Kamala Harris gaat medische informatie vrijgeven
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentskandidaat Kamala Harris (59) deelt zaterdag naar verwachting medische informatie over zichzelf. Daar komt volgens een bron rond de vicepresident uit naar voren dat ze mentaal en fysiek geschikt is om president te worden, bericht CBS News.
Volgens de nieuwszender ziet de campagne van Harris het vrijgeven van de informatie als een manier om de aandacht te vestigen op de lichamelijke en geestelijke gesteldheid van haar oudere Republikeinse tegenstander Donald Trump (78). Als hij volgende maand de verkiezingen wint, is hij tegen het einde van zijn ambtstermijn de oudste president in de Amerikaanse geschiedenis.
Het is nog onduidelijk hoe uitgebreid de medische informatie is waar Harris mee komt. Trump heeft zelf geen gedetailleerde medische informatie vrijgegeven. Hij deelde vorig jaar wel een briefje van een arts die meldde dat hij in "uitstekende gezondheid" verkeert. Het team van Harris zou de druk op Trump willen opvoeren om meer informatie over zijn medische gesteldheid te delen.
De huidige president Joe Biden is 81. Hij trok zich dit jaar terug als presidentskandidaat na een zeer moeizaam verlopen debat. Toen Biden nog wel kandidaat was, deelde de campagne van Trump vaak beelden van zijn verbale uitglijders of fysieke problemen. Inmiddels geldt Trump als de oudere kandidaat en is het de campagne van zijn rivaal Harris die op sociale media probeert de aandacht te vestigen op zijn leeftijd.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Steun aan Israël is voor Duitsland "een onveranderlijk kernprincipe". Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz na een gesprek met de Israëlische president Isaac Herzog zaterdag.
58 seconden geledenHERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.
3 uur geledenAMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.
6 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.
6 uur geledenDOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.
10 uur geleden