
Kallas: VS beseffen nu ook dat Rusland geen vrede wil
BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas is blij met de toezegging van de VS dat zij wapens aan Oekraïne gaan leveren. "Dit laat zien dat ze ook beseffen dat Rusland eigenlijk geen vrede wil", zei Kallas voor de vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Ze hoopt dat de VS ook sancties opleggen aan Rusland "zodat de druk op Rusland toeneemt om deze oorlog echt te stoppen".
Kallas hoopt dat de EU-ministers dinsdag een besluit nemen over het achttiende sanctiepakket tegen Rusland. Daarover wordt al lang onderhandeld, maar Slowakije ligt nog steeds dwars. De afgelopen weken is er op hoog niveau druk onderhandeld om Slowakije te bewegen af te zien van een veto. Voor het opleggen van sancties is unanimiteit nodig.
"We zijn er heel, heel dichtbij", zei Kallas. "We hebben voorstellen gedaan, maar het is de vraag of we het veto van een lidstaat kunnen voorkomen of niet."
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Meerdere Europese landen zeggen klaar te staan om Patriot-luchtverdedigingssystemen en andere wapens voor Oekraïne te kopen van de Verenigde Staten. Maar het blijft vooralsnog onduidelijk welke wapens de VS precies willen leveren en hoe ze dat willen aanpakken.
4 minuten geledenSUWAYDA (ANP/AFP/RTR) - Het geweld in de Syrische regio Suwayda heeft dinsdag opnieuw meerdere levens geëist. Syrische en Israëlische militairen hebben aanvallen uitgevoerd. Het in het Verenigd Koninkrijk gevestigde Syrische Observatorium voor de Mensenrechten spreekt van meer dan tien doden.
22 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense premier Denys Sjmyhal heeft zijn ontslag aangeboden. Dat betekent dat de weg vrij is voor vicepremier Joelia Svyrydenko om aangesteld te worden als de nieuwe premier. Het parlement moet haar benoeming nog goedkeuren, maar aangezien de partij van president Volodymyr Zelensky daar een meerderheid heeft, lijkt dat een formaliteit.
40 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering heeft na een groot datalek in het geheim duizenden Afghanen naar het Verenigd Koninkrijk gehaald, heeft minister van Defensie John Healey bekendgemaakt. De namen en gegevens van bijna 19.000 Afghanen die hadden samengewerkt met de Britten waren uitgelekt, waardoor zij en hun familieleden mogelijk gevaar liepen. Van hen zijn zo'n negenhonderd mensen opgehaald via dit geheime beleid en 3600 van hun familieleden.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Artsen zonder Grenzen (AzG) concludeert na eigen onderzoek dat drie medewerkers vier jaar geleden opzettelijk zijn gedood in de Ethiopische regio Tigray, waar toen een burgeroorlog woedde. De hulpverleners werden volgens de organisatie gedood terwijl ze in een duidelijk gemarkeerd AzG-voertuig onderweg waren naar gewonde patiënten.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met zijn beoogde nieuwe premier Joelia Svyrydenko gesproken over de prioriteiten voor het komende half jaar. Hij schrijft op X dat de focus de komende maanden moet komen te liggen op onder meer het opvoeren van de wapenproductie, de aanschaf van drones en het dereguleren van de economie.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Het VN-mensenrechtenkantoor signaleert de afgelopen weken een toename van het geweld en acties tegen Palestijnen op de bezette Westelijke Jordaanoever. Het gaat daarbij ook om de sloop van woningen en gedwongen verplaatsingen van Palestijnen.
2 uur geleden