Kalou ontbreekt bij afscheid Hertha BSC
BERLIJN (ANP) - De Duitse voetbalclub Hertha BSC nam zondag afscheid van de vertrekkende spelers, maar daarbij ontbrak Salomon Kalou. De 34-jarige Ivoriaan was uitgenodigd voor een afscheidsontbijt in Berlijn. Kalou zag het echter niet zitten om te komen. Hij wil op een later moment afscheid nemen.
De oud-speler van Feyenoord werd begin mei door de club geschorst, nadat hij een video online had gezet waaruit bleek dat hij zich niet bepaald hield aan de afgesproken corona-richtlijnen. Het was in de periode waarin in Duitsland nog werd gediscussieerd over mogelijke hervatting van de Bundesliga. De competitie is inmiddels uitgespeeld. De inbreng van Kalou bleef dit seizoen beperkt tot vijf wedstrijden, waarvan slechts één als basiskracht. De Ivoriaan wilde in de winter al vertrekken uit Berlijn, maar kon toen geen nieuwe club vinden. Zijn contract loopt nu af.
Kalou was in de voorgaande vijf seizoenen wel een belangrijke kracht bij Hertha. "Ik heb hier een fantastische tijd gehad. Het spijt me voor wat er op het einde is gebeurd", zei de Ivoriaan. "Dit einde weerspiegelt niet mijn tijd bij Hertha." Ook Per Skjelbred, Thomas Kraft, Alexander Esswein, Marius Wolf en Marko Grujic vertrekken. Het afscheid van die spelers werd live uitgezonden op de site van Hertha, de club van onder anderen Javairô Dilrosun en de broers Karim en Omar Rekik.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - Engeland heeft zijn eerste zege in de Nations League binnen. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel won in Praag met 2-0 van Tsjechië, dat lang met tien man speelde.
7 uur geledenKOŠICE (ANP) - Bondscoach John van 't Schip heeft ook zijn tweede wedstrijd als bondscoach van Kazachstan niet kunnen winnen. Bij Slowakije verloor de ploeg met 2-1. Van 't Schip debuteerde eerder met een 1-1-gelijkspel tegen Faeröer.
7 uur geledenSEVILLA (ANP) - Spanje heeft ook de tweede wedstrijd in de Nations League gewonnen. De regerend wereld- en Europees kampioen versloeg in Sevilla met een hoofdrol van Lamine Yamal Kroatië met 4-1.
7 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad heeft een nieuw contract getekend bij Corinthians uit Brazilië. De in Utrecht geboren middenvelder blijft tot eind december 2027 bij de ploeg van Oranje-international Memphis Depay. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal tekende vorige maand eveneens een nieuwe verbintenis bij de club uit São Paulo. Hij blijft tot medio 2028.
9 uur geledenPTUJ (ANP) - Het is voor Jong Oranje nog lastiger geworden om het EK van 2027 in Albanië en Servië te bereiken. Jong Israël won met 3-2 bij Jong Slovenië en staat steviger op de tweede plaats in de kwalificatiegroep achter koploper Jong Noorwegen.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kan bij de play-offs in de WK-kwalificatie tegen Hongarije geen beroep doen op Vivianne Miedema, Renee van Asten en keepster Daphne van Domselaar. Veurink heeft Isa Kardinaal en Sophie Proost voor het eerst opgeroepen.
12 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Manchester City is officieel schuldig bevonden aan alle aanklachten wegens ernstige overtredingen van de financiële regels van de Premier League in de seizoenen 2009/10 tot en met 2017/18. Dat maakte de Premier League dinsdag bekend.
12 uur geleden