op het moment van de aanval aangemeerd in de Zwarte Zeehaven van de Russische plaats Novorossiejsk.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump wil met Europese leiders bellen over de lopende inspanningen om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne. Dat heeft een hoge Amerikaanse functionaris bekendgemaakt. Wanneer het telefoongesprek precies zal plaatsvinden, is nog onduidelijk.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/AFP) - De Amerikanen schuiven aan bij de internationale top maandagavond in Berlijn over Oekraïne. Dat maakte de gastheer, de Duitse regeringsleider Friedrich Merz, bekend. Hij noemde de kans op een echt vredesproces nu groter dan ooit sinds Rusland in 2022 een grootschalige invasie begon.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne krijgt stevige Amerikaanse veiligheidsgaranties na het einde van de Russische oorlog tegen het land. Het gaat om garanties die vergelijkbaar zijn met die van het westerse militaire NAVO-bondgenootschap, aldus een Amerikaanse functionaris.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump suggereert dat de dood van regisseur Rob Reiner kwam door "de woede die hij bij anderen veroorzaakte door zijn enorme, onwrikbare en ongeneeslijke aandoening, bekend als Trump Derangement Syndrome", een term die Trump gebruikt voor mensen die kritisch op hem zijn. Dat schrijft de Amerikaanse president op Truth Social.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het is uiterst onzeker of de EU-regeringsleiders tijdens hun top later deze week instemmen met het gebruik van bevroren Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne. "Ik ben van nature optimistisch, maar ik zie ook hoe moeilijk het is", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas na afloop van een bijeenkomst met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Ze durft geen schatting te geven van hoe groot de kans is dat er deze week een akkoord komt.
2 uur geleden