Kalinina zet tennissters Oekraïne tegen Nederland op voorsprong
VILNIUS (ANP) - De Oekraïense tennissters zijn tegen Nederland op voorsprong gekomen in de play-offs van de Billie Jean King Cup. In de Litouwse hoofdstad Vilnius bezorgde Anhelina Kalinina Oekraïne het eerste punt door in twee sets te winnen van Suzan Lamens: 6-2 6-3.
Kalinina is de nummer 27 van de wereldranglijst. De 24-jarige Lamens staat een heel stuk lager, op plaats 218. De Nederlandse raakte meteen haar eerste opslagbeurt kwijt en kon die achterstand niet meer goedmaken. Ze brak Kalinina wel om op 3-2 te komen, maar verloor daarna weer haar eigen game en later ook de set met 6-2.
Ook in de tweede set kwam Lamens met 2-0 achter, maar ze trok de stand weer gelijk. Nadat Lamens een breakpunt om op een 3-2-voorsprong te komen niet wist te benutten, pakte de 26-jarige Oekraïense haar game en won daarna ook de opslagbeurt van haar tegenstandster. Op 5-3 kreeg Kalinina op eigen opslag drie matchpoints. Op het eerste punt was het na een fout van Lamens meteen raak.
In de tweede partij neemt Arantxa Rus het op tegen Dayana Yastremska.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."
17 uur geledenROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.
18 uur geledenROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.
18 uur geledenPARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.
20 uur geledenPARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.
20 uur geleden