Kalou ontbreekt bij afscheid Hertha BSC
BERLIJN (ANP) - De Duitse voetbalclub Hertha BSC nam zondag afscheid van de vertrekkende spelers, maar daarbij ontbrak Salomon Kalou. De 34-jarige Ivoriaan was uitgenodigd voor een afscheidsontbijt in Berlijn. Kalou zag het echter niet zitten om te komen. Hij wil op een later moment afscheid nemen.
De oud-speler van Feyenoord werd begin mei door de club geschorst, nadat hij een video online had gezet waaruit bleek dat hij zich niet bepaald hield aan de afgesproken corona-richtlijnen. Het was in de periode waarin in Duitsland nog werd gediscussieerd over mogelijke hervatting van de Bundesliga. De competitie is inmiddels uitgespeeld. De inbreng van Kalou bleef dit seizoen beperkt tot vijf wedstrijden, waarvan slechts één als basiskracht. De Ivoriaan wilde in de winter al vertrekken uit Berlijn, maar kon toen geen nieuwe club vinden. Zijn contract loopt nu af.
Kalou was in de voorgaande vijf seizoenen wel een belangrijke kracht bij Hertha. "Ik heb hier een fantastische tijd gehad. Het spijt me voor wat er op het einde is gebeurd", zei de Ivoriaan. "Dit einde weerspiegelt niet mijn tijd bij Hertha." Ook Per Skjelbred, Thomas Kraft, Alexander Esswein, Marius Wolf en Marko Grujic vertrekken. Het afscheid van die spelers werd live uitgezonden op de site van Hertha, de club van onder anderen Javairô Dilrosun en de broers Karim en Omar Rekik.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Oranje-international Cody Gakpo heeft met zijn doelpunt tegen Duitsland in de Nations League (1-1) Rafael van der Vaart geëvenaard. De aanvaller van Liverpool staat nu, net als de voormalig Ajacied, op 25 treffers voor het Nederlands elftal. Gakpo bereikte dat aantal in zijn 55e interland. Van der Vaart kwam in 109 interlands tot 25 doelpunten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández gaat voor de komende interlands een vervanger oproepen voor de donderdag geblesseerd geraakte Brian Brobbey. Dat zei de Spanjaard na het gelijkspel (1-1) tegen Duitsland in de Johan Cruijff ArenA in de Nations League.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Xavi Hernández vond dat het Nederlands elftal donderdag bij zijn debuut als bondscoach te weinig kreeg. De thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League eindigde in 1-1.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruben van Bommel noemt zijn debuut in Oranje "het hoogst haalbare voor een Nederlandse voetballer". De 22-jarige aanvaller van PSV kwam in de 83e minuut tegen Duitsland het veld in als invaller. "Deze staat zeker heel hoog op mijn lijst", stelde Van Bommel na afloop van het 1-1-gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van het Nederlands elftal hield een goed gevoel over aan de eerste wedstrijd onder leiding van de nieuwe bondscoach Xavi Hernández. "Ik denk dat we minimaal een punt verdienden vanavond", zei hij na de 1-1 tegen Duitsland in de Johan Cruijff ArenA tegen de NOS. "Bij vlagen hebben we heel goed gespeeld. Na drie dagen werken is dit een prima resultaat."
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruben van Bommel heeft donderdagavond zijn debuut gemaakt voor het Nederlands elftal. De 22-jarige aanvaller van PSV kwam in de 82e minuut tegen Duitsland in het veld als vervanger voor Tijjani Reijnders. Kort voor de wissel van Van Bommel rende vanaf de tribune een kind het veld in om op de foto te gaan met een van de spelers van Oranje.
7 uur geledenBELGRADO (ANP) - Griekenland heeft in Belgrado met 2-1 gewonnen van Servië in de Nations League. Deze twee landen zitten in dezelfde groep als het Nederlands elftal. Tasos Douvikas, voormalig spits van FC Utrecht, kopte de Grieken diep in blessuretijd naar de overwinning. De Grieken nemen door de zege ook de leiding in groep 2 van de A-league.
7 uur geleden