Kalinina zet tennissters Oekraïne tegen Nederland op voorsprong
VILNIUS (ANP) - De Oekraïense tennissters zijn tegen Nederland op voorsprong gekomen in de play-offs van de Billie Jean King Cup. In de Litouwse hoofdstad Vilnius bezorgde Anhelina Kalinina Oekraïne het eerste punt door in twee sets te winnen van Suzan Lamens: 6-2 6-3.
Kalinina is de nummer 27 van de wereldranglijst. De 24-jarige Lamens staat een heel stuk lager, op plaats 218. De Nederlandse raakte meteen haar eerste opslagbeurt kwijt en kon die achterstand niet meer goedmaken. Ze brak Kalinina wel om op 3-2 te komen, maar verloor daarna weer haar eigen game en later ook de set met 6-2.
Ook in de tweede set kwam Lamens met 2-0 achter, maar ze trok de stand weer gelijk. Nadat Lamens een breakpunt om op een 3-2-voorsprong te komen niet wist te benutten, pakte de 26-jarige Oekraïense haar game en won daarna ook de opslagbeurt van haar tegenstandster. Op 5-3 kreeg Kalinina op eigen opslag drie matchpoints. Op het eerste punt was het na een fout van Lamens meteen raak.
In de tweede partij neemt Arantxa Rus het op tegen Dayana Yastremska.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
6 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
11 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 dag geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden