Kaliningrad wil stop handel tussen Baltische staten en Rusland
KALININGRAD (ANP/RTR) - Omdat Litouwen de levering van goederen tussen Rusland en de Russische exclave Kaliningrad blokkeert, zouden de Baltische staten ook geen handel meer met Rusland mogen drijven. Dat is het voorstel van Anton Alichanov, de gouverneur van Kaliningrad. Hij vindt dat de blokkade van Litouwen om een tegenmaatregel vraagt.
Alichanov wil een compleet verbod op de uitwisseling van goederen tussen Rusland en Estland, Letland en Litouwen, ook als dat via andere landen gebeurt. Alleen zijn eigen exclave zou moeten worden uitgezonderd van het embargo.
Maandag zijn de eerder aangekondigde Litouwse maatregelen ingegaan die de handel met Kaliningrad beperken. Volgens Litouwen zijn alle beperkingen in lijn met de sancties van de Europese Unie en gaat het bijvoorbeeld om de toevoer van kolen en metalen. De spoorlijn die door Belarus en Litouwen loopt, is de belangrijkste manier voor Rusland om goederen naar Kaliningrad te vervoeren. Rusland zou nu meer veerboten laten varen naar de exclave.
Meer uit Buitenland
SEOUL/TOKIO (ANP/RTR/AFP) - In Oost-Azië wordt opnieuw een raketlancering door Noord-Korea gemeld. De autoriteiten in Japan zeggen dat vermoedelijk een ballistische raket is afgevuurd.
29 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De burgemeester van Moskou stelt dat grote droneaanvallen op zijn land verband houden met de parlementsverkiezingen. "De ongekende aanval was overduidelijk gepland met als doel om de verkiezingen te ontwrichten. De vijand is er niet in geslaagd", schreef Sergej Sobjanin in een bericht op Telegram.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een weekend op Camp David ingekort om zaterdag onverwacht terug te keren naar het Witte Huis. De regering heeft geen verklaring gegeven waarom Trump niet langer op zondag zou terugkeren vanaf Camp David, een afgezonderd presidentieel complex op het platteland van Maryland, zoals eerder was aangekondigd.
5 uur geledenTAMPA (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdag een aanval uitgevoerd op een vaartuig in het Caribisch gebied. Daarbij kwamen vier mensen om het leven, zo meldt het US Southern Command (SOUTHCOM) dat verantwoordelijk is voor de regio op X.
6 uur geledenLAGOS (ANP/AFP) - De Nigeriaanse regering heeft een onafhankelijke commissie ingesteld om de dood van 37 mensen die omkwamen in een detentiecentrum in Centraal-Nigeria te onderzoeken, zo meldt de Nigeriaanse minister van Binnenlandse Zaken zaterdag.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Twee Duitsers zijn zaterdag aangehouden in Parijs, omdat ze met plakband twee schilderijen hadden opgehangen in het Louvre, melden bronnen bij de politie. Ze hingen de nepkunstwerken op in de zaal waar ook de Mona Lisa hangt. Er ontstond lichte schade aan de muren van de historische zaal.
11 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi-beweging zegt aanvallen te hebben uitgevoerd op de Saudische hoofdstad Riyad en olie-installaties in de havenstad Yanbu. Eerder werden explosies in Riyad gemeld.
13 uur geleden