Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kallas: sancties tegen Israël blijven op tafel, situatie fragiel

Kallas: sancties tegen Israël blijven op tafel, situatie fragiel

LUXEMBURG (ANP) - De sancties tegen Israël die de Europese Commissie heeft voorgesteld, worden niet nu ingesteld, maar blijven wel op tafel. "De situatie is te fragiel" om de "dreiging van sancties" nu weg te nemen, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas na afloop van de vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Luxemburg. De meningen van de ministers waren volgens Kallas "zeer verdeeld".

Het is afwachten of de humanitaire hulp Gaza bereikt en de Israëlische autoriteiten moeten Palestijnse inkomsten vrijgeven, zei Kallas. Ook vinden lidstaten dat humanitaire hulpverleners en journalisten toegang moeten krijgen tot Gaza.

"Zolang we geen echte en blijvende verandering ter plaatse zien, inclusief meer hulp die Gaza bereikt, blijft de dreiging van sancties bestaan", benadrukte Kallas.

'Grote stresstest'

Demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) heeft daar vrede mee. "Het allerbelangrijkste is dat we dit vredesplan gaan uitvoeren", zei de minister na afloop van de vergadering. "Daar moeten we nu echt even de tijd voor nemen. Dat het staakt-het-vuren houdt, wat er de komende tijd gebeurt, moeten we druk zetten en zo ja, op wie en wanneer."

Volgens Kallas heeft het staakt-het-vuren dit weekend "zijn eerste grote stresstest ondergaan. De aanvallen van Hamas op Palestijnse burgers en de weigering om te ontwapenen maken het staakt-het-vuren steeds fragieler", zei de politica.

Meer uit Buitenland

Oppositieleider: exitpolls laten wantrouwen in Netanyahu zien

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische oppositieleider Gadi Eisenkot noemt de voorlopige exitpolls van de parlementsverkiezingen een bewijs van 's lands wantrouwen in premier Benjamin Netanyahu. Rond 21.00 uur Nederlandse tijd wezen de eerste exitpolls erop dat Netanyahu's Likoed-partij de grootste lijkt te worden, maar dat het oppositieblok desondanks nipt aan kop gaat.

41 minuten geleden
Netanyahu's partij grootste in Israël, maar coalitie verliest

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het oppositieblok onder leiding van Gadi Eisenkot lijkt op meer zetels te kunnen rekenen dan Netanyahu's coalitie, volgens de exitpolls. Netanyahu's partij zou wel de grootste worden. Een duidelijke verkiezingswinnaar is er nog niet volgens de eerste exitpolls.

1 uur geleden
Brazilië onderzoekt buitenlandse financiering campagne Bolsonaro

BRASILIA (ANP/BLOOMBERG) - Brazilië stelt een onderzoek in naar mogelijke illegale buitenlandse financiering van de presidentscampagne van senator Flávio Bolsonaro, die zondag de verkiezingen verloor. Een rechter heeft de federale politie die opdracht gegeven. Het onderzoek richt zich onder meer op financiering door een groep die banden heeft met de Amerikaanse vicepresident JD Vance.

2 uur geleden
Kiescommissie verwerpt verzoek tot langere stembusgang Israël

JERUZALEM (ANP/RTR) - Het verzoek van onder meer de partij van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu om de stembussen in het land later te sluiten, is verworpen. Dat meldt de krant Haaretz op gezag van de kiescommissie.

2 uur geleden
Trump wil term AI binnenkort verbieden

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump gaat het gebruik van de term AI (Artificial Intelligence) binnenkort verbieden, schrijft hij in een bericht op Truth Social. De Amerikaanse president wil dat er voortaan wordt gesproken over SI (Super Intelligence).

3 uur geleden
Flávio Bolsonaro heeft Brazilië verlaten, zeggen zijn bondgenoten

BRASILIA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Flávio Bolsonaro heeft Brazilië verlaten, zeggen bondgenoten van de senator en een Amerikaanse functionaris tegen CNN Brasil en persbureau Reuters. Hij zou met zijn vrouw en twee dochters onderweg zijn naar de VS. Het hooggerechtshof in Brazilië had Bolsonaro verboden het land te verlaten. Afgelopen zondag verloor hij de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva.

4 uur geleden
Likoed-partij vraagt om verruiming van openingstijden stemlokalen

JERUZALEM (ANP) - De Likoed-partij van de huidige Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft verzocht of de stembureaus dinsdag langer geopend kunnen blijven, meldt de partij op Telegram. Vooralsnog sluiten die om 21.00 uur Nederlandse tijd, waarna voorlopige uitslagen snel verwacht worden.

4 uur geleden