Kamala Harris gaat medische informatie vrijgeven
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentskandidaat Kamala Harris (59) deelt zaterdag naar verwachting medische informatie over zichzelf. Daar komt volgens een bron rond de vicepresident uit naar voren dat ze mentaal en fysiek geschikt is om president te worden, bericht CBS News.
Volgens de nieuwszender ziet de campagne van Harris het vrijgeven van de informatie als een manier om de aandacht te vestigen op de lichamelijke en geestelijke gesteldheid van haar oudere Republikeinse tegenstander Donald Trump (78). Als hij volgende maand de verkiezingen wint, is hij tegen het einde van zijn ambtstermijn de oudste president in de Amerikaanse geschiedenis.
Het is nog onduidelijk hoe uitgebreid de medische informatie is waar Harris mee komt. Trump heeft zelf geen gedetailleerde medische informatie vrijgegeven. Hij deelde vorig jaar wel een briefje van een arts die meldde dat hij in "uitstekende gezondheid" verkeert. Het team van Harris zou de druk op Trump willen opvoeren om meer informatie over zijn medische gesteldheid te delen.
De huidige president Joe Biden is 81. Hij trok zich dit jaar terug als presidentskandidaat na een zeer moeizaam verlopen debat. Toen Biden nog wel kandidaat was, deelde de campagne van Trump vaak beelden van zijn verbale uitglijders of fysieke problemen. Inmiddels geldt Trump als de oudere kandidaat en is het de campagne van zijn rivaal Harris die op sociale media probeert de aandacht te vestigen op zijn leeftijd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is teruggekomen op zijn eerdere deadline van donderdag voor Oekraïne om in te stemmen met een door de Verenigde Staten gesteund vredesplan. "De deadline voor mij is wanneer het voorbij is", zei hij.
47 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering probeert nog onder president Joe Biden vastgestelde limieten voor fijnstof terug te draaien. Milieubeschermingsdienst EPA, nu onder leiding van een door president Donald Trump benoemde directeur, heeft een rechtbank verzocht de norm ongedaan te maken. Het zou te duur zijn voor fabrikanten om eraan te voldoen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Buitenlandse toeristen die Amerikaanse nationale parken bezoeken, moeten vanaf volgend jaar een forse toeslag van 100 dollar betalen. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken, dat de beroemde parken beheert, geldt de toeslag voor de elf populairste bestemmingen, zoals de Grand Canyon en Yellowstone.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Trump stuurt speciaal gezant Steve Witkoff naar de Russische president Poetin voor overleg over het door het Witte Huis opgestelde vredesplan tussen Moskou en Oekraïne. Het is niet de eerste keer dat Witkoff met Poetin gaat praten in een poging een einde te maken aan de strijd.
5 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft besloten dat de veroordeelde oud-president Jair Bolsonaro kan beginnen aan zijn straf. Hij moet 27 jaar en drie maanden uitzitten voor het beramen van een staatsgreep.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een sterke transatlantische samenwerking is nodig om tot vrede in Oekraïne te komen, schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. Dat zei ze dinsdag na een videoconferentie met de zogenoemde coalitie van bereidwilligen, waar ook de Amerikaanse minister Marco Rubio (Buitenlandse Zaken) aan meedeed.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zijn "heel dicht" bij een deal met Oekraïne en Rusland over het beëindigen van hun oorlog, zei president Donald Trump tijdens een evenement in het Witte Huis. "We gaan er komen."
7 uur geleden