
Kallas: VS beseffen nu ook dat Rusland geen vrede wil
BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas is blij met de toezegging van de VS dat zij wapens aan Oekraïne gaan leveren. "Dit laat zien dat ze ook beseffen dat Rusland eigenlijk geen vrede wil", zei Kallas voor de vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Ze hoopt dat de VS ook sancties opleggen aan Rusland "zodat de druk op Rusland toeneemt om deze oorlog echt te stoppen".
Kallas hoopt dat de EU-ministers dinsdag een besluit nemen over het achttiende sanctiepakket tegen Rusland. Daarover wordt al lang onderhandeld, maar Slowakije ligt nog steeds dwars. De afgelopen weken is er op hoog niveau druk onderhandeld om Slowakije te bewegen af te zien van een veto. Voor het opleggen van sancties is unanimiteit nodig.
"We zijn er heel, heel dichtbij", zei Kallas. "We hebben voorstellen gedaan, maar het is de vraag of we het veto van een lidstaat kunnen voorkomen of niet."
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Russische ambassadeur ontboden wegens de schendingen van het luchtruim van NAVO-landen Polen en Roemenië. De schendingen zijn "volledig onaanvaardbaar", staat in een verklaring van het ministerie.
31 minuten geledenBELFAST (ANP/AFP/RTR) - In Noord-Ierland is de eerste rechtszaak begonnen over Bloody Sunday, het bloedbad dat Britse militairen in 1972 aanrichtten. Een voormalige militair staat in Belfast terecht op verdenking van twee moorden en vijf pogingen tot moord.
54 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - De NAVO moet onderzoeken of zij Russische drones en raketten al boven het oosten van Oekraïne kan neerschieten, vindt Polen. Dat maakt het gemakkelijker oostelijke NAVO-landen tegen Russische projectielen te beschermen, stelt buitenlandminister Radoslaw Sikorski.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Mensenrechtenraad van de Verenigde Naties komt dinsdag bijeen voor een spoeddebat over de Israëlische aanval op Hamas in Qatar.
2 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - Een rechtszaak die grote gevolgen kan hebben voor de Turkse oppositie gaat op 24 oktober verder. Dat besloot de rechtbank in Ankara maandag. Voorman Özgür Özel van oppositiepartij CHP riskeert uit zijn functie te worden gezet vanwege beschuldigingen van onregelmatigheden op het partijcongres waar hij tot leider is verkozen.
2 uur geledenBIZERTE (ANP/AFP) - Een vloot met hulpgoederen is vanuit Tunesië richting de Gazastrook vertrokken. De pro-Palestijnse activisten aan boord, onder wie Greta Thunberg, willen de Israëlische blokkade doorbreken en een humanitaire corridor openen.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - De meeste slachtoffers van clustermunitie vielen vorig jaar opnieuw in Oekraïne, melden mensenrechten- en hulporganisaties in hun jaarlijkse Clustermunitiemonitor. Van de 314 gemelde doden, allen burgers, vielen er 208 in het door Rusland binnengevallen land. De organisaties vermoeden dat het werkelijke aantal slachtoffers veel hoger is.
3 uur geleden